Stran 3 od 8 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 72

Tema: Strah pred puško

  1. #21

    Privzeto

    Alojz1,
    za RB so bili tulci vadbenih nabojev povsem identični kal. 12. Le nekoliko daljši, ker sta bili izvedbi izstrelka različni in sicer z zaobljeno in stožčasto konico. V kal. 4, so signalni naboji.

  2. #22

    Privzeto

    Maš prav. Imam izstrelek doma in sem pogledal. Je iz Al, zadaj stabilizator in traser, konica je vžigalnik. Sestavljen je iz dveh delov v notranjosti pa dimna zmes, ki se aktivira ob zadetku.

  3. #23

    Privzeto

    Maš prav. Imam izstrelek doma in sem pogledal. Je iz Al, zadaj stabilizator in osvetljevalna zmes, konica je vžigalnik. Sestavljen je iz dveh delov v notranjosti pa dimna zmes.
    Ja, tudi Obrambo in zaščito sem učil v srednji šoli. Pa mi je izstrelek (učni) ostal.

  4. #24

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Meni je .50bmg, vsakixč ko grem strelat je oobčutek kot da sem ponovno nedolžnost zgubil 20.000 julov dela čudeže...
    Prav čudi me, da nima že kdo tega kalibra za lov. Saj ima le malo čez 900m/s. Verjetno dovolj za srnjad in vse kar se lovi pri nas.

  5. #25
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Prav čudi me, da nima že kdo tega kalibra za lov. Saj ima le malo čez 900m/s. Verjetno dovolj za srnjad in vse kar se lovi pri nas.
    Puška je pretežka, to je to

  6. #26

    Privzeto

    To pa nisem pomislil

  7. #27
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto pripomočki oz. da se vrnemo bližje temi pogovora

    Proti odsunu zelo pomaga, če imaš na kopitu namesto cenene gume, (ki se prodaja po 9-12€ v lovskih trgovinah in ti jo dragi ročni mojstri in fabrikanti zvenečega imena uspešno uturijo tudi na svojih dragih puškah), ustrezen blažilec npr. nekaj od Limbsaver ali Hiviz znamke ali kaj na tem nivoju.
    Ko sem na svoji 30-06 Remington 7600 zmontiral eno malo boljšo gumo, (jo ista firma prodaja posebej), je bil problem modric na desnem ramenu večinoma rešen.
    Zelo pomaga tudi, če puško pravilno držiš in te ob strelu ne udari, ampak samo premakne.

    Proti poku pa zelo pomagajo razni glušniki, kdor ne verjame naj proba (vsaj na strelišču)
    Jaz in en mlajši lovski kolega sva sicer čudaka, ker imava na nastrelu glušnike, ampak čuden sem bil že kot otrok zato jih imam gor tudi na pogonu in na zaprti preži, med drugim tudi prej slišim, če "kaj" prihaja. Upam le, da me ne bo slikal kakšen lovec-urolog in potem objavil v Lovcu z opombo, da sem ne-lovsko opremljen....
    Če koga pok slučajno ne moti, ga bo pa zagotovo motilo, ko bo na stara leta naglušen, bolj kot mu glede na leta pripada.

  8. #28

    Privzeto

    Uporaba glušnikov v strelstvu je prej obveza, kot potreba, vsaj kar se tiče glinastih golobov, compaka risanice, ... . Kako pa prej slišiš, če kaj prihaja v pogonu ali pa na preži, mi pa ni čisto jasno. Na pristrelitvi naj te pa kar čudno gledajo, če streljaš z glušniki, ne sekiraj se.

  9. #29
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    So glušniki, ki pojačajo tihe zvoke v naravi .

  10. #30
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat jegr je objavil: Pokaži objave
    Uporaba glušnikov v strelstvu je prej obveza, kot potreba, vsaj kar se tiče glinastih golobov, compaka risanice, ... . Kako pa prej slišiš, če kaj prihaja v pogonu ali pa na preži, mi pa ni čisto jasno. Na pristrelitvi naj te pa kar čudno gledajo, če streljaš z glušniki, ne sekiraj se.
    Uporabljam elektronske glušnike Peltor, imajo nastavitev jakosti zvoka, lahko nastaviš tudi na večjo glasnost, kot bi sicer slišal.
    Elektroniko izklopim edino na nastrelu, ker me šunder par metrov za hrbtom, oz. glasno pogovarjanje vsaj 15-ih jagrov, rahlo moti
    Za na jago planiram letos nabavo enih tanjših, bolj udobnih, manj nerodnih glušnikov (MSA Sordin), ker mi je že lisica zbežala, ko sem prislonil lice in udaril z debelim Peltor glušnikom ob kopito. Čakam edino še na napad razsipnosti, pa jih naročim na eBayu.
    Ceneni elektronski glušniki po 35-75 EUR niso za na jago, ker šumijo, če malo pojačaš zvok.
    Na...zdaj sem pa tudi jaz v offtopicu...kaj je že bilo tisto glede strahu?
    Last edited by Robert91922; 26. April 2014 at 23:41.

Stran 3 od 8 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •