Rezultati 1 do 10 od 27

Tema: 9,3 x 72R

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Privzeto 9,3 x 72R

    Fantje zanima me, če ima kdo izkušnje z 9,3 x 72 r kalibrom. Namreč, imam na voljo zelo zelo lep drilling v tem kalibru, pa me zanimajo vaše izkušnje.... Sicer pa pretežno lovim srnjad, tako da za vsak dan ne pride v upoštev... Dočim pa jesenski skupni lovi, postanejo bolj zanimivi.... Skratka vaše misli ?

    LP!

  2. #2

    Privzeto

    Citat Jack0709 je objavil: Pokaži objave
    Fantje zanima me, če ima kdo izkušnje z 9,3 x 72 r kalibrom. Namreč, imam na voljo zelo zelo lep drilling v tem kalibru, pa me zanimajo vaše izkušnje.... Sicer pa pretežno lovim srnjad, tako da za vsak dan ne pride v upoštev... Dočim pa jesenski skupni lovi, postanejo bolj zanimivi.... Skratka vaše misli ?

    LP!
    9,3x72R je dokaj švoh naboj za jesenske love saj na 100m dosega le okgor 1600J energije,kar je po zakonu dovolj le za srnjad,svizca...Poleg tega je izbira streliva zelo švoh.
    Predlagam ti da raje poiščeš kaj v 9,3x74R kalibru,ki je povsem druga stvar. Glede tega ti lahko povem samo najboljše, težka,počasna krogla,ki praviloma zruši divjad na mestu obenem pa ne povzroča potplutb.
    lp denis
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  3. #3

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    9,3x72R je dokaj švoh naboj za jesenske love saj na 100m dosega le okgor 1600J energije,kar je po zakonu dovolj le za srnjad,svizca...Poleg tega je izbira streliva zelo švoh.
    Če so euri je tudi izbira streliva. Za večino divjadi. http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&...,d.bGQ&cad=rja

  4. #4

    Privzeto

    No dobro, samo me potem zanima, zakaj tako malo energije in tako velika krogla? Ni mi najbolj jasno... Na prvi pogled bi rekel, da je ta kaliber poljska havbica, pa vidim da očitno ne... To me postavlja pred dilemo....Drilling je zelo lep 9,3x 72r /12/12....

  5. #5

    Privzeto

    Stoletje nazaj je bilo večina lovskih kalibrov takih. Krogle celo okrog 11mm vendar počasne. Globoka penetracija z hitro izkrvavitvijo in skoraj brez podpludb. To je odlika tudi tega kalibra, ki ga nabavljaš.
    Krogla, ki sem jo prilepil je novejša in lažja. Pri enakem tlaku doseže večjo hitrost. Energija se pa veča z kvadratom hitrosti x masa /2

  6. #6

    Privzeto

    Tudi z Impalo lahko po zakonu loviš le srnjad,ozimce in jelenje tele, za vso ostalo večjo divjad še vedno zmanjka. Ne dvomim pa,da nebi padel jelen,d prašič in tudi medved z njim.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •