Rezultati 1 do 4 od 4

Tema: CZ 555 lux

  1. #1

    Privzeto CZ 555 lux

    Ima kdo iz foruma ČZ 555?
    Danes na preizkusu risanic se mi je zgodila velika neprijetnost...
    Pripravil sem se na strel, vlečem petelina, škljocne vendar brez poka. Ponovim še enkrat in spet isto, dam notri drugi naboj in spet ni bilo nič. Kmalu sem ugotovil, da se mi je zadnji del zaklepa premaknil za približno pol centimetra in igla ni mogla segati do netilke naboja v ležišču.
    Ali kdo ve kaj je vzrok temu in kako lahko do tega pride? Je to pogosta hiba tega modela oziroma novejših čeških repetirnih risanic?

  2. #2

    Privzeto

    Bom odgovoril kar sam sebi...
    Popoldne sem v roke vzel navodila, si jih prebral in rešil težavo.
    Pri odpiranju zaklepa na strelišču sem verjetno pritisnil na gumb za razdiranje zaklepa in naredil ta odmik, ki mi je onemogočal sprožitev naboja.

    Se še učimo...

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    A to opcijo, da lahko z enim pritiskom na gumb razdreš zaklep, imajo vse Zbrojovke, al samo luxus model?
    Ob priliki pofotkaj zadevo, da bo bolj jasno za kaj gre.(ne vem, kam se lahko kaj odmakne, da pri zaprtem zaklepu igla ne udari po netilki, razen če se sploh ne sproži)

  4. #4

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    A to opcijo, da lahko z enim pritiskom na gumb razdreš zaklep, imajo vse Zbrojovke, al samo luxus model?
    Ne vem če imajo vse enako, ker je v prospektu kosovnica za 555 risana posebej za 550 pa posebej. Lux oznaka pa nima vloge, vem. ;)
    Razmaknil se mi je zadnji del zaklepa (na katerem je pritrjena igla in vzmet) in preostali del zaklepa.
    Bom poslikal.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •