Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 27 od 27

Tema: 9,3 x 72R

  1. #21

    Privzeto

    Tudi jaz imam diling (7x57R/16/16) in z njim prejagam daleč največ. Selektor, teža itd. so stvari, ki se jih navadiš in ti zlezejo pod kožo. Na skupnih lovih pride še kako prav (vsaj na naših), ker praviloma lovimo polega prašičev tudi lisico. In lisico na skupni jagi streljat je neprimerno lažje s šibrami kot kuglo, sploh, če ji je za petami kakšen gonič. Puška je uporabna tudi za čakanje - sam lisico če je dovolj blizu vedno streljam s šibrami. Skratka jaz sem zadovoljen, odločitev pa je na vsakemu zase, da se odloči.

  2. #22

    Privzeto

    Evo po dveh letih ko sem načel temo o zanimivem naboju, oziroma drillingu, sem sedaj puško tudi kupil v kalibru 16/16 -7x65r z vložno cevjo 22 mag, Borovlje, pa da ne bom v drugih temah pisal me zanima kakšna je razlika med 22 mag in 7x65 r na tarči (oddaljenost med zadetkoma) in ali je vložno cev zahtevno nastaviti. Prvi testi so zelo pozitivni, vendar se cev opazno dviga po zaporednih strelih( tega nisem vajen čeprav imam češko bokarico, samo tam je dosti železja za pregret )Pa zanima me, če se da puško na prazno sprožiti, brez da bi igle v prazno udarile?

    Hvala!

    LP!

  3. #23

    Privzeto

    Citat Jack0709 je objavil: Pokaži objave
    Evo po dveh letih ko sem načel temo o zanimivem naboju, oziroma drillingu, sem sedaj puško tudi kupil v kalibru 16/16 -7x65r z vložno cevjo 22 mag, Borovlje, pa da ne bom v drugih temah pisal me zanima kakšna je razlika med 22 mag in 7x65 r na tarči (oddaljenost med zadetkoma) in ali je vložno cev zahtevno nastaviti. Prvi testi so zelo pozitivni, vendar se cev opazno dviga po zaporednih strelih( tega nisem vajen čeprav imam češko bokarico, samo tam je dosti železja za pregret )Pa zanima me, če se da puško na prazno sprožiti, brez da bi igle v prazno udarile?
    Hvala!LP!
    To bi pa ti naredil en dober doprinos forumu, da bi sam naredil ta preizkus. 5 strelov z 22mag in 5 z 7x65R. Pa med vsakim strelom počakaj 2 minuti. V prvem krogu naj te ne skrbi, če krogli ne grupirata skupaj. Samo da vidiš plezanje in natančnost. Nato pa boš šel nastavljat vložno cev.
    Za prazno proženje pa si nabavi aluminjaste slepe naboje (snap caps), pa jih imaš za večno.

  4. #24

    Privzeto

    Lotane cevi vedno vleče. Driling ima tri in jih vleče tudi vstran, ne samo gor - dol (če streljamo recimo spodnjo in eno zgornjo cev)

    Vložna 22. naj nosi čim natančneje (uporabiš jo za lisico na čakanju) in kolikor poznam drilinge, je res točna samo ko ustreliš prvič. Drugič je zadetek na istem mestu šele, ko se cev ohladi (cca 2 minuti).

    Koliko potegne in kam potegne, če si najprej vžgal kroglo, za njo pa 22. vložno, je odvisno od debeline cevi, lota ...

  5. #25

    Privzeto

    Citat Jack0709 je objavil: Pokaži objave
    Pa zanima me, če se da puško na prazno sprožiti, brez da bi igle v prazno udarile?

    Hvala!

    LP!
    Sam jo sprožim tako, da jo odprem (prelomim) do konca, poberem naboje ven, nato pa odkočiš (odpreš) varovalko in stisneš peteline (vse to še ko je puška odprta), jih držiš in puško zapreš. Tako puška ni napeta in igle ne udarijo v prazno.

  6. #26

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Sam jo sprožim tako, da jo odprem (prelomim) do konca, poberem naboje ven, nato pa odkočiš (odpreš) varovalko in stisneš peteline (vse to še ko je puška odprta), jih držiš in puško zapreš. Tako puška ni napeta in igle ne udarijo v prazno.
    Ne pozabi da ima driling tri cevi in samo dva sprožilca. Še selektor je treba premakniti pri pol odprti puški.

    Škrtanje pri sproščanju vzmeti je slišno, koliko je "lomljivo", če škrta preveč pa ne vem.

    Bolj prikladni so slepi naboji (oziroma pri drilingu vsaj eden).

  7. #27
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat Jack0709 je objavil: Pokaži objave
    me zanima kakšna je razlika med 22 mag in 7x65 r na tarči (oddaljenost med zadetkoma) in ali je vložno cev zahtevno nastaviti. Prvi testi so zelo pozitivni, vendar se cev opazno dviga po zaporednih strelih( tega nisem vajen čeprav imam češko bokarico, samo tam je dosti železja za pregret )
    LP!
    Odvisno od tega kakšno vložno cev imaš: če je vpeta le zadaj, je prosto plavajoča in se zadetki ne bodo spreminjali. V kolikor pa je po celotni dolžini cevi in se nastavlja z vijaki spredaj, pa bodo najverjetneje razlike v zadetkih.
    Obe krogli seveda lahko nastreliš tako, da bodo zadetki točni. Najprej 7×65R npr. na 150 m s premikanjem križa, potem pa 22 mag (s 40 gn kroglami) na 90 m s premikanjem drsnikov. Včasih zadostuje že 3 - 5 strelov.

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •