Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 14

Tema: ZOLI - kombinirke

  1. #1

    Privzeto ZOLI - kombinirke

    Lep pozdrav
    Zanimam se za nakup take kombinirke 7x65r 20/76magnum , in me zanimajo vaše iskušnje ter mnenja od tega proizvajalca orožja.
    ziljan

  2. #2
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    V naši LD je ena. Se mi zdi da v 12/308win. Ni kaj za povedati. Možak jaga.
    Jo je pa imel tudi pokojni stric z menjalnimi cevmi. Nisem 100%, se mi zdi, da mu je menjalne (šibre) cevi razneslo. Dopišem, ko se pri očetu pozanimam, da bo 100%
    So imeli kar porodne probleme, ko so jih začeli izdelovati. Leta nazaj... Je pa šel en slovenski puškar v fabriko in so zadeve rešili.
    Last edited by Tine; 29. August 2014 at 09:34.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Moje mnenje je, da italijani izdelujejo odlične šibrenice in tu se konča.

  4. #4

    Privzeto

    So tudi odlični mojstri za testenine in parmezan pa še kaj bi se našlo
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  5. #5

    Privzeto

    Danes so vse cevi delane po isti tehnologiji. In vse so sposobne dobro ustreliti. Razlika je le v dodatkih posameznih proizvajalcev. Tu mislim proženje, debelina cevi, vpetje. Navoj pogojuje strelivo. Moje mnenje je, da so Zoli kombinirke enakovredne drugim istega cenovnega ranga.
    Blaser pa res prodaja za prestiž. In tisti, ki lahko bo imel Blazerja ne pa puške za 500€. Čeprav so tudi taki, ki z njo ne zna streljati in je lahko boljši nekdo z poceni puško.

    In nazadnje brano v drugi temi. R 700 je popolnoma primerljiv po natančnosti z Blaserjem (ali katero drugo). Če dodelaš sprožilec in mogoče tudi kopito. Razlika je le v tem, da Blaser lepše izgleda in da ni kaj dodelovati. Estetski izgled in repetiranje je pa druga zgodba, ki z natančnostjo nima nič skupnega.

    Kaj pa strelci počno je pa drugo vprašanje. Iz izkušenj vem, da pri vsaki napaki iščejo krivdo pri orožju ali strelivu. Pri sebi nikoli. Kolega je bentil nad naboji. Da ne more puške repetirat. Celo z kladivom se je lotil zaklepa pa ni šlo. Potem je prinesel puško meni. Samo ODKOČIL sem in gladko repetiral. Vedno je pri strelu držal prst na varovalki in pri odsunu zakočil. Puško Zastava lahko le pohvalim. Prenesla je udarce z kladivom brez hudih posledic. Le ročica je malo ukrivljena.

  6. #6
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    denis jež danes v prešerni izvedbi
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  7. #7

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Danes so vse cevi delane po isti tehnologiji. In vse so sposobne dobro ustreliti. Razlika je le v dodatkih posameznih proizvajalcev. Tu mislim proženje, debelina cevi, vpetje. Navoj pogojuje strelivo. Moje mnenje je, da so Zoli kombinirke enakovredne drugim istega cenovnega ranga.
    Blaser pa res prodaja za prestiž. In tisti, ki lahko bo imel Blazerja ne pa puške za 500€. Čeprav so tudi taki, ki z njo ne zna streljati in je lahko boljši nekdo z poceni puško.

    In nazadnje brano v drugi temi. R 700 je popolnoma primerljiv po natančnosti z Blaserjem (ali katero drugo). Če dodelaš sprožilec in mogoče tudi kopito. Razlika je le v tem, da Blaser lepše izgleda in da ni kaj dodelovati. Estetski izgled in repetiranje je pa druga zgodba, ki z natančnostjo nima nič skupnega.

    Kaj pa strelci počno je pa drugo vprašanje. Iz izkušenj vem, da pri vsaki napaki iščejo krivdo pri orožju ali strelivu. Pri sebi nikoli. Kolega je bentil nad naboji. Da ne more puške repetirat. Celo z kladivom se je lotil zaklepa pa ni šlo. Potem je prinesel puško meni. Samo ODKOČIL sem in gladko repetiral. Vedno je pri strelu držal prst na varovalki in pri odsunu zakočil. Puško Zastava lahko le pohvalim. Prenesla je udarce z kladivom brez hudih posledic. Le ročica je malo ukrivljena.
    Rem 700 je treba še kej drugega predelat ko samo kopito in sprožilec... Zaklep, navoji za cev, montaža, bedding, pa smo na ceni od blaserja...

  8. #8

    Privzeto

    Citat LRHunter je objavil: Pokaži objave
    Rem 700 je treba še kej drugega predelat ko samo kopito in sprožilec... Zaklep, navoji za cev, montaža, bedding, pa smo na ceni od blaserja...
    Dajmo malo argumentov.
    - kaj je treba narediti na zaklepu?
    - navoj (twist) je 1:12. Kaj tu ni dobro?
    - montaža se doda naknadno ker jo ni zraven.
    - bedding je sestavni del novega kopita. Če ni, ga nima smisla menjat.

  9. #9

    Privzeto

    Ne twist, navoj kateri se privije v zaklepišče se popravlja in v zaklepišču se ravna naležno površino cevi...

  10. #10

    Privzeto

    Citat LRHunter je objavil: Pokaži objave
    in v zaklepišču se ravna naležno površino cevi...
    Tole ne razumem. Ali je odrezana postrani?
    Sicer pa ni stvari, da bi bila vsem všeč. Premožnemu švicarju je bilo razstavljanje cevi na R93 preveč komplicirano. Dal je zadevo poenostaviti pri lokalnem puškarju. Ker je bil zadovoljen je naredil firmo v kateri predelujejo te puške. Cena je 10 kâ??+. Zaklepa NE predelujejo ampak samo vpetje cevi.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •