Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 70

Tema: Flyerji

  1. #1

    Privzeto Flyerji

    Pozdravljeni!

    Zanima me, kje lahko iščem vzrok t.i. "flyerjev"? Imam bokarico 7x65R in se mi vedno dogajajo, tako z tovarniško municijo kot tudi z doma polnjeno. 3,4 streli so lepo skupaj, nato pa eden očitno proč. Pa ni to vedno zadjni strel, včasih je prvi, včasih drugi, skratka katerikoli. Prekontroliral sem že vse dejavnike ki se jih spomnem, streljal res iz naslona ki bolj spominja na šrauf štuk...Edino kar je skupnega kupljeni municiji in polnjeni so tulci. Je mogoče tu vzrok? Ali je tisti cepec ki vleče za petelina?

  2. #2
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni!

    Zanima me, kje lahko iščem vzrok t.i. "flyerjev"? Imam bokarico 7x65R in se mi vedno dogajajo, tako z tovarniško municijo kot tudi z doma polnjeno. 3,4 streli so lepo skupaj, nato pa eden očitno proč. Pa ni to vedno zadjni strel, včasih je prvi, včasih drugi, skratka katerikoli. Prekontroliral sem že vse dejavnike ki se jih spomnem, streljal res iz naslona ki bolj spominja na šrauf štuk...Edino kar je skupnega kupljeni municiji in polnjeni so tulci. Je mogoče tu vzrok? Ali je tisti cepec ki vleče za petelina?
    Za začetek, prej,ko se bodo vsuli komentarji znalcev, bi te povprašal ali se to dogaja samo tebi ali pa si dal puško (municijo) v preiskus še kakemu zanesljivemu strelcu, kajti tu se lahko skriva odgovor na tvoje zadnje vprašanje.

  3. #3

    Privzeto

    Ne komentar, temveč vprašanje prvega "znalca":

    Za katero Kombinirko gre?
    Namreč imam podoben problem in sem dobil namig in tudi sam sumim, da njen sistem zapiranja povzroče te težave. Nekaj strelov v center, potem pa flyer ali pa naslednjič skupina zadetkov nekoliko drugje, pa spet flyer ali zadetek nazaj na prvotno mesto.
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Kot prvo, tista slika tulcev z netilko ni še nič hudega, je polnjen tako kot mora bit. Niti netilka še ni z vseh strani popolnoma stisnjena do stene tulca.(verjetno si že prej dobil odgovor)

    Glede tistih flyerjev je pa lahko več krivcev
    Če gre za polnjeno municijo, je možno da dolžina naboja ne ustreza(najbolje je polnit točno tisto dolžino, ki jo imaš za kroglo napisano v priročniku. Lahko so flyerji tudi zaradi slabo vpasanega kopita z "železjem", če ima pa puška zračnost v zaklepu itak ne more streljat v piko.

  5. #5

    Privzeto

    Dober predlog Žandar; moram sedaj ko bo preizkus risanic prosit kakega dobrega strelca.


    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Za katero Kombinirko gre?
    Boroveljska bokarica

  6. #6

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Boroveljska bokarica
    Sistem zapiranja?
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #7

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Dober predlog Žandar; moram sedaj ko bo preizkus risanic prosit kakega dobrega strelca.
    Ti samo dovolj municije prinesi. Bo vsak hotel probat.
    Pa hladit ne pozabit.

  8. #8
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ti samo dovolj municije prinesi. Bo vsak hotel probat.
    Pa hladit ne pozabit.
    če je narejena tako kot mora potem ni treba hladit razen če ni bila kdaj vroče bronirana.

  9. #9

    Privzeto

    Citat pikolis28 je objavil: Pokaži objave
    razen če ni bila kdaj vroče bronirana.
    In kaj bi se zgodilo?

  10. #10

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Sistem zapiranja?
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_4548.jpg 
Views:	14 
Size:	118.7 KB 
ID:	14077

Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •