Stran 7 od 7 PrvaPrva ... 34567
Rezultati 61 do 70 od 70

Tema: Flyerji

  1. #61

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Kako bi poslovenili sam izraz "flyerji"?
    Pred leti, ko sem se še ukvarjal s strelstvom, smo zadetku, ki je bil v celoti izven črnega polja tarče hudomušno rekli izvidnik. Zadetek, ki se je le delno prikazal iz črnega polja je bil pol maskiran izvidnik, drugače pa so vsi "neprimerni" zadetki dobili ime izletniki.

  2. #62

    Privzeto

    Pa še moje mnenje o prevodu besede faster (hitrejši). V primeru, ki ga obravnavamo, je ta prevod neprimeren, neuporaben ali vsaj neposrečen. Navoj, vspon itd., je lahko gost, kratek, stisnjen (8) ali redek, dolg, raztegnjen (12).
    Je moje mnenje prebavno?

  3. #63

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    ... Navoj, vspon itd., je lahko gost, kratek, stisnjen (8) ali redek, dolg, raztegnjen (12).
    Je moje mnenje prebavno?
    Meni se zdi še najbolj v pravo smer.
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #64

    Privzeto

    Da ne bo šlo vse v smeri "miserie" ( uboštva, revščine ), me zanima, če je kdo streljal lažje krogle od 55 gr ( kaliber 223 ) s puško, ki ima krajši navoj od 12" ( 10,8 ) in kakšen raztros je bil, če je bil ( mnogo izletnikov ali le prestavljena skupina v odnosu na težje krogle )?

  5. #65
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    Da ne bo šlo vse v smeri "miserie" ( uboštva, revščine ), me zanima, če je kdo streljal lažje krogle od 55 gr ( kaliber 223 ) s puško, ki ima krajši navoj od 12" ( 10,8 ) in kakšen raztros je bil, če je bil ( mnogo izletnikov ali le prestavljena skupina v odnosu na težje krogle )?
    Ubistvu ti tega ne more nihče odgovorit razen tvoja puška...
    Sedaj ko sem dobil .223 cev, mi je kolega iz ZDA svetoval, da naj kljub 10" twistu probam 77gr SMK krogle, ker njemu odlično grupira vse do 600m. Na škatli od krogel pa je navedeno da rbijo hitrejši twist od 8"

  6. #66

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Ubistvu ti tega ne more nihče odgovorit razen tvoja puška...
    Ti mi lahko odgovoriš za cev 10", nekdo drug pa za 8" ali ne?

  7. #67
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    Ti mi lahko odgovoriš za cev 10", nekdo drug pa za 8" ali ne?
    Lahko ti odgovorim ampak sprobat boš moral... Če kupuješ strelivo boš pač videl ali ti grupira ali ne, če pa sam polniš boš že našel pravo polnitev... Meni v moji puški nosi enako 55gr in 62gr krogle iz serijskega streliva, tako da med 55 in 52 ne bi smelo bit grozne razlike...

  8. #68

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Lahko ti odgovorim ampak sprobat boš moral...
    Vem, da 12" dobro zadene ( boljše, kot sem jaz sposoben ) le z 52/53 gr kroglami, vse ostalo je z mojo puško polomija ( raztros najmanj 7 cm/100 m) . Zaradi tega pa sem vprašal kakšen je (če je ) raztros v nasprotnem primeru, ko gre za vspona 10 in 8, ki sta "uglašena" na težje krogle, z 52 gr kroglami. Zanimajo me izkušnje lastnikov takšnega orožja, ki jih ne bom uporabil kot osnovo za nakup puške, ampak za potešitev radovednosti .

  9. #69

    Privzeto

    Imam anšica v kal. 223 višina navoja 9". Grupira vse od 2,9g pa do 4,5g ne pa vse tipe krogel. Grupa 10mm ali manj.

    Lp. Franci

  10. #70

    Privzeto

    Lahko zaključimo, da ima puška z 12" navojem v cevi, omejeno uporabno vrednost?

Stran 7 od 7 PrvaPrva ... 34567

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •