Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 27

Tema: 9,3 x 72R

  1. #11

    Privzeto

    Deerhunter nekako si zadel bistvo, drži, kar si povedal, le da puška ni poceni, stara cca. 80 let, zelo lepo ohranjena, na hitro ko sem ga držal v roki, niti ni težak, ampak dobro.....Za nakup še nisem odločen, vendar pa mi ne da spati...

  2. #12
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Sicer nevem kaj je problem če je puška malo težja. Vsaj veš da jo imaš s sabo. Kot je Alojz enkrat napisal. "Raje imam kilo več v puški kot kilo več v vampu". Večina lovcev bi rada imela gor optiko kot trobenta pa kilsko puško z slonjim kalibrom, pa se pod štant pripeljejo z avtom.
    Jack če ti je všeč, zakaj pa ne.

  3. #13

    Privzeto

    Če je puška draga, potem je tvoja odločitev še lažja. Dragih pušk je povsod polno, tudi kakšna lepa se najde vmes Še celo kaliber lahko izbereš glede na tvoje želje in potrebe Šalo na stran, res ni nobene potrebe, da kupiš prvi driling, kateri ti je všeč. Sploh če ti tvoj način lova, divjad katero boš lovil, zdrava pamet in tudi nekateri forumaši, govorijo, da ta stvar ne bo tisto, kar ti potrebuješ.

    Glede fizičnih karakteristik same puške se ne bi preveč spuščal v detajle, ker puške nisem videl. Sem sicer tudi jaz že držal en precej eleganten, kratek in kolikor toliko lahek driling v roki, kateri je naredil name velik vtis in bi ga z veseljem imel za lov na lisice, vendar takšni so bolj izjema kot pravilo (šibrene cevi so bile 16/16...). Večinoma gre pa za precej težko in nerodno orožje, ko mu dodaš pa še kak konkreten daljnogled (in ne mislim na 4×32 ampak kaj večjega, modernega) je pa teža hitro krepko čez 4 kg. Da o nerodnosti treh cevi (sploh, če gre za dvanajstke in če jih dejansko sploh ne potrebuješ), dveh sprožilcev in še selektorja ognja sploh ne začenjam. Jaz se še kombinirke nisem nikoli dobro navadil, enostavno mi ne gre to izbiranje sprožilcev in cevi v kritični situaciji, pa verjetno nisem edini tak - tako da drilinga ne bo še zlepa v moji omari... Vzel bi ga, kot sem rekel, le, če bi se veliko ukvarjal z lovom na lisice. Tako imaš dva hitra, zaporedna, dobro pomerjena čez daljnogled, šibrena strela, zraven pa še risano cev, ki je v pravem kalibru uporabna za vse kar leze in gre, od lisice do medveda.

    No na koncu, ko sem povedal vse argumente, ti bom pa še jaz napisal, kar ti je Ostrorogi, ne glede na vse, če ti je puška všeč in jo vseeno želiš imeti, zakaj pa ne? Zavedati pa se moraš, da boš lahko kdaj kasneje razočaran, oziroma boš ugotovil da to ni tisto, kar si potreboval ali pričakoval.

    Citat Jack0709 je objavil: Pokaži objave
    Deerhunter nekako si zadel bistvo, drži, kar si povedal, le da puška ni poceni, stara cca. 80 let, zelo lepo ohranjena, na hitro ko sem ga držal v roki, niti ni težak, ampak dobro.....Za nakup še nisem odločen, vendar pa mi ne da spati...

  4. #14

    Privzeto

    Bomo videli, par noči prespim, če pa bo pa slikice objavim!

    LP!

  5. #15
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Če ti je puška všeč, jo vzemi! Tudi z municijo ni velikih problemov, prikrajšan boš le, da se ne boš mogel odločit za dolge strele. Sam imam petelinko v kalibru 6,5×58R, ki je tudi star kaliber, kot 9,3×72R in so včasih z njim lovili vse. Če boš dobro zadel tudi kaj večjega, boš presenečen nad učinkom teh kalibrov Težka, počasna krogla, kos pa brez podpludb tudi pri zadetku v pleče ali hrbet! Pujs lepo pade, samo psssst ;)
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  6. #16

    Privzeto

    Citat Jack0709 je objavil: Pokaži objave
    Bomo videli, par noči prespim, če pa bo pa slikice objavim!

    LP!
    Res daj kako noč prespati.

    Glede na uvodno vprašanje sklepam da si mlajši in glede kalibrov ter njihove uporabe manj vešč.

    Da ne bi bil predolg, bi rekel tako. Omenjena puška je puška "z dušo" (kako obrabljeno), ki spominja na stare cajte, ko so večino streljali s šibrami in je bila ta krogla dejansko omenjena "poljska havbica".

    Dandanes vemo, da se da dobiti marsikateri kaliber, ki je "lažji za uporabo".

    Če te zanimajo kožuharji in boš najbolj koristil šibre, malo manj pa kroglo (na preži) je ok. Za pogon daj raje kaj drugega. Driling za hitre strele ni najbolj priročen ...

    V kolikor te zanima kot puška za spomin, zanimivost ... jo kupi.

  7. #17

    Privzeto

    Ja stvar je taka, da sem zvohal podobno puško v kalibru 7x65 16/16 MERKEL SUHL, tako da se sedaj samo in še pogajamo za ceno, ki pa je zasoljena da je kar hudo....

  8. #18

    Privzeto

    Tvoja pota do puške so mi sedaj malo čudna. Razumel sem te, da sprašuješ po uporabnosti kalibra, ker je pač tak driling bil na razpolago. Sedaj pa se je izkazalo, da te muči driling ne glede na kaliber (si opisal da sedaj gledaš vsaj za moje pojme dober kaliber)

    Glede drilinga bi ti rekel, da je morda taka puška malo "izven". Po moje škoda dodatne cevi, je bokarca vrh glave dovolj. Tudi na skupni jagi, mešanje petelinov (sprožilcev) zaradi "ice" hitro naredi kako bedarijo.

    Tudi težišče je za hiter strel malo naprej.

    No če se ti dopade ... kupi, samo mene driling ne prepriča.

    Glej da ne boš kasneje obžaloval nakupa puške za katero boš dobre lastnosti iskal izključno zato, ker si jo dobro (visoko) plačal.

  9. #19

    Privzeto

    Drilling je stvar navade. Tako kot vsaka puška. Je pa res, da moraš pa pri taki kombinaciji biti bolj pozoren oziroma pri lovu puško večkrat pogledat. Še enkrat razmisli o kalibru, predvsem o šibrah, 16 je sicer fajn, tudi teža je nekoliko manjša ampak nimaš pa vec neke resne in dobre ponudbe municije. Ne se "zaletet". Drilingov je malo morje, tako da za isto ceno lahko veliko izbiraš. Bodi pozoren na tesnost zaklepa(preveri s papirjem),preveri selektor(se ne sme zatikat,vzmet mora biti"gladka in mehka), glej optiko in montažo, naj te ne prepriča suhl montaža če je na njej obešen nek 4x32 dalnogled, ker ga boš skoraj gotovo menjal, montažo boš v tem primeru delal na novo.
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  10. #20

    Privzeto

    Ja, ja, tudi jaz sem mislil, da je drilling preživet. Sedaj, ko ga pa imam, pa štuc 8x57 IS počiva v omari, boroveljka sicer malo manj. Je puška za vse. Tudi za pogone. Ko se ga navadiš pri prej pripravljenih krogelnih nabojih zamenjaš prazen tulec z novim nabojem skoraj tako hitro kot pri repetirki sistema mauser. Glede teže pa mislim, da je lažji od vsake češke bokarice. Sicer je pa stvar odločitve vsakega posameznika kaj bo imel v omari in s čim bo jagal. Vseeno pa sem mišljenja, da ni tako preživet, kot mislite nekateri. Toplo pa ga priporočam vsem lovskim kinologom, predvsem vodnikom goničev in šarivcev.

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •