Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 32

Tema: Svinec v mesu divjačine

  1. #21
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    To da je svinec škodljiv se strinjam in da počasi krogle s svincem nadomeščajo krogle brezsvinca je tudi uredu. Kaj pa recimo piščančje meso iz farmske vzgoje. Nobeden me ne prepriča da je to meso zdravo čeprav ga propagirajo kot najbolj zdravo in ga priporočajo celo zdravniki. Ko piščanec požre en kup antibiotikov in en kup umetnih krmil in ga v enem mesecu iz majhnega piščeta razkadi v odraslega piščanca to meso sigurno ne more biti zdravo. Mislim da je škodljivost svinca v divjačini zanemarljiva napram vsem drugim živilom,ki jih kupimo v trgovini od mesa,zelenjave,sadja.... Ki vsebujejo cel kup škropil,preparatov za daljšo obstojnost pa kdove še vse kaj se najde noter.
    Tako,da to da se poskušamo izogniti svincu v divjačinskem mesu je seveda pametno ampak je po mojem mnenju zanemarljivo pripomore k boljšemu zdravju,ko pa istočasno zaužijemo cel kup drugih strupov,Ejev...
    Žal je tako

  2. #22
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Veliko lažje bomo prišli do pametnega in sprejemljivega zaključka ,ko bomo začeli razmišljati o tem kaj je moteče, škodljivo in kaj je strupeno.

    Mene še vedno zaniama sledeče: Kakšna je zdravstvena ogroženost štiri članske družine , ki letno "počika " dva kosa srnjadi ustreljenih z svinčeno kroglo . Recimo , da s
    tem vsak član letno zaužije max. 1 gram svinca .

    Pa ne me metat v koš s tistimi , ki mislijo , da svinec ni strupen.
    errare humanum est - motiti se je človeško

  3. #23

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Žal je tako
    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Zna biti, da tudi zaradi že absorbiranega svinca, ki vpliva na možgane!
    Smo na točki, ko ni treba več komentirati ampak lahko le citiramo

  4. #24

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    Mene še vedno zaniama sledeče: Kakšna je zdravstvena ogroženost štiri članske družine , ki letno "počika " dva kosa srnjadi ustreljenih z svinčeno kroglo . Recimo , da s tem vsak član letno zaužije max. 1 gram svinca .
    Hudo vprašanje.
    Kako deluje 2dcl cvička na otroka, na možakarja 120kg in na zdravljenega alkoholika?
    Po tej logiki na vse enako. Pa ni tako. Razmisli sam.

  5. #25
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Hudo vprašanje.
    Kako deluje 2dcl cvička na otroka, na možakarja 120kg in na zdravljenega alkoholika?
    Po tej logiki na vse enako. Pa ni tako. Razmisli sam.
    Kako deluje 2 dcl cviča na otroka ne vem , ker smo doma imeli vedno belo vino. Kako je pri zdravljenem alkoholiku tudi ne vem . Pri 100 kg težkemu dedcu pa vem , da ga mora spiti 2 dcl, da ugotovi kakšne barve je- cviček seveda .

    Bom bolj preciziral vprašanje. Kaj pomeni zaužitje 1 grama svinca letno za povprečno in odraslo osebo pri 80 kg?
    errare humanum est - motiti se je človeško

  6. #26

    Privzeto

    Težko ti bo kdo točno odgovoril. Če je človek šibkega zdravja je lahko hitro preveč. Najbolje, da kakšnega zdravnika vprašaš in hkrati še test opraviš.
    Opisal pa sem primer, ko je kmet fiksiral mlinski kamen z ploščico svinca. Zatolkel jo je med os in kamen. Ni se obrabljala. Pa je bila kmalu cela družina v bolnici. Rešili so jih bolj po naključju. Slučajno so naredili analizo tudi za težke kovine. Poznal sem vse. Dva sta že pokojna.
    Last edited by alojz1; 16. April 2014 at 17:34.

  7. #27

    Privzeto

    Če koga mika, da bi se tudi malo poinformiral, ne samo debatiral in ugibal, je tu nekaj informacij: http://www.sanacija-svinec.si/index....zdravjesplosno
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #28
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Končno, to branje sem predlagal Cvičku že na začetku.

  9. #29

    Privzeto

    Detel, malo pomagaj. KJE na začetku si to napisal?
    Tam je samo tvoja neumestna pripomba.

  10. #30
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Danes jemo joto zraven pa, ker brez mesa ne gre, domačo klobaso narejeno iz mesa divjega prašiča vezano s salom domačega prašiča. Proti koncu pojedine, naenkrat med zobmi začutim nekaj trdega. Kost pomislim. Počasi zbrkljam trd tujek iz ust in glej ga zlomka košček oz. kar kos (slab centimeter dolg in slabo polovičko centimetra širok) svinca.
    Kljub temu, da sem meso zelo dobro obrezal in očistil, se je košček izmuznil (tudi nožem za mletje mesa - na srečo)... Prašič je bil zadet postrani, krogla pa je šla čez kar nekaj kosti (glej nitje Lapua Mega in d.prašič), zato je to povsem normalna zadeva.

    Da letos podobnih težav ne bo, upam, da se mi ti dve monolitni krogli ( http://www.forum-lov.org/forum/showt...-krogle/page19 ) dobro obneseta...

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •