Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 54

Tema: nakup streljnega daljnogleda 2,5-10 x 50; 3-12x56, 3-12x50 swarovski, zeiss victory

  1. #41

    Privzeto hvala za odgovore in vaša mnenja

    Pozdrvljeni,
    sem kar malo presenečen ko me nekaj časa ni bilo na forumu, ko vidim koliko je odgovorov.
    Vidim, da se je debata kar razvnela, nekateri se celo malo obdelujete med sabo, dajte malo bol umirjeno, saj imam le namen kaj koristnega izvedeti, kot večina na forumu.

    Ko malo vse skupaj berem sem se že kar nekako odločil,najbrž bom po sezoni šel kar po komplet (puška, montaža in str. daljnogled, ter seveda nekaj streliva). Svoje CZ in Swarovski 6x42 pa ne bom tikal ampak ker dobro funkcionira bom ahvaljujem se za nadljnje dgovoreže še videl kaj z njim, imam ga za kar v dobrega tovariša na lovih. Kljub temu pa si včasih človek zaželi kaj drugega, boljšega.

    Bom pa vseeno zastavil še dve vprašanji,
    1. Zakaj noben kaj dosti ne omenja Swarvskega (kot opcija namesto zeiss vict. ht)in
    2. Kako je s kupovanjem kompleta (str. daljnogled, montaža in puška), ali tudi tu dajejo trgovci predračun in po možnosti kakšen popust.

    zahvaljujem se za odgovore še naprej, pa dajmo bolj umirjeno jlovec1

  2. #42

    Privzeto

    Tudi Swaro je odličen.Če iščeš za v mrak potem Z4i 2,5-10X56.Če pa kaj bolj univerzalnega pa Z6i 2,5-15X56...Najbolje pa,da stopiš v kontakt z Optiktrade.Boš dobil najboljše informacije v SLO kakor tudi možnost preizkušnje optike v naravi.Probieren geht uber studieren!!!

  3. #43
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Deerhunter je lepo povedal, da je x56 neroden. Še kako to drži... Tudi cevi s 65 cm ne bom imel nikoli več!

  4. #44
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Deerhunter je lepo povedal, da je x56 neroden. Še kako to drži... Tudi cevi s 65 cm ne bom imel nikoli več!
    detel praviš da more bit majhen pa tenak

  5. #45
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto


  6. #46
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Citat JLOVEC1 je objavil: Pokaži objave
    Pozdrvljeni,
    sem kar malo presenečen ko me nekaj časa ni bilo na forumu, ko vidim koliko je odgovorov.
    Vidim, da se je debata kar razvnela, nekateri se celo malo obdelujete med sabo, dajte malo bol umirjeno, saj imam le namen kaj koristnega izvedeti, kot večina na forumu.

    Ko malo vse skupaj berem sem se že kar nekako odločil,najbrž bom po sezoni šel kar po komplet (puška, montaža in str. daljnogled, ter seveda nekaj streliva). Svoje CZ in Swarovski 6x42 pa ne bom tikal ampak ker dobro funkcionira bom ahvaljujem se za nadljnje dgovoreže še videl kaj z njim, imam ga za kar v dobrega tovariša na lovih. Kljub temu pa si včasih človek zaželi kaj drugega, boljšega.

    Bom pa vseeno zastavil še dve vprašanji,
    1. Zakaj noben kaj dosti ne omenja Swarvskega (kot opcija namesto zeiss vict. ht)in
    2. Kako je s kupovanjem kompleta (str. daljnogled, montaža in puška), ali tudi tu dajejo trgovci predračun in po možnosti kakšen popust.

    zahvaljujem se za odgovore še naprej, pa dajmo bolj umirjeno jlovec1

    Tema se je super razvila in glede na zelo kvalitetne poste mnogih uporabnikov, skoraj ni kaj več za dodati. Morda nekaj majhnih stavkov, ki bi jih zapisal na podlagi mojih izkušenj.

    Razlike med daljnogledi v rangu nad 2000 EUR so majhne, ampak so pa. Razlike med daljnogledi za 500 in 2000 EUR pa so ogromne in to moram zapisati, čeprav se zavedam kako zelo veliko denarja stane prvovrsten strelni daljnogled in kako težko si ga je privoščiti. Tudi zato se pri nas trudimo s plačilom na obroke.


    V tej temi se Swarovski ne omenja veliko, ker je celotna tema zavila v smer uporabnosti strelnih daljnogledov v mraku in je splošno sprejeto, da je Zeiss Victory HT najbolj svetel. Sam sicer menim, da bi se v temi o svetlih strelnih daljnogledih morala omenjati tudi Kahles Helia 5 in S&B Zenith ter Stratos, ki so v praksi skoraj enako svetli kot Victory HT oziroma je razlika tako majhna, da jo še moje (relativno izurjeno, oziroma izkušeno) oko zelo težko opazi.

    Ostali pa so seveda nekoliko manj svetli, a ponujajo ostale prednosti. Kot je Master Lesjak omenil, vprašanje če je kateri strelni daljnogled bolj vsestransko uporaben od Leica Magnus 1.5-10x42. Podobno velja tudi za Swarovski Z6i 2-12x50. Vsi daljnogledi v tem najvišjem rangu so vrhunski, najpomembneje je le da si vsak izbere takšnega, ki najbolje ustreza njegovim potrebam.

    V nižjih rangih pa prav tako po mojem mnenju znamke kot so Docter, Kaps, Meopta, Delta Optical ponujajo lovske strelne daljnoglede, ki ponujajo več kot solidno razmerje med ceno in kvaliteto.


    Še beseda glede popustov. Za druge trgovce ne morem govoriti, lahko pa povem kako je pri nas. Cene, ki so označene kot akcijske pa naši strani so cene za gotovinsko plačilo (izjeme temu pravilu so zelo redke). Izdelki, ki niso v akciji pa v določenih primerih omogočajo dodaten popust na gotovinsko plačilo. Glede nakupa kompleta pa je tako, da če se pri nas kupi optika in montaža, potem v ceno vključimo tudi montiranje. Vsekakor se vedno trudimo, da so naše cene za stranko vedno poštene in da je naša storitev na najvišjem možnem nivoju.

    Za kritike, oziroma predloge izboljšav pa smo prav tako vedno odprti.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  7. #47

    Privzeto

    Jaz Swarovski nisem omenjal prvič zato, ker nimam izkušenj z njimi ter drugič zato, ker je bilo vprašanje glede zmogljivosti v mraku in tu se nekako priznava, da je Victory HT nekoliko boljši od Z6. Vendar to so vse samo nianse, kot je napisal Optic trade so razlike majhne in jih včasih še izurjeno oko težko zazna, vsi daljnogledi v tem cenovnem rangu pa so izjemno zmogljivi in niti en niti drug te ne bo razočaral. To je nekaj takega kot bi izbiral pri puškah med Sauer, Blaser in Merkel, vemo pa da gre pri vseh treh za vrhunsko orožje, vsaka ima svoje prednosti, le izbrati je treba katera ti bolj odgovarja in leži. In predvsem katera je tista prednost, kateri tebi osebno največ pomeni. Pri strelnem daljnogledu je pa enako. Če te bolj vleče k Swarovskem ti noben ne brani nakupa. Le ti veš kaj rabiš, kaj ti najbolj odgovarja in kaj ti je najbolj všeč.
    Mene Zeiss prepriča z nekoliko boljšo tehnologijo svetlobne prepustnosti in generalno gledano malenkost nižjimi cenami kot jih ima Swarovski. Treba pa je priznati, da je Swarovski Z6 vseeno še nekoliko bolj prestižen izdelek kot Zeiss in nihče se ga ne bi branil imeti na puški, četudi ima kak procent manjšo svetlobno propustnost kot Victory HT...
    Ti pa sam razmisli, kaj ti več pomeni? Najvišja možna svetlobna propustnost? Najvišji razpon povečave? Kompaktnost daljnogleda? Najbolj prestižna znamka? Nenazadnje morda sam zunanji izgled daljnogleda, saj ga boš na puški gledal po vsej verjetnosti dolgo časa? Na ta vprašanja si moraš sam odgovoriti in na podlagi tega izbrati tistega, ki je najprimernejši zate.

    Glede nakupa kompleta pa se obrni direktno na prodajalce. Najprej dobro razmisli in se odloči kaj bi sploh rad imel. Nato napiši par e-mailov, opiši kaj bi rad imel, pa ti bodo poslali ponudbe. Nato se samo še odloči kam po komplet. Cene za serijsko izdelane germanske zadeve so ponavadi po katalogu in so (praviloma) enake po celi SLO. Na to trgovci ponavadi dajejo do 10% popusta na gotovino. Včasih ob nakupu kompleta še brezplačno zmontirajo in pristrelijo komplet. Skratka pozanimaj se direktno pri prodajalcih, ko boš točno vedel kaj želiš imeti. Vsekakor je v kolikor nameravaš menjati tudi puško, najbolje kupiti vse naenkrat, pa četudi kak mesec in kako plačo kasneje, da ne bo potem stroškov s premontažami in nepotrebnih posegov na staro puško in novo optiko.

    Optics trade je napisal nekaj zelo kvalitetnih postov, kjer je jasno nakazano proti katerim znamkam se obrniti glede na prednosti posameznih daljnogledov, na potrebe posameznika in vložek, katerega smo pripravljeni odšteti. Le prebrati je treba, premisliti in se odločiti. Razočaran pa v cenovnem rangu nad 1000 € po mojem mnenju ne boš nad nobeno optiko.

    Sam lahko okoli optike napišem le še nasvet mladim lovcem, katerega sem na tem forumu že večkrat prebral, pa ga kot lovec začetnik nisem upošteval. Včasih je bolje na začetku lovske poti vložiti denar v kvalitetno optiko (predvsem dvogled a tudi strelni daljnogled), kot pa v kakšno gravirano boroveljko, dragega terenca ali kaj tretjega. Prihranjena bo marsikatera napačna ocena in odstrel, opazovanje bo lažje in lov posledično bolj prijeten, pa tudi ocenjevanje divjadi bolj zanesljivo, z vsem tem pa se pridobiva tudi prepotrebno znanje in poznavanje divjadi.

  8. #48

    Privzeto

    No pa še obljubljeno poročilo z jage, če bo komu kaj pomagalo, saj se mi je danes končno uspelo odpraviti na prežo. Dvogled Victory HT na prvi vtis daje ostro in naravno sliko. Vidno polje je široko, željen cilj hitro in enostavno spravim v okular. Na ogled se mi je postavilo nekaj modelov, prva je prišla divja mačka, katera se mi je ob robu gozda nastavljala cele pol ure. Zanimivo, saj sem jo prvič opazil v našem lovišču, prej pa le dvakrat v sosednjih loviščih. Nato pa še dve srni, prva okrog sončnega zahoda, katera se je umaknila pred mrakom, druga pa je ostala prav do teme, sicer na razdalji okoli 200 m. No to zadnjo sem uspel zanesljivo videti in oceniti tja do 21.40 kar je cca 45 min po sončnem zahodu, ki je bil danes ob 20.57. Glede na razdaljo kar impresivno. Če bi bila bližje bi nedvomno šlo še precej dlje, na takšni razdalji 200 m pa se tako majhna divjad v slabi vidljivosti začne izgubljati v visoki travi, če veš kje se nahaja jo še najdeš, ocena je pa zaradi razdalje že zelo težka.
    Dvogled je sicer dejansko kar zmogljiva zadeva, saj sem skoraj brez pomoči lune okolico brez težav lahko opazoval še debelo uro po sončnem zahodu, to je do okoli 22.00, potem pa sem se naveličal. Če bi mi izstopil jelen bi ga brez težav našel in ocenil še celo uro po sončnem zahodu. Pri manjši divjadi bi bilo v visoki travi težje, vendar bi se na kratke razdalje najbrž dalo. Kar se tiče pa strelnega daljnogleda Classic 3-12×56 pa je ves čas zaostajal za dvogledom in lahko rečem da je dvogled dejansko opazno svetlejši in je z njim ocena v slabi vidljivosti bistveno lažja in bolj zanesljiva. Nekaj vloge igra tudi gledanje na eno oziroma obe očesi, pa vseeno je HT opazno svetlejši in v mraku bolj oster.

    Lahko rečem še to, da je z dvogledom opletati po preži precej bolj elegantno kot s puško, ter tudi bistveno hitreje ujamem cilj, kot če bi dvigoval puško in iskal čez strelni daljnogled.

  9. #49

    Privzeto še eno vprašanje

    Za daljnogled sem skoraj 100% odločen, Zeiss victory HT,
    odločen sem tudi za komplet (vse skupaj- to je 100%), bi pa še kakšen nasvet glede montaže in puške, če ne bom preveč iz teme.
    Pri temi o risanicah sem videl da se nekaj prerekajo o Titanu 6 in Tikka T3. Nameravam izbirati med tema dvema. Če ima kdo izkušnje s kombinacijo omenjenih pušk in Zeissa HT, bi prosil za odgovor. Menim da kar se pušk tiče sta obe zadevi uredu, verjetno tudi kompatibilnost s strelnim daljnogledom Zeiss ni vprašljiva. Kakšno montažo svetujete.
    Po mojem je tu gor dovolj ekspertov, da ne bo problema z odgovorom.

    hvala in še enkrat upam da nisem šel iz teme, sicer bom moral preskočiti v rubriko risanice


    jlovec1

  10. #50

    Privzeto

    glede orožja nimam kaj svetovati, je bila pa debata ena redkih konstruktivnih, tako da sem celo sam pričel gledati ponudbe visokokakovostnih dvogledov; tako da se pripravim za prihodnja leta.
    Prva zanimivost: v Sloveniji so daljnogledi v tem rangu pravzaprav med najcenejšimi :)

    Če se cenejše izvedbe Zeissa recimo kljub vsemu da dobiti ceneje čez lužo, pa imaš najcenejšo ponudbo za Zeiss Victory HT prav pri nas. :) No, vsaj kar se internetne ponudbe tiče.

    Drugače pa je že do sedaj dvogled kot posamezen kos med vso mojo lovsko opremo in orožjem najdražja stvar. In tako bo očitno tudi v prihodnje :)

Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •