Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 18

Tema: Lov in nečlanstvo v LD

  1. #1
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto Lov in nečlanstvo v LD

    Zdravo,

    upam, da pišem v pravi del foruma, če ne se pa opravičujem.

    Zanima me, kako je z lovom, če ti preneha članstvo v LD. Nekje sem namreč zasledil, da v kolikor imaš opravljen lovski izpit se lahko lovov udeležuješ kot lovski gost. Zanima me ali je to res, torej me lahko nekdo povabi na lov tudi, če nisem član LD? To mi je nekako sumljivo, zato raje vprašam.

    Hvala

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Vsak državljan lahko lovi v spremstvu lovca, tudi če nima lovskega izpita.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #3
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Kako pa je z uporabo lastnega orožja?
    To me sicer zanima zgolj informativno, če bi že prišlo do tega, me ne bi pretirano motilo tudi če ne bi uporabljal svojega orožja...

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat MasterLesjak je objavil: Pokaži objave
    Kako pa je z uporabo lastnega orožja?
    To me sicer zanima zgolj informativno, če bi že prišlo do tega, me ne bi pretirano motilo tudi če ne bi uporabljal svojega orožja...
    Če imaš orožni list za lov lahko nosiš orožje na lovu.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #5
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    To je pa kolikor je meni znano možno samo, če si član LD. Torej je odgovor na moje vprašanje ne.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Potem, ko nisi več član LD-ja, mora LD javiti na UE, da nisi več član in potem lahko dobiš orožni list za posest.
    Kako je pa z uporabo lastnega orožja in orožnim listom za posest pa tudi mene zanima.
    Last edited by main757; 29. June 2014 at 22:03.

  7. #7
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Main, ni orožni list za posest pač pa Dovoljenje za posest. To pa ne dovoljuje nošnje orožja.

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Hvala, da si me popravil.

    Torej lastnik dovoljenja za posest, ne more priti z lastnim orožjem k nekomu na lov?

  9. #9

    Privzeto

    Če nisi član LD si pa lahko član LZS in imaš orožni list za lov.

  10. #10

    Privzeto

    Citat .243 Win. je objavil: Pokaži objave
    Če nisi član LD si pa lahko član LZS in imaš orožni list za lov.
    Pozdravljen kolega!

    Lahko to " si pa lahko član LZS" malo bolj pojasniš? Ima LZS kolektivne in individualne člane? Kateri interni akt LZS pa določa pravice in obveznosti individualnih članov LZS. kdo jih sprejema in kdo jih ter pod katerimi pogoji izključi iz članstva LZS. Imajo ti "individualni" člani LZS pravico do svojih organov in morebiti celo do svoje skupščine in o čem odločajo? In še veliko je vprašanj, ki me zanimajo.

    Hvala za pojasnitev in prav lep pozdrav!

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •