Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 51

Tema: Iskanje divjadi

  1. #1

    Privzeto Iskanje divjadi

    Zanima me, naprimer kolikokrat ste lansko leto oziroma v preteklih letih zastrelili divjad in ste iskali z krvosledcem (tudi samo kontrola nastrela šteje )?

  2. #2

    Privzeto

    Sam sem 2012 imel 3 iskanja. Kontrolo nastrela pri strelu na jelena (našli nismo nič), strel na pujsa, našli nismo nič, po strelu na srninega mladiča je le ta obležal v ognju. Lanščak ki je stal 5 metrov desno in 10 metrov naprej pa je čudno klecnil preden je zavil v koruzo. Tam je bilo malo krvi. Naprej nisem hodil, Pagonova psa sta ga ujela in umirila v pol minute. Prestreljeno je imel zadnjo nogo.
    2013 pa sem končal brez iskanj.

  3. #3

    Privzeto

    Ali je prva dva pregleda tudi Pagon opravil?
    Upam, da ne boš jezen ker se oglašam.
    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Pomagala bi že omejitev... en post na dan..
    Tvoj peti post in moj tretji danes. Ali pa je zgornji predlog le zame ?

  4. #4

    Privzeto

    Alojz, prav vesel sem da si odgovoril prvi.

  5. #5
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ker ste že omenili Pagona.... Sem slišal, da ima odlična psa. Lani je tu pri nas našel jelena, dan po lovu. Ker je bilo še časa, so poskusili poiskati še pujsa. Po dolgem sledenju je bil najden

  6. #6

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Alojz, prav vesel sem da si odgovoril prvi.
    Vprašal sem. In ostal brez odgovora.
    Spet smo na področju kjer si domišljam, da kaj vem. Zato si tudi dovolim pisati.
    Detel. Lovci večkrat pripisujejo zasluge pri iskanju le psu. Pa sta z vodnikom tim z enakimi zaslugami pri uspehu ali neuspehu. Jure je star iskalec z obilo izkušnjami.Je tisti pravi, ki tudi pove kar komu sledi. Pa tudi vzreditelj je in zna šolati krvosledca. Zato pa sem postavil prvo vprašanje.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    V lanskem letu sem zastrelil muflonovo jagnje, s svojim psom nisem bil uspešen(na nastrelu je bilo nekaj kapljic svetle krvi, do cca 100m sem še našel posamezne kapljice, dalje pa nič). Ker sem iskal po topli sledi, sem podvomil, da je pes slučajno šel za zdravimi, zato sem poklical kolega, ki ima dosti več izkušenj, vendar tudi njegov pes ni bil uspešen, predvsem zaradi zelo zahtevnega terena(Raduha). Po vsej verjetnosti je šlo za oplazni strel po nogi, naslon sem imel 100%, uštel sem se pri daljavi, saj sem ocenil da je daljava cca 180m, sem pa kasneje zmeril natanko 222m!

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Lepo od tebe, da odkrito poveš. Ne bom spet načenjal temo o dolgih strelih. Dodal bi le to, da je strel na divjad odgovornost, divjad ni tarča!

  9. #9

    Privzeto

    Zelo verjetno sem zgrešil srninega mladiča. Do roba gozda je po strelu tekel še kakih 50 m in ni kazal nobenega znaka zadetka. Na nastrelu tudi ni bilo nič, kontrolni pregled z psom tudi ni pokazal ničesar. Tako da upam da sem res popolnoma zgrešil in njegovo življenje krojijo drugi dejavniki.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Naj omenim še to, da je to bil moj prvi ranjen in ne najden kos visoke divjadi v lovski karieri(8let).
    Glede dolgih strelov se pa ne bova strinjala. Če je nekdo sposoben na 300m zadeti bolje kot nekdo na 100m, je njegov strel na 300m verjetno bolj etičen kot strel podpovprečnega strelca na 100m oz. je možnost zastrelitve pri podpovprečnemu strelcu na 100m večja
    Razumem pa da nekateri na tarčo pač niso tako dobri kot potem na divjadi(jasno, na tarči je center 10mm, na divjadi pa "desetka" 10x večja) Pardon, spet izven teme!

Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •