Ne sicer dobesedno, pa vseeno:

Problem je sledeč:
V letu 2012 sem uplenil trofejnega jelena za katerega (tako imenovano pokrivanje) mi poslovnik LD nalaga tudi uplenitev enega kosa mulaste divjadi v istem letu. Že pred uplenitvijo jelena sem uplenil tele in s tem že v naprej pokril jelena in si s tem pridobil pravico do izvajanja lova v naslednjem lovskem letu (2013). Taka je praksa tudi za vse ostale člane v LD. Odstrel je bil pravilno zaveden in evidentiran tudi v Lisjaku.

V začetku februarja 2013 mesec dni pred občnim zborom sem na oglasni deski na spisku prepovedi in omejitev lova za leto 2013 zaznal, da mi je LD neupravičeno naložila odstrel enega kosa mulaste jelenjadi v letu 2013 (pokrivanje jelena iz leta 2012) za pridobitev pravice odstrela trofejnega jelena v letu 2013, kljub temu, da sem z ulenitvijo teleta to že izpolnil.

Smatral sem, da je nenamerno prišlo do napake in sem zadevo mislil razjasniti na bližajočem občnem zboru LD. Zaradi višje sile se občnega zbora nisem mogel udeležiti (opravičilo) zato sem na občni zbor poslal dopis (evidenca pri tajniku) v katerem sem objasnil nepravilnost in hkrati izrazil željo,da se napaka ugotovi in popravi v kolikor pa obstajajo kakršnekoli nejasnosti, naj me LD kontaktira. V zapisniku z občnega zbor zadeva ni bila omenjena. Kontaktiral me ni nihče, prepoved izvajanja lova v letu 2013 je ostala zapisana na oglasni deski v lovskem domu, sam pa sem namenoma čakal, kdaj se bo kdo spomnil in napako popravil.
Minilo je leto, v katerem me je LD oškodovala za lov na jelena (ni mi do trofeje, bolj mi je hudo za vse drugo, kar se lahko pri lovu na jelena doživi).
Zgodba se je zopet ponovila, samo namesto leta 2013 se piše leto 2014. Ima me, da bi kar malo povprašal, kako je kaj z zahtevkom do odškodnine za neupravičen odvzem pravice do izvajanja lova na določeno vrsto trofejne divjadi, še bolj pa, da bi v LD našel odgovornega za nastalo situacijo, saj se mi vse skupaj zdi že kar malce čudno, če ne, že namerno. Ali se motim, in kaj naj storim, da se mi krivica poravna. Občni zbor bo čez teden dni, do kreganja mi ni, do povzdigovanja glasu na občnem zboru pa tudi ne.

Ja huda je lovska, pa tudi lepa....