Stran 8 od 8 PrvaPrva ... 45678
Rezultati 71 do 72 od 72

Tema: Strah pred puško

  1. #71

    Privzeto

    9,3 mm je čedalje bolj popularen zaradi preprostega dejstva in to je porast staleža divjih prašičev. Sem pa tudi jaz že velikokrat napisal, da je pri nas s 7×57 padlo več jelenjadi in prašičev, kot jo bo kdajkoli z 9,3 mm. In še enkrat poudarjam, problem niso dobri zadetki, vse bo padlo tudi z 7mm ali celo 6,5mm. Problem so slabi zadetki, ki se ponavadi dogajajo predvsem na pogonih - tukaj pa pride širša krogla zelo do izraza. In od tukaj posledično čedalje večja popularnost 9,3 mm za lov na pogonih, poleg velike zaustavne moči in neobčutljivosti na ovire.
    Smo pa že velikokrat napisali, taki kalibri so za izkušene strelce - ne pa za pripravnike. 9,3 mm je zanimiva, celo eksotična in izredno učinkovita zadeva. Ni pa za vsakega. Žal. Recimo za tiste ne, ki se jim še odsun 30-06 zdi premočan. Pa tudi za pripravnike, ki v življenju še niso streljali, tak kaliber pač ni.

  2. #72

    Privzeto

    Jereb, kapo dol. Jaz sem že obupal. Pa vidim sedaj, da se še najdejo somišljeniki ki imajo znanje in uporabljajo logiko. Le večkrat se oglasi pa bo .
    Pa računati moraš, da bo kdo tvoje poste čisto narobe razumel. To se stalno dogaja.
    Za pogone je res dobrodošla debelejša krogla. Tu je 45-70 in podobne dobrodošla. Če že imamo puško samo za prašiče. Kaj je univerzalno je pa Jereb lepo pojasnil. Pa poceni tudi.
    Last edited by alojz1; 3. December 2014 at 22:06.

Stran 8 od 8 PrvaPrva ... 45678

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •