Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 54

Tema: nakup streljnega daljnogleda 2,5-10 x 50; 3-12x56, 3-12x50 swarovski, zeiss victory

  1. #1

    Privzeto nakup streljnega daljnogleda 2,5-10 x 50; 3-12x56, 3-12x50 swarovski, zeiss victory

    Pozdravljeni, na forumu sem nov član in sem se pred nakupom novega strelnega daljnogleda višjega ranga odločil, da tu poizvem kaj uporabnega oziroma dobim kakšen koristen nasvet.
    Kupiti nameravam povečavo 2,5-10x50 ali 3-12x50 ali kaj podobnega npr3-12x56. Zaenkrat izbiram med zeissom victory HT ali swarovski z6, zanima pa me tudi vaše mnenje glede zeiss diavari ali swarovski z4- če so zelo slabši od prvih dveh napisanih. Imam puško CrvenaZastava 7x64, rad pa bi dobil vsestranski daljnogled, zlasti za lov v mraku in strel na daljše razdalje. Daljnogled mora imeti osvetljeno piko oz križ. Zanima me če je zeiss Ht res tako super v mraku - bral sem članek v Lovcu, pa sem se navdušil nanj.

    Za vaše odgovore se vam vnaprej zahvaljujem in vas lepo pozdravljam, jlovec

  2. #2

    Privzeto

    Če želiš najboljše in imaš neomejene finance, vzemi Zeiss Victory HT 3-12×56 in se ne obremenjuj z drugimi. Redko kdo oporeka, da je ta zadeva trenutno najboljša na svetu, kar se tiče zmogljivosti v mraku. Tudi jaz bi ga vzel, pa imam še od prej Zeiss Classic Diavari 3-12×56 in nima smisla kupovati novega. Če si malo omejen pri financah, bo pa tudi skoraj karkoli drugega od Zeissa in Swarovskega čisto OK. Gre za vrhunske daljnoglede in skoraj z nobenim ne boš razočaran. Gre le za to kaj rabiš in koliko si pripravljen vložiti. Gre pa v teh povečavah, ki si jih napisal, recimo 3-12×56 za odlične daljnoglede za čakanje v mraku. Velik razpon povečave, kristalno čista slika in velika zmogljivost v mraku. Edini minus je velikost, ki pa na preži pač ne pride tako do izraza. Če loviš pa tudi na zalaz je pa vredno razmisliti tudi o 2,5-10×50 ali kaj podobnega.

  3. #3
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Zeiss Victory HT 3-12x56, če loviš veliko v mraku, drugače 2,5-10x50...

  4. #4
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Čudno se mi zdi, da iščeš zelo drago optiko in imaš Zastavo. No, ne smem reči, da je to slaba puška. Če boš samo po prežah vzemi x56, drugače pa kar x50. Za na zastavo imaš tudi cenejše in še vedno v redu daljnoglede. Posvetuj se z Opti trade. Dober pogled.

  5. #5

    Privzeto

    Bolje je imeti dobro optiko in povprečno puško kot obratno!

    Tukaj se gre za to, da večina visoke divjadi, npr. d. prašiči, jelenjad, kak dober star srnjak, najraje izstopi v zadnjem mraku tik pred temo. Če takrat nimaš vrhunske optike, da bi divjad ocenil in uplenil si po mojem mnenju pri lovu lahko hitro precej prikrajšan. Kolikokrat se je meni in lovskim tovarišem zgodilo, da splašiš srnjaka ko greš s preže, ki je bil za gozdnim robom tik pred izstopom na travnik, pa greš vseeno s preže dol, ker preprosto več ne vidiš ustreliti. Zato je dobro imet dobro optiko, če si jo le lahko privoščiš. Namreč tak daljnogled ti omogoča ravno to, da vidiš ocenit še tistih nekaj minut več, katere pa so največkrat ključne za cel lov in odločajo o uspešnosti ali neuspešnosti tistega lova.
    Sam imam kot sem rekel na puški Zeiss Classic Diavari 3-12×56 in s to zadevo se da ustreliti globoko v mrak. Bi imel Victory HT tudi na puški, pa nima smisla prodajati Classica, ker je ravno tako zelo soliden daljnogled v mraku. No, da pa ne vseeno ne bom na jagi brez HT-ja, grem pa ravno danes po naročeni dvogled Zeiss 8×54 Victory HT, s katerim bom divjad lahko ocenil, nato pa čez strelni daljnogled tudi uspešno uplenil

  6. #6
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Kvalitetna optika pride v poštev za jago prašičev. Srnjaka ni nujno streljati v mraku... Saj jaz se tega vzdržim. Pa niti ni potrebno, da ga uplenim prvič. Zanimivo se je potruditi.
    Z optiko za pol cene Zeisa se da streljati celo noč, ne le v mraku. Prašičarji to vemo .

  7. #7

    Privzeto hvala za odgovore

    Najlepša hvala vsem za odgovore, nisem vedel da bom tako hitro dobil vaša mnenja.
    Glede na povedano se nekako bolj nagibam na 2,5-10x50 zeiss ht, me pa zanima, če je ta povečava za lov v mraku zelo različna od 3-12x56, sem nekaj gledal cene zeissa pa med tema dvema povečavama ni veliko razlike v evrih.


    hvala še enkrat za vse odgovore, jlovec

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Meni trenutno sredstva pobira gradnja, za drugo leto pa je na listi tale zamenjava za staro jeno:
    http://www.optics-trade.eu/shop/si/s...-12x56-rd.html

    Pol cene Victoryja, ampak, kot slišim, v resnici ni pol slabši.

  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Če ti je všeč si ga nabavi in uživaj. Za moj okus je prevelik, ker divjad tudi zalezujem. Križ ima v 1. goriščni ravnini in se s povečavo veča ...

  10. #10

    Privzeto

    Noben daljnogled v rangu 1000 € ne bo pol slabši kot daljnogled za 2000 €. Gre se za določene nianse. Tudi z daljnogledom za 1000 € bo vsak zadovoljen, če je pač to tisto kar rabi. Treba se je odločiti, kaj potrebuješ in koliko si pripravljen vložiti. Tega se ne moremo odločiti mi namesto tebe. Lovcu, ki gre 5 do 10× na leto v gozd na jago, ne bi nikoli priporočal daljnogleda za 2000 €. Ker bo tisti za 1000 € čisto OK. Po drugi strani, če nočeš sklepati kompromisov, hočeš imeti najboljše kar se dobi, imaš neomejene finance, res veliko jagaš in rad jagaš v mraku na čakanje je pa odgovor jasen - Victory HT. Vsekakor, če boš lovil tudi na zalaz je pač boljša izbira 50 leča ker je bolj eleganten, hkrati pa ne bo dosti slabši v mraku. Pač malo slabši in to je to. Dobiš pač s 50 lečo kompromis med zalazom in čakanjem. Samo ti pa veš ali je to tisto kar rabiš.
    Sam najraje jagam na čakanje iz visoke preže, tak lov pa postane zares zanimiv, ko sonce zaide. Zato mi velika zmogljivost v mraku veliko pomeni. Še to lahko povem iz izkušenj, strelni daljnogled s 56 lečo, postane bistveno bolj priročen, ko ga daš iz 114 cm dolge puške na 97 cm dolgo Kar naenkrat ni več tako moteč. Vendar še vseeno pravim, ob kombiniranem lovu je najbrž kompromisna leča 50 mm prav stvar...
    No, moj novi dvogled 8×54 Victory HT je že doma, jutri pa iz prve roke povem, koliko je boljši v mraku od Zeiss Classica 3-12×56 Ne pričakujem bistvene razlike, mogoče je razlika v detajlih, da potem recimo lažje oceniš srnjakovo rogovje...


    Citat JLOVEC1 je objavil: Pokaži objave
    Najlepša hvala vsem za odgovore, nisem vedel da bom tako hitro dobil vaša mnenja.
    Glede na povedano se nekako bolj nagibam na 2,5-10x50 zeiss ht, me pa zanima, če je ta povečava za lov v mraku zelo različna od 3-12x56, sem nekaj gledal cene zeissa pa med tema dvema povečavama ni veliko razlike v evrih.


    hvala še enkrat za vse odgovore, jlovec
    Citat Brlogar je objavil: Pokaži objave
    Meni trenutno sredstva pobira gradnja, za drugo leto pa je na listi tale zamenjava za staro jeno:
    http://www.optics-trade.eu/shop/si/s...-12x56-rd.html

    Pol cene Victoryja, ampak, kot slišim, v resnici ni pol slabši.

Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •