Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 19

Tema: Ior

  1. #1

    Privzeto Ior

    Uporablja kdo to znamko za lov, naceloma so to bolj takticni daljnogledi. Predvsem me zanima model 3.5-18x50

  2. #2

    Privzeto

    Jaz ga imam za daljše strele.

  3. #3

    Privzeto

    Kako pa se obnese v mraku?

  4. #4

    Privzeto

    Za mrak sta večji okular in manjša povečava boljša.
    Ima pa odlično osvetlitev pike. Križ v prvi, pika v drugi goriščni razdalji. Najboljša kombinacija.
    Sicer pa je optika Zeissova. Zmogljivosti so nam večinoma znane. Jaz sem ga kupil za podnevi in za večje razdalje. Tu pa zmaga taktični križ (pika je 1cm/100m) in robustna, velika odprta kupola.

  5. #5

    Privzeto

    Kolikor je meni znano je optika pri IOR Schottova, schott pa je en večjih svetovnih proizvajalcev leč in dvomim da so leče v Zeiss HT in IOR enake kvalitete...

  6. #6

    Privzeto

    Do kolko bi šlo na tarčo? 500m več/manj
    Kaj pa sama kvaliteta izdelave, na strelec.si je nekdo opisal kar slabo izkušnjo

  7. #7

    Privzeto

    S to povečavo se sicer nekega resnega streljanja na tarčo ne da it, je pa deefinitivno za lov primeren krepko prek 500m, če pa misliš tekmovat bo kar zmankalo prek 300m...

  8. #8

    Privzeto

    Za lov velike povečave ne pridejo v poštev ker je težko cilj najti.
    Preberite kaj o IOR. To je Zeis firma delala v Romuniji za potrebe vojske. Prav vse od leč do mehanike je Zeis. Šele po padcu Čaušeska so začeli delati tudi za civilni trg.
    Tista slaba izkušnja z regulacijo paralakse je bila pri prvem modelu. Sicer pa je 30 let garancije.
    Last edited by alojz1; 19. August 2014 at 22:12.

  9. #9

    Privzeto

    Kar se tiče kvalitete boš težko na tem forumu zvedel, no optik trade bi sigurno kej več vedel...

  10. #10

    Privzeto

    Tista slaba izkušnja z regulacijo paralakse je bila pri prvem modelu. Sicer pa je 30 let garancije
    Bojda so ble smeti na notranji strani leč...menda je garancije na dele samo dve leti, 30 let je na zagotavljanje kosov in znanja za popravilo, tko je blo napisano.
    U glavnem zadeva se mi kar dopade...

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •