Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 51

Tema: Iskanje divjadi

  1. #31

    Privzeto

    Citat Rusevec je objavil: Pokaži objave
    Inšpektor NE KONTROLIRA NIČ...
    Kdo krije stroške iskanja ???
    Inšpektor je pri pregledu poslovanja pregledal tudi oddane strele in zapisnike konrolnih nastrelov.
    Po našem pravilniku plača stroške LD, uradno se nakaže na njegov tekoč račun.

  2. #32

    Privzeto

    prepeličar...
    "Inšpektor je pri pregledu poslovanja pregledal tudi oddane strele in zapisnike konrolnih nastrelov.
    Po našem pravilniku plača stroške LD, uradno se nakaže na njegov tekoč račun. "

    Kaj ima inšpektor z poslovanjem ???
    LD nalaže stroške sebi, pa saj ni ona iskala. In kaj se plača ?????
    Če krije stroške LD, potem naj bi imela možnost ona odločati kdaj je iskanja konec, kaj če je pes slab, ima mogoče slab dan, ne najde nič na nastrelu, ....

  3. #33

    Privzeto

    Citat Rusevec je objavil: Pokaži objave
    prepeličar...
    "Inšpektor je pri pregledu poslovanja pregledal tudi oddane strele in zapisnike konrolnih nastrelov.
    Po našem pravilniku plača stroške LD, uradno se nakaže na njegov tekoč račun. "

    Kaj ima inšpektor z poslovanjem ???
    LD nalaže stroške sebi, pa saj ni ona iskala. In kaj se plača ?????
    Če krije stroške LD, potem naj bi imela možnost ona odločati kdaj je iskanja konec, kaj če je pes slab, ima mogoče slab dan, ne najde nič na nastrelu, ....
    V vaši LD ni še nikoli Lovski inšpektor pregledal poslovanje? Pri nas ga je! Pri vas pregleda poslovanje samo nadzorni odbor?
    Ko pes ne išče več, ne najde krvi, ali je bi samo štrajf šus, tako divjad bo malo kater pes ujel, ker divjad še normalno teče. Zakaj bi potem družina vztrajala naj išče naprej, če ni možnosti, da bi se dijad našla.

  4. #34

    Privzeto

    Proisim napiši mi kateri /priimek in ime/ inšpektor je pregledoval poslovanje !!! - ali mogoče samo realizacijo odstrela !!!
    - ...če pes ne išče vel...???, tudi pri šrajf šusu so dlake, kosti ,kri - torej je divjad ranjena in jo je potrebno rešiti MUK - zaradi tega jo je potrebno iskati naprej, tako dolgo, da se jo upleni - žal, pa je vse preveč takšnih, ki razmišljajo tako kod ti... in samo da so zadostili Zakonu in šli NEKAJ iskati.
    Zaradi tega tudi rezultati iskanj so iz leta v leto slabši za približno 2 % - ŽAL ???

  5. #35

    Privzeto

    Po zakonu, po zakakonu ... tako kot v naši preljubi deželici, smo pa tam kjer smo ... seveda vse po zakonu (unga za bruhat pa ne najdem)

    Bi bilo zanimivo nadaljevanje teme vsaj po kmečki logiki, če jo premoremo seveda

    Glede krvosledništav ... polno ambicij narediti izpit s psom za to delo (se štejem tudi sam med take) potem pa kaj; ali smo dovolj kondicijsko pripravljeni, ali sploh ločimo hladno/toplo sled in kaj to v praksi lahko pomeni, ali nam praktične izkušnje kar padejo z neba, ali bomo dobili dopust za iskanja, katerega čas težko predvidimo, itd...
    Ali mislite, da je Jure uspešen samo zaradi "vrhunskih" psov, ki se kar rodijo vrhunski; stvar je zelo podobna kot z mahanjem s "papirnatimi" izobrazbami; če se ne odrazi v praksi, koga potem farbamo: sami sebe posledično pa škodimo lovski kinologiji. Pa da ne bo kdo mislil, da propagiram kakšno pasjo anarhijo ... kilometrina dela mojstra in kdor dela tudi greši! Problem nastane če napak ne sprevidimo, vidimo, ne sprejemamo konstruktivne kritike, napotkov!

    Pa postih sodeč, bi lahko zopet začeli diskutirati o monolitnih kroglah; predvsem pa o tem, da bi lahko bil najmanjši kaliber vsaj +9,2 ker če ne lahko bakrotiramo zaradi nepadanja v ognju.

    Po zakonih! Živela ex milica... pardon policija; čeprav za zdravljenje nekaterih bolezni obstajajo primernejše institucije kot lovstvo

    Dober pogled!

  6. #36

    Privzeto

    Realizacijo odstrela inšpektorji pregledujeju na kategorizaciji, ne v posameznih LD.
    Imama občutek, da se mora vsaka streljana divjad najti in se jo sigurno najde, v praksi ni res tako, vprašaj iskalce zastreljene divjadi, da ne najdejo vsakega streljanega kosa, govorim za iskanje ne pobiranje mrtve divjadi po 200 m, ko divjad zasleduješ po par ur.

  7. #37

    Privzeto

    Citat: Ko pes ne išče več, ne najde krvi, ali je bi samo štrajf šus, tako divjad bo malo kater pes ujel, ker divjad še normalno teče.

    Pozdravljeni kolegi!

    Spremljam to razpravo in se nisem nameraval vmešavati, ker se je že začelo iskriti med razpravljavci in ne bi želel dolivati bencina na posamezne ogenjčke, Pa še kdo bi mi lahko očital kaj se vmešavam, ko pa me to več prav nič ne briga. In še prav bi imel!

    Je pa moje zanimanje pritegnila trditev, ki jo zgoraj kot citat navajam. Gre namreč za trditev, ki v prav ničemer ne drži, je pa kar precej razširjena med lovci in na žalost tudi med iskalci začetniki, ko imata vodnik in pes malo izkušenj po naravnih krvnih sledeh. Da takoj zapišem, v izogib kakšnim nepotrebnim nesporazumom, da imam iskušnje le pri iskanju srnjadi in vse kar pišem se nanaša na to vrsto divjadi. Če je bila divjad zadeta tudi le s "štrajf šusom" ali oplaznim strelom, bo dober in izkušen pes iskal, ker za svoje delo krvi sploh ne potrebuje. Da tukaj ne razlagam zakaj pes ve, da je divjad ranjena pa naj si tisti, ki tega ne ve, pogleda v lovske priročnike. Celo neizkušen pes bo hitro po tašnem strelu potegnil po sledi, Malo manj verjetno pa je, da bo takšen pes sled izdelal, ko preteče malo več časa od strela pa do začetka iskanja.

    Seveda pri oplaznem strelu divjad teče in če je strel divjad oplazil na tekšnem mestu kjer si lahko rano zaliže, obstaja verjetnost, da bo celo preživela. Vendar tako ranjena divjad ob krvi, ki je praviloma ni ali pa jo je le na začetku sledi zelo malo, pušča druge sledi, ki iskušenemu psu zelo jasno povedo, da gre za ranjeno divjad in bo sled izdeloval dalje. Sam sem na takšni sledi s svojo psičko največkrat porabil kar pol dneva ali celo kaj več, da smo potem ranjeno divjad ujeli in delo končali. Verjetno tudi zaradi tega, ker je divjad svojo lastno sled večkrat prekrižala v nekem prostoru in je morala psica pri delu vse te zanke razvozlati, da je na konci prišla na najbolj vročo sled.

    Lovec uplenitelj, ki me je ob takšnih iskanjih spremlal, je pogosto obupal in bil prepričan, da psica ne ve kaj dela in le nekaj brez veze išče ali pa sledi zdravo divjad in me je na polovici dela enostavno zapustil ter pustil samega. Ko je bilo vsega konec in sem pripeljal iskano divjad domov, pa sem za nagrado dobil očitek, da sva pač imela srečo in sva čisto slučano s psico naleteka na to ranjeno revše, ker sva pol dneva tam lomastila. Tako je to v praksi.

    Dokler pes išče in vsak dober vodnik mora svojega psa dobro poznati in že po njegovem ravnanju ve ali sledi in kaj sledi, tako dolgo je potrebno psa pustiti in ga vzpodbijati ter pač skupaj z njim vložiti trud, da se pride do rezultata. Na tem forumu je kar nekaj izkušenih iskalcev in bodo to kar pišem tudi potrdili. Da pa sedaj niti ne opisujem primerov, ko so najprej tiho iskali z nepreizkušenimi psi in so me poklicali šele potem, ko so že vse prehodili in prelomastili in mi tega kar so že počeli niti povedali niso. Takšne stvari praviloma otem zveš pozneje. Vendar je najdena divjad največje plačilo psu in vodniku in za to se je pač pogosto potreno zelo potruditi. Pes se bo, vprašanje pa je, če se bo tudi vodnik.

    Lep pozdrav in dober pogled cenjeni nekdanji lovski tovariši!

  8. #38

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Lovec uplenitelj, ki me je ob takšnih iskanjih spremlal, je pogosto obupal in bil prepričan, da psica ne ve kaj dela in le nekaj brez veze išče ali pa sledi zdravo divjad in me je na polovici dela enostavno zapustil ter pustil samega. Ko je bilo vsega konec in sem pripeljal iskano divjad domov, pa sem za nagrado dobil očitek, da sva pač imela srečo in sva čisto slučano s psico naleteka na to ranjeno revše, ker sva pol dneva tam lomastila. Tako je to v praksi.

    Dokler pes išče in vsak dober vodnik mora svojega psa dobro poznati in že po njegovem ravnanju ve ali sledi in kaj sledi, tako dolgo je potrebno psa pustiti in ga vzpodbijati ter pač skupaj z njim vložiti trud, da se pride do rezultata. Na tem forumu je kar nekaj izkušenih iskalcev in bodo to kar pišem tudi potrdili. Da pa sedaj niti ne opisujem primerov, ko so najprej tiho iskali z nepreizkušenimi psi in so me poklicali šele potem, ko so že vse prehodili in prelomastili in mi tega kar so že počeli niti povedali niso. Takšne stvari praviloma otem zveš pozneje. Vendar je najdena divjad največje plačilo psu in vodniku in za to se je pač pogosto potreno zelo potruditi. Pes se bo, vprašanje pa je, če se bo tudi vodnik.
    Najbolj objektiven post. Zato mora biti vodnik imun na razna pametovanja "strokovnjakov"
    Dodal bi tole: Če ugotovim, da se je že iskalo se vrnem kasneje (ali drugi dan). Največkrat uspešno.
    In do slabo zadete divjadi se nikoli ne pride z psom na povodcu. Pes mora delati prosto. Divjad se boji človeka, ne psa.

  9. #39

    Privzeto

    Pri nekaterih objavah sem dobil občutek, da bi bilo še kako potrebno za vse iskalce krvne sledi da obvezno opravijo tudi tečaj iskanja po krvni sledi, ne samo preizkus psa. Zato, da bi se seznanili z osnovami tako zakonodaje kot teorije in prakse.

    Vse preveč je "različnih razumevanj" osnov. Tako dela kot odnosa strelec - iskalec - LD - zakonodaja. Zato marsikje pride po nepotrebnem do hude krvi in upada volje in s tem tudi uspehov.
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #40

    Privzeto

    Iz napisanih postov je razvidno, da Pidog, Sraka in Sršen vedo, kaj je krvosledništvo. To je način življenja. Z psom. Kdor psa nima rad, ni vedno z njim, se ne poznata in drug drugemu zaupata, ta ne bo imel uspehov. Pes ni pralni stroj kjer dobiš zraven navodila za rokovanje. Trdna vez komunikacije se mora narediti. Podpora okolice (od domačih do lovcev) je pa zelo dobrodošla.
    Letos sem oddal 12 mladišev bavarcev. Vsi lastniki me obveščajo o napredovanju. Le za tri v tujini nimam novic. In moram poudariti, da sem izredno vesel kako resno mladi lovci razumejo krvosledništvo. Če ne bodo izgubili volje zaradi raznih nasprotovanj, foušije, diskreditacij in neupravičenih obtožb bodo uspešni na tem področju. Meni je davno nazaj Pagon zelo plastično v enem stavku povedal vse o lovcih. "Če boš po 50m našel dobrega srnjaka te bodo vsi hvalili. Če pa po petih kilometrih ne boš dobil košute zadete v nogo bodo pa popljuvali tebe in tvojega psa."
    Nepoznavanje zakonodaje: lani me je klical lovec iz Vrhnike, ki je streljal jelena. Nihče mu ni hotel iskati. Tudi LD se je distancirala. Kaj mislite, da bi se zgodilo, če bi poklical inšpektorja in ne Sršena, ki je rešil situacijo.
    Jaz mislim, da je iskalec kot prva pomoč. Tu ne sme biti razprtij. Treba se je odzvati pa čeprav imaš o dotičnem strelcu slabo mnenje. Kdor tega ne zmore naj ne gre po tej poti.

Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •