Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 72

Tema: Strah pred puško

  1. #11

    Privzeto

    Ojla,
    nekaj postov nazaj je Alojz1, lepo opisal t.i. blic test. Vsekakor zanimiva in stara zadeva.
    Ni druge, na strelišče in kolega poprosit, da polne puško.
    V literaturi avtorja Malusa in Bohinjca je potrebno preštudirat kar nekaj poglavij (strah pred pokom, pričakovanje strela, lovljenje desetice, predvsem pa elemente streljanja ...)
    Potem pot pod noge in na strelišče.
    Morda se motim vendar tudi v JNA in SV ravno ne pokajo toliko, razen morda izjeme, da bi izgubili strah.
    Sicer, vsake toliko časa tudi izkušeni strelci užgejo kakšen satelit na tarčo.

  2. #12
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Vsekakor zelo zelo nadležna reč. Govorim pač iz lastnih izkušenj. Rabil sem veliko časa in predvsem streljanja, da sem se ga znebil. Pa še vedno, včasih se zgodi, da po več mesecev ne oddam strela in padem ven kar se tiče sproščenosti pri streljanju. Mislim da so tisti ki so služili vojsko na boljšem, ker so tam veliko več streljali in se tega bolj privadili kot mi ki tega nismo delali.


    Predlagam, da začneš obiskovati strelišča in tam nadoknadiš kar si zamudil v vojski . Zmanjšal boš strah , povečal pa svoje strelske sposobnosti. Nekaj pa boš naredil tudi za večjo varnost pri rokovanju z orožjem.
    errare humanum est - motiti se je človeško

  3. #13
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Hmm.... dejansko sta tu dve stvari. Ang. aka "Target panic" in strah pred pusko. Target panic je takoimenovano lovljenje destke in zavestno prozenje... kar se da odpravit z treningom na nacin kot je opisal Alojz. Prozenje mora biti podzavestno. Ne ves da vleces in strel te mora presenetit. Sam te panike sicer se nisem imel, imam pa prijatelje v lokostrelstvu kateri so jo imeli in so se je z doloceno vadbo tudi znebili.
    Za odpravo strahu pred orozjem bi samo predlagal samo ogromno streljanja z blazjimi kalibri ali pa tezjimi puskami... Amak na "blank"... da nisi obremenjen kam zadanes. Kakor si pri takem obremenjen z zadevanjem... se mozgani ne morejo osredotocati na doloceno odpravo druge stvari.

  4. #14
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    To lahko že sam pri sebi opaziš pri suhem treningu, ko igla skoči in trzneš, hkrati pa še zamižiš, ko ta dva pojava odpraviš pa na strelišče...

  5. #15
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Vsak strel malo manj stisni puško. Ko te bo daljnogled bežno "pobožal", se vrni en korak nazaj
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  6. #16

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Vsekakor zelo zelo nadležna reč. Govorim pač iz lastnih izkušenj. Rabil sem veliko časa in predvsem streljanja, da sem se ga znebil. Pa še vedno, včasih se zgodi, da po več mesecev ne oddam strela in padem ven kar se tiče sproščenosti pri streljanju. Mislim da so tisti ki so služili vojsko na boljšem, ker so tam veliko več streljali in se tega bolj privadili kot mi ki tega nismo delali.
    Uf,ves vojni rok sem oddal samo pet (5) strelov v doprsni kops "prekucnik" z PAPom in dva strela z RBjcem v tarčo,tako da v JNA se ni ravno nabirala kilometrina v streljanju.

    lp

  7. #17
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    En strel z RB ti je za 5 tisoc metkov adrenalina sprostil... Tako da večjih kalibrov si navajen

  8. #18

    Privzeto

    Ni tako. Za RB so bili podkaliberski naboji cal4. Ni nič bolj počilo kot puška.

  9. #19
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Ostrorogi je objavil: Pokaži objave
    En strel z RB ti je za 5 tisoc metkov adrenalina sprostil... Tako da večjih kalibrov si navajen
    RB ni nič posebnega. Meni je .50bmg, vsakixč ko grem strelat je oobčutek kot da sem ponovno nedolžnost zgubil 20.000 julov dela čudeže...

  10. #20
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ni tako. Za RB so bili podkaliberski naboji cal4. Ni nič bolj počilo kot puška.
    Nisem mislil za vadbene podkaliberce. Priznam da sem prehitro prebral in sem spregledal tisto "v tarco"
    Click image for larger version. 

Name:	112015_138994180_m57ja7.jpg 
Views:	10 
Size:	118.1 KB 
ID:	14109

Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •