Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 34

Tema: Divji prašiči in nafta

  1. #1

    Privzeto Divji prašiči in nafta

    Pozdravljeni,
    pred kratkim sem naletel na debato glede privabljanja divjih prašičev z nafto.
    Ima kdo kakšne izkušnje s tem?

    LP

  2. #2
    Član od
    Feb 2013
    Lokacija
    Podnanos
    Prispevki
    30

    Privzeto

    Jaz sem že lani, če ne celo predlani od kolega slišal, da koruzo namakajo v nafto ter so prašiči na to povsem zmešani. Ideja pa naj bi prišla iz Amerike. Sam se nato nisem nič poglabljal v to, saj mi je totalno ogabno in nafta nima kaj delati v prosti naravi..
    Kdor z malim ni zadovoljen, velikega vreden ni.

  3. #3

    Privzeto

    Ja,prašiči pol bl ropotajo po gmajn. Pa mau več kilometrov nardejo z enmu tankam. Dejte bit pametn....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #4

    Privzeto

    Upam da ni tukaj koga ki bo to dejansko poskusil..

  5. #5

    Privzeto

    Sam sicer tega še nisem probal, sem pa slišal od mojega kolega, da to res učinkuje. Sicer ne da bi koruzo namakali v nafto ampak da se premaže kakšno deblo in to naj bi jih kar lepo privabljalo. NO, pa še nekaj, to ni navadna nafta, ki jo tankamo v avto ampak SUROVA nafta, ki jo načrpajo iz vrtine, torej še neobdelana v rafineriji.

  6. #6
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Ne vem kakšne prašiče imate pri vas vendar se pri nas nafta uporablja za odganjanje divjih prašičev. Precej učinkovito naprimer ubraniš njivo koruze če okrog nje izobesiš krpe namakane v nafto. A si prepričan da te ne malo za.......


    LP
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Tu gre za surovo nafto, ne dizelsko gorivo. Menda naj bi ta surova nafta privabljala prašiče, tudi na hrvaškem forumu si lahko preberete, da nekateri to uporabljajo in da deluje.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Vsem, ki to uporabljajo želim dober tek ob uplenitvi takega naftarja.
    Se pa da kupiti sredstvo za mazanje debel in res diši po nafti... Le čemu onesnaževati okolje !!!!???

  9. #9

    Privzeto

    Potem bi bilo bolje nastaviti topinambur, oz iz njega narediti kašo, ter z njo premazati drevo in okolico. Prašič pride 100%. Problem je ker je uporaba invazivne vrste kot je topinambur za krmne njive, ki je tujerodnega izvora, prepovedana.
    Last edited by projc; 11. June 2014 at 15:47.

  10. #10
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    66

    Privzeto

    Sredstvo katero se kupi za mazanje po drevesu je po nemško "Buchenholzteer", narejen je pa iz oglja, drevesne smole, vode ..., z pirolizo. Tko da jaz osebno nikoli nisem zasledil, da je narejen iz nafte(surove). Stvar res deluje in prašiči se veselo drgnejo ob drevo .
    Evo tuki je pa še povezava do enega takega sredstva:



    Xxxxxxxxxxxxx

    Z nafto pa po moje dosežeš samo to, da ti za naprej nebo treba nosit koruze na krmišče in jagat ti tud ne bo treba.

    LP

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •