Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 54

Tema: nakup streljnega daljnogleda 2,5-10 x 50; 3-12x56, 3-12x50 swarovski, zeiss victory

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Privzeto nakup streljnega daljnogleda 2,5-10 x 50; 3-12x56, 3-12x50 swarovski, zeiss victory

    Pozdravljeni, na forumu sem nov član in sem se pred nakupom novega strelnega daljnogleda višjega ranga odločil, da tu poizvem kaj uporabnega oziroma dobim kakšen koristen nasvet.
    Kupiti nameravam povečavo 2,5-10x50 ali 3-12x50 ali kaj podobnega npr3-12x56. Zaenkrat izbiram med zeissom victory HT ali swarovski z6, zanima pa me tudi vaše mnenje glede zeiss diavari ali swarovski z4- če so zelo slabši od prvih dveh napisanih. Imam puško CrvenaZastava 7x64, rad pa bi dobil vsestranski daljnogled, zlasti za lov v mraku in strel na daljše razdalje. Daljnogled mora imeti osvetljeno piko oz križ. Zanima me če je zeiss Ht res tako super v mraku - bral sem članek v Lovcu, pa sem se navdušil nanj.

    Za vaše odgovore se vam vnaprej zahvaljujem in vas lepo pozdravljam, jlovec

  2. #2

    Privzeto

    Če želiš najboljše in imaš neomejene finance, vzemi Zeiss Victory HT 3-12×56 in se ne obremenjuj z drugimi. Redko kdo oporeka, da je ta zadeva trenutno najboljša na svetu, kar se tiče zmogljivosti v mraku. Tudi jaz bi ga vzel, pa imam še od prej Zeiss Classic Diavari 3-12×56 in nima smisla kupovati novega. Če si malo omejen pri financah, bo pa tudi skoraj karkoli drugega od Zeissa in Swarovskega čisto OK. Gre za vrhunske daljnoglede in skoraj z nobenim ne boš razočaran. Gre le za to kaj rabiš in koliko si pripravljen vložiti. Gre pa v teh povečavah, ki si jih napisal, recimo 3-12×56 za odlične daljnoglede za čakanje v mraku. Velik razpon povečave, kristalno čista slika in velika zmogljivost v mraku. Edini minus je velikost, ki pa na preži pač ne pride tako do izraza. Če loviš pa tudi na zalaz je pa vredno razmisliti tudi o 2,5-10×50 ali kaj podobnega.

  3. #3
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Zeiss Victory HT 3-12x56, če loviš veliko v mraku, drugače 2,5-10x50...

  4. #4
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Čudno se mi zdi, da iščeš zelo drago optiko in imaš Zastavo. No, ne smem reči, da je to slaba puška. Če boš samo po prežah vzemi x56, drugače pa kar x50. Za na zastavo imaš tudi cenejše in še vedno v redu daljnoglede. Posvetuj se z Opti trade. Dober pogled.

  5. #5

    Privzeto

    Bolje je imeti dobro optiko in povprečno puško kot obratno!

    Tukaj se gre za to, da večina visoke divjadi, npr. d. prašiči, jelenjad, kak dober star srnjak, najraje izstopi v zadnjem mraku tik pred temo. Če takrat nimaš vrhunske optike, da bi divjad ocenil in uplenil si po mojem mnenju pri lovu lahko hitro precej prikrajšan. Kolikokrat se je meni in lovskim tovarišem zgodilo, da splašiš srnjaka ko greš s preže, ki je bil za gozdnim robom tik pred izstopom na travnik, pa greš vseeno s preže dol, ker preprosto več ne vidiš ustreliti. Zato je dobro imet dobro optiko, če si jo le lahko privoščiš. Namreč tak daljnogled ti omogoča ravno to, da vidiš ocenit še tistih nekaj minut več, katere pa so največkrat ključne za cel lov in odločajo o uspešnosti ali neuspešnosti tistega lova.
    Sam imam kot sem rekel na puški Zeiss Classic Diavari 3-12×56 in s to zadevo se da ustreliti globoko v mrak. Bi imel Victory HT tudi na puški, pa nima smisla prodajati Classica, ker je ravno tako zelo soliden daljnogled v mraku. No, da pa ne vseeno ne bom na jagi brez HT-ja, grem pa ravno danes po naročeni dvogled Zeiss 8×54 Victory HT, s katerim bom divjad lahko ocenil, nato pa čez strelni daljnogled tudi uspešno uplenil

  6. #6
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Kvalitetna optika pride v poštev za jago prašičev. Srnjaka ni nujno streljati v mraku... Saj jaz se tega vzdržim. Pa niti ni potrebno, da ga uplenim prvič. Zanimivo se je potruditi.
    Z optiko za pol cene Zeisa se da streljati celo noč, ne le v mraku. Prašičarji to vemo .

  7. #7

    Privzeto hvala za odgovore

    Najlepša hvala vsem za odgovore, nisem vedel da bom tako hitro dobil vaša mnenja.
    Glede na povedano se nekako bolj nagibam na 2,5-10x50 zeiss ht, me pa zanima, če je ta povečava za lov v mraku zelo različna od 3-12x56, sem nekaj gledal cene zeissa pa med tema dvema povečavama ni veliko razlike v evrih.


    hvala še enkrat za vse odgovore, jlovec

  8. #8

    Privzeto

    Citat JLOVEC1 je objavil: Pokaži objave
    Kupiti nameravam povečavo 2,5-10x50 ali 3-12x50 ali kaj podobnega npr3-12x56. Zaenkrat izbiram med zeissom victory HT ali swarovski z6, Za vaše odgovore se vam vnaprej zahvaljujem in vas lepo pozdravljam, jlovec
    Glej, kupuješ optiko za 1500-2000 eur. Zelo verjetno ti bo služila do konca tvoje lovske kariere. To je skoraj, kot da bi si ženo izbiral!

    Zato ti predlagam, da ti ni škoda cca 20-30 eur za gorivo (ne vem, kje si doma) se zmeniš z Optik-trade in v mraku primerjaš daljnoglede, ki te zanimajo. Dejansko se razlike vidijo le nekaj minut v mraku in morda še pri velikih razdaljah. Tako je tudi pri dvogledih.
    Sicer ti na tem forumu dejanske prednosti realno posredujejo le tisti, ki oba taka kosa posedujejo. Vse ostalo je rekla - kazala.

    Da delim še eno izkušnjo - sem imel pred kratkim možnost primerjati dvogled Zeiss Terra 8x40 (cca 400 eur) in Minox HG 8x43 (cca 900 eur). Dejansko je Zeiss dajal bolj svetlo sliko v mraku (to so res malenkosti, ki sem jih zaznal le ob dobesedno hkratnem gledanju skozi oba daljnogleda), je bila pa ostrina slabša, kar se je opazilo tako v mraku, kot tudi čez dan pri gledanju na recimo 1000 metrov. Verjetno se dražji Zeissi ceni primerno izboljšujejo v vseh pogledih. Ampak če ne bi hkrati držal obeh kosov v rokah, bi razlike res težko ugotavljal.

  9. #9
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Glede uporabnosti v mraku je tako, da je po mojih izkušnjah trenutno res najboljši Zeiss Victory HT, tesno sledijo pa mu daljnogledi Kahles Helia 5 in Schmidt&Bender Zenith.


    Izbira med 56mm in 50mm lečo je dejansko kompromis med velikostjo in svetlostjo. V praksi je običajno razlike v svetlosti nekje za eno povečavo. Torej 2.5-10x50 bo približno enako svetel pri 7x povečavi kot je 3-12x56 pri 8x povečavi. Daljnogledi s 56mm lečo so sicer po mojem mnenju najbolj primerni za lovce, ki res večino časa lovijo na čakanje. Tisti s 50mm lečo pa so bolj vsestranski, primerni tudi za zalaz, lažji za prenašat in tako naprej.


    Glede na zastavljen cenovni rang ne moreš slabo kupiti, ostaja samo še vprašanje kaj ti je bolj všeč in ali je zate tisti % svetlosti v mraku res najpomebnejša stvar pri daljnogledu.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  10. #10

    Privzeto hvala za odgovore

    hvala za odgovore in vaša mnenja,
    verjetno se bom odločil kar za zeissa ht 3-12x56, me pa zanima če je ob večkratni premontaži kaj nevarnosti, da se poškoduje strelni daljnogled.
    Imam CZ, kar sem tudi napisal (nekdo se je čudil zakaj dam na to puško tak daljnogled), bom pa mogoče kasneje kupil še novo puško, pa zaenkrat še ne vem katero (Titan ali Tikka). Za vse skupaj se bom moral še malo bolj pozanimati, poiskati ugodno varianto pri kakšnem trgovcu če bi kupil vse to v kompletu.
    Ker sem ravno pri besedi in če kdo zna odgovoriti me zanima, če imajo trgovci v opciji tudi da če pri njih kupiš puško in daljnogled ter montažo, da ti vse tudi sestavijo in kako je s kakšnimi popusti pri teh stvareh.
    Upam da nisem šel preveč iz teme in da se bo našel kakšen ki se mu bo zdelo vredno odgovoriti.

    hvala še enkrat

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •