Stran 4 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 72

Tema: Strah pred puško

  1. #31
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Prav čudi me, da nima že kdo tega kalibra za lov. Saj ima le malo čez 900m/s. Verjetno dovolj za srnjad in vse kar se lovi pri nas.
    Moja ma manj kot 900, je pa pretežka ja, ima z optiko 18kg :)

  2. #32

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Moja ma manj kot 900, je pa pretežka ja, ima z optiko 18kg :)
    Ni ravno tvoja, kajne?! Je kar naša.
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #33
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Ni ravno tvoja, kajne?! Je kar naša.
    Motiš se! Je pa res da ste jo za razliko od tistih ki so v moji omari, vi financirali, pa kar je važno financirate strelivo

  4. #34
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Prav čudi me, da nima že kdo tega kalibra za lov. Saj ima le malo čez 900m/s. Verjetno dovolj za srnjad in vse kar se lovi pri nas.
    Kaj te čudi, jaz vem vsaj za eno na lovskem OL.

    Citat Robert91922 je objavil: Pokaži objave
    Ko sem na svoji 30-06 Remington 7600 zmontiral eno malo boljšo gumo, (jo ista firma prodaja posebej), je bil problem modric na desnem ramenu večinoma rešen.
    Če je pri .30-06 odsun premočan najbolj pomaga, če namesto jogurta zajtrkuješ slanino+kruh+čebulo.

  5. #35
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Mislim, da večina lovcev nima srtahu pred orožjem, pač pa strah zaradi odsuna neposredno pred strelom. Največkrat je vzrok v nepravilni drži puške in nepravilnim položajem celotnega telesa. Namesto , da bi takšni lovci odšli na strelišče in napake odpravili , se raje odpravijo k trgovcu, ki bi prodal razne blažilce , kompenzatorje, kopita, ..... še boga iz kota...... Sicer na puški omenjeni dodatki lepo izgledajo - "strelec" pa je pred in po strelu še vedno " ves posran"
    errare humanum est - motiti se je človeško

  6. #36
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Čebula in špeh ne pomagata (pa večkrat to malcam ali večerjam), ker občasno testiram in merim lastne polnitve 30-06 in 300 win mag, v vsakem kalibru 6 do 9 serij po 3 ali 4 strele, vse v enem dopoldnevu. Na ramenu so še vedno modrice, čeprav puško pravilno držim in v streljanju lastnih močnih polnitev ne trpim, ravno nasprotno
    Pomaga pa, če na kopito daš boljšo gumo, čeprav puška ne zgleda nič lepše kot prej, stari jagri se še vedno zgražajo nad črno plastiko.
    Tudi sarkazem in norčevanje na tem forumu nič ne pomaga k njegovi kvaliteti. No ja, pomaga pa, da ni pretirane gužve tukaj gor - sem ravno opazil v temi 8x68S, kako je bil uspešno "odgnan" en frišen član, ki se očitno zelo zanima za orožje in o njem najbrž tudi precej ve.

  7. #37
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ja, mnogi so bili odgnani, imaš prav , samo ta močni še vztrajamo

  8. #38
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Robert91922 je objavil: Pokaži objave
    testiram in merim lastne polnitve 30-06 in 300 win mag, v vsakem kalibru 6 do 9 serij po 3 ali 4 strele, vse v enem dopoldnevu..
    Zanimivo bi bilo, če bi naredil analizo spreminjanja grupe zadetkov v odvisnosti od številke serije.
    Mogoče po tem ne bi streljal več 6-9 serij zaporedoma.

  9. #39
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat Robert91922 je objavil: Pokaži objave
    - sem ravno opazil v temi 8x68S, kako je bil uspešno "odgnan" en frišen član, ki se očitno zelo zanima za orožje in o njem najbrž tudi precej ve.
    Nič ni bil odgnan, malo poglej ostale prispevke na forumu in glede na to, da je prisoten tudi na forumu strelec, je navajen tudi kakšnih krepkih, res pa je, da se nekateri obnašate kot kmečke neveste, malo mu krivi prst pokažeš pa že nos povesi

  10. #40

    Privzeto

    Danes sta še dva jagra potrdila mojo teorijo.
    Eden ima 7x64, drugi 270win. Oba sta dobra strelca in sta me spraševala koliko lahko polnita za na daleč. Odsvetoval sem jima max polnjenje. Za 270 je čisto dovolj 52 grain N160 pri 130 grain krogli(max je pri 56). Pa sta zatrdila, da hočeta rezantni naboj in sta polnila blizu max.
    Pa nista veliko streljala čeprav sta napolnila vseh 100 kom. Preveč poči in udari.
    Danes pa sprašujeta kako se naboj delabolira.

Stran 4 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •