Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 72

Tema: Strah pred puško

  1. #1

    Privzeto Strah pred puško

    Ker se pogosto pojavlja vprašanje strahu pred puško bi bilo dobro to definirat. Na kulturen način seveda.
    Strah ima negativen zven. Strah pogosto pripisujemo kar osebnostičloveka in ga označimo za strahopetca.
    Strah je tudi pomemben dejavnik preživetja. To lepo vidimo pri divjadi ali psih.
    Večkrat pa ne ločimo "strahopetnost" od koristnega strahu. Strahopeten pes je rad tudi popadljiv (ugrizne v strahu). Koristni strah pa se pokaže pri kontaktu z veliko divjadjo.

    Pri streljanju se tudi pokaže strah. Ga je težko odpraviti. Npr nekdo strelja v nerodnem položaju in VE, da bo dobil udarec daljnogleda. Pa kljub temu dobro ustreli. Vendar se udarec vtisne v podzavest in se lahko kasneje pokaže kot podzavestno cukanje pri proženju.
    Zato imajo slabe izkušnje vedno težko odpravljive posledice. In ravno zato se jih je treba izogibati.
    Pri mladih strelcih je to še bolj opazno. Prvi streli morajo biti brez negativnih izkušenj. Lovci pa prav uživamo, če kakšnemu začetniku podtaknemo hud kaliber in se smejimo presenečenju strelca. Pa smo naredili z tem več škode kot koristi.
    Zadnje čase je v naših vrstah tudi vse več predstavnic nežnega spola. Izbira puške zanje je še bolj pomembna. Zato nemci imenujejo 308 tudi dekliški kaliber. Z pozitivnim prizvokom.

    Upam, da tale post ne bo spet sprožil napačne reakcije. Če se kdo ne strinja pa naj napiše v katerem delu je napačen. In mislim, da kar paše k kroglam.

  2. #2

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ker se pogosto pojavlja vprašanje strahu pred puško bi bilo dobro to definirat. Na kulturen način seveda.
    Strah ima negativen zven. Strah pogosto pripisujemo kar osebnostičloveka in ga označimo za strahopetca.
    Strah je tudi pomemben dejavnik preživetja. To lepo vidimo pri divjadi ali psih.
    Večkrat pa ne ločimo "strahopetnost" od koristnega strahu. Strahopeten pes je rad tudi popadljiv (ugrizne v strahu). Koristni strah pa se pokaže pri kontaktu z veliko divjadjo.
    Strah je ena izmed najbolj negativnih stvari v našem življenju. Kadar nas je strah, se nam zamegli presoja, odreagiramo refleksno, nepremišljeno. Sam če streljam pod vplivom strahu, sem trd kot kamen, obraz napet itd...Seveda poznamo veliko vrst strahov, ni samo strah pred streljanjem, je tudi strah pred novimi stvarmi, novim načinom razmišljanja, spremembami. Ta je še posebno prisoten med našimi vrstami.

    In strah NI KORISTEN za nobeno stvar. Ne mešat strahu z previdnostjo ali pa pogumom.

    PS: kaj to sploh dela v temi LOS krogle?

  3. #3

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    In strah NI KORISTEN za nobeno stvar. Ne mešat strahu z previdnostjo ali pa pogumom.
    Soočanje z strahom je pogum. Pravo razmerje obojega pa previdnost. Kdor pa strahu ne pozna, ima pa kratek rok trajanja.

  4. #4

    Privzeto

    Še enkrat ti povem da ne mešat strahu in previdnosti.

  5. #5
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Pa saj se vam je zmešalo

  6. #6

    Privzeto

    Bokarca, opa.
    STRAH, veš je eno izmed pozitivnih in zaželjenih čustev. In komentar Alojza1 je povsem na mestu.
    Ne poznam te, pa vendar bo potrebno prijeti v roko kakšno knjigo o TA (tarnsakcijska analiza)imaš kar nekaj avtorjev - zelo priznanih.

  7. #7

    Privzeto

    No vidim, da ni zaman. Se splača pisat
    O strahu pred strelom je profesor veliko pisal. On se ne boji. Vsi drugi.
    Pa obstaja preprost test. Veliko smo se nasmejali, ko smo kakega pogumneža testirali.
    Ko je streljal leže sem mu jaz napolnil puško. Naslednjič pa nisem dal naboja v cev(strelec ni vedel).
    Pa so vsi prisotni videli kako pri proženju "cukne". Ko ne poči se vidi. Pri strelu se težje opazi. Se pa vidi na zadetku.
    O tem sem pisal. Korajža z tem nima nič. To se dela podzavestno. Tudi dobri strelci. Po kakšni neprijetni izkušnji.

  8. #8

    Privzeto

    Prijetna in poučna debata, zato selim v svojo temo.

    LP, admin
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  9. #9

    Privzeto

    Podzavesten refleks na neprijetno izkušnjo je dejstvo. Jaz npr. se dostikrat zalotim, da se na šihtu bojim prijeti za kljuko vrat, ker me je nekajkrat statična elektrika presneto zrukala. To je kar neke vrste elektrošok, ki ti pusti posledice.

    Ob tem se pojavlja vprašanje, kako se v primeru strahu pred puško, tega sedaj otresti?
    Kugla ABC je nakazal znanstvene vidike obravnave tega pojava. Mogoče nasvet za "zdravljenje"?
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #10

    Privzeto

    Vsekakor zelo zelo nadležna reč. Govorim pač iz lastnih izkušenj. Rabil sem veliko časa in predvsem streljanja, da sem se ga znebil. Pa še vedno, včasih se zgodi, da po več mesecev ne oddam strela in padem ven kar se tiče sproščenosti pri streljanju. Mislim da so tisti ki so služili vojsko na boljšem, ker so tam veliko več streljali in se tega bolj privadili kot mi ki tega nismo delali.

Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •