Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: AERO Krogle - Styria arms

  1. #1
    Član od
    Apr 2014
    Lokacija
    Med Jadranom in Triglavom
    Prispevki
    43

    Privzeto AERO Krogle - Styria arms

    Pozdravljeni lovski tovariši,

    Zanima me, ali je kdo od tukaj prisotnih že uplenil kako divjad z kroglo AERO proizvajalca Styria Arms. Kako se sama krogla obnese na divjadi,....?

    Spletna stran proizvajalca je http://www.styriaarms.com/

    Lahko kdo svetuje oziroma napiše kaj več o teh kroglah?


    Z lovskimi pozdravi,

  2. #2

    Privzeto

    Dolgo nazaj sem napovedal poplavo takih krogel, ki so brez svinca. Tale je kopija LOSa samo material je malo drugačen. Pa brez špičke, ki je Bokarci tako všeč tudi.
    Razlika med temi kroglami pa je predvsem v ceni.

  3. #3

    Privzeto

    Na videz izgleda kot kopija LOS-a

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Kroglo Aero je Styria naredila v času, ko pri Losu dlje od pištolske krogle še videli niso!

  5. #5
    Član od
    Apr 2014
    Lokacija
    Med Jadranom in Triglavom
    Prispevki
    43

    Privzeto

    Pozdravljeni,

    Napisali ste vse drugo, edino kar sem vas vprašal pa ne. Zanima me, če je kdo od tukaj prisotnih testiral krogle AERO in če je, me zanima kako so se te krogle obnesle na divjadi? Kakšna je bila vstopna rana iz kakšna iztopna. Koliko krvi je bilo ob nastrelu.


    @alojz1
    Predvidevam da bodo sčasoma in z izboljšano tehnologijo vse krogle postale enokomponentne. Kar pa se tiče špičke, luknjice,... pa je škoda izgubljanja besed. Vsi ki se kakorkoli bolj profesionalno ukvarjamo z strelstvom vemo zakaj šluži kaj in v čem je bistvena razlika. Drugim ki so pa prepričani v svoj prav pa je brezveze obrazloževat, ker so prepričani v svoj prav.


    @rws
    Ni mi točno zano kdaj so v LOS-u pričeli z izdelavo krogel predvidevam pa da kasneje kot pri STYria. Dejstvo pa je dtudi, da tudi styria ni bila med prvimi izdelovalci enokomponenthih krogel.

  6. #6

    Privzeto

    Da bo kaj brati. Show boste pa sami naredili.
    Ker je moj odgovor vzbudil reakcije bom izjemoma ponovil. Vse monolitne krogle delajo podobno. Preizkusil sem večino zato trdim, da po rani, padcu pobegu in krvni sledi nihče ne loči z katero monolitko je streljano (Grom, LOS, ttsx ali Aero). Zato sem si drznil napisati, da je največja razlika v ceni. Ker pa vem, da mi bo kdo oporekal pa lahko septembra naredimo preizkus na divjadi. Tisti, ki ugotovi pravo kroglo bo vsekakor požel vse moje priznanje in verjamem, da tudi vseh ostalih.

    Na kraj pameti mi ne pade, da kupim krogle AERO ki je že na izgled enaka LOSu po 5x višji ceni, da bom potem ugotovil, da ni razlike. Ima pa ta krogla odprto lukjico. Zakaj?
    Tudi oni so ugotovili, da je nesmiselno vstavljati špičke. Naturalis jo sicer ima. Vendar ima neprimerno slabši BC od AERO in sklepam da tudi od LOSa čeprav za zadnjo ni objavljen.

    Strinjali se boste, da monolitke rabijo hitrost. Zato v običajnih lovskih nabojih niso za daleč. Ne moremo primerjati lovske monolitke z kroglo, ki je namensko narejena za velike daljave in ni za lov. Pustimo sedaj KJG katere večino polni v močne in hitre kalibre za velike razdalje. Na račun teže krogle seveda (pri nas ni v skladu z zakonodajo, ki določa tudi težo krogle). Zato pa nekateri niso zadovoljni z njimi na kratkih razdaljah. Univerzalne namreč ni (odlična za lov na kratke, dolge in strelske namene ekstremnih daljav)

    Na sliki se vidi kako poteka zračni tok pri odprti luknjici. Stisnjen zrak v luknjici pri krogli z 180.000o/min stabilizira kroglo (modra barva spredaj). Modro polje za kroglo pa je podtlak. Pri ravnem zadku je to polje večje in potegne pri izstrelu kri, ki da viden nastrel.

    Če bo tale prispevek komu uporaben bom vesel. Pri pametovanju in ustvarjanju novih konfliktov pa ne bom sodeloval.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice 7,62-mm-KJG-2006-Mach-iso-900.png‎  

  7. #7

    Privzeto

    Če pogledate slike na styria strani je videt kot da bi bila njihova krogla bolj podobna tsx ker je na nekaj slikah razvidno da njihova krogla naredi krake, medtem ko LOS fragmentira.

  8. #8

    Privzeto

    Res je. KJG,Impala in Los fragmentirajo. Grom, Naturalis, AERO in Barnes se pa zaradi mehkega bakra nakrčijo. To nisem posebej omenjal ker sem razliko opisal pred kratkim v neki drugi temi.
    Kaj je bolje za cev (mehki baker pušča obloge) in kaj je bolje za lov so pa mnenja deljena.

  9. #9
    Član od
    Apr 2014
    Lokacija
    Med Jadranom in Triglavom
    Prispevki
    43

    Privzeto

    @alojz1

    Z napisanim se popolnoma strinjam in po prispevkih sodeč vidim da imaš veliko znanja z področja balistike. Vidim da si privrženec krogel LOS in prav je tako. Sam zelo cenim fante iz Cerknega, ker so naredili zelo zelo dobre krogle za ugodno ceno.

    Za AERO krogle pa sprašujem iz razloga, ker oni izdelujejo velik nabor krogel v kalibrih, ki jih pri LOSu ne izdelujejo. npr diametra .323 v LOSu sedaj še ne izdelujejo in dvomim da ga sploh kdaj bodo, čeprav je rečeno da ja..

    http://www.styriaarms.com/pdf/26.10.12%20-%20AERO.pdf

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •