Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 51

Tema: Iskanje divjadi

  1. #41

    Privzeto

    Pripis k gornjemu:
    Potem pa tak lovec kupi že izšolanega krvosledca (čeprav nima pojma o psih). In preverja svoje zgrešene strele. Vse po zakonu.
    Pa to se nisem izmislil. Jih kar nekaj poznam. Celo na UP je vodnik težil sodniku (ime, priimek in kraj na zs) naj mu da (šenka) preizkus. Saj bo le sebi iskal.
    Last edited by alojz1; 23. March 2014 at 10:48.

  2. #42
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    100

    Privzeto

    Da malo obudim temo.
    No svoje prvo iskanje sem imel že v prvem letu ko sem postal polnopravni član. Streljal na srnjaka, srnjak je pobegnil brez kakršnihkoli znakov zadetka. Greva s kolegom do nastrela (ki sem si ga jasno zapomnil, ker je pred strelom srnjak 40 min ležal za nekim kamnom), hitro pregledava, če je kje v bližnji okolici leži in če je na nastrelu kakršenkoli znak zadetka (dlaka, kri...). Videti ni bilo nič in postajala je tema, označiva nastrel in smer pobega srnjaka. Nato pa klic gospodarju kaj se je zgodilo in nato še pokličem vodnika krvosledca iz naše LD. Brez kakršnegakoli problema se zmeniva, da greva zjutraj preverit.
    Zjutraj na nastrelu tudi ne opazimo nikakršnih znakov, vseeno damo psa na sled in pes potegne v smer kamor je srnjak pobegnil. Po nekje 400-500 metrih še vedno nič, vodnik je dejal da prenehamo saj je rekel da je tipična sled neranjene živali. Nato pa na jutranjo kavico in izpolniti zapisnik o iskanju. J**** ga sem pač totalno zgrešil.
    Jah že v prvem letu se mi je to pripetilo, vendar sem nekako "vesel" da se mi je, saj sem že zgodaj v svoji lovski "karieri" se seznail z iskanjem.
    P.S. Pa preden se kdo vtakne, da je bil srnjak sigurno zadet, mislm da bi pri strelu na srnjaka oddaljenega cca. 80m s kalibrom 8x57 in pa 12,7gramski krogli bilo nekaj na nastrelu, če bi ga vsaj malo "pobožal".
    "A predator's heart knows no remorse, it lives for the hunt, a natural force!"

  3. #43

    Privzeto

    Tole je tipična zgodba prvega samostojnega lova. Po zgrešenem strelu sem se večkrat ponudil za spremstvo. Umirjal razburjenega lovca, uredil naslon,... in uspeh je bil. Potem je bil pa problem očistit.
    Hočem povedati, vse tisto kar so mentorji spregledali je manjkalo. Čeprav se zdi samoumevno (saj tarčo zadane, postopek čiščenja sem mu pa tudi razložil). Pa še pri strelu slišim "daj streljal, drugače bo šel". To pa je najhujša napaka spremljevalca.
    Moj pregovor je: "če ne streljaš te nikoli glava ne boli". Pa se vedno pokaže za pravilnega. Bo pa drugič lepša priložnost.

  4. #44
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Meni je kolega rekel, da bom prvi kos uplenil, ko bom sam. Verjetno prav zaradi tega, ker ni nobenega pritiska, da si lahko vzameš čas, pravilno oceniš in navsezadnje se na koncu v miru odločiš ali boš divjad uplenil ali pa jo pustil.
    In tako je bilo...

  5. #45

    Privzeto

    Ko berem tole moram pritrditi Alojz-u. In sicer v smislu, da mladim lovcem vse premalo dopovemo, da ni najpomembneje da ustreli, ampak da dobro ustreli. Pri pregledu evidenc iskanja za leto nazaj, naletim na primer, ko ima članica LD 5 ali več iskanj v sezoni. Pa na tarčo strelja ok. Za nameček strelja npr. en dan zvečer, zjutraj se gre iskat in je KN (kontrolno neuspešno), zvečer isti dan pa že ponovno zgreši(spet KN). Oba primera za srnjaka.

    Potem upleni srno (ne najde nastrela - strel skozi prsni koš ), drugi dan se najde cela požrena od psov 150 m od nastrela....

    Nekateri ne premorejo niti malo samokritičnosti in zavedanja, kakšne muke in trpljenje povzročijo s svojim "frkanjem" za vsako ceno in svojim neznanjem.

    Pa sem v konkretnem primeru prepričan, da je bilo v pripravniški dobi vse ok oz. da je bilo članici dobro predstavljeno ravnanje pred strelom, po strelu...

  6. #46
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    100

    Privzeto

    No samo da razjasnim moj primer. Še zdaleč ni bil to moj prvi lov, srnjaka sem zgrešil konec septembra po nekaj mesecih kar intenzivne jage, in sem pred tem zgrešenim srnjakom že tudi uplenil marsikaj (sam in pa tudi v spremstvu).
    Želel sem le povedati, da sem pač v tem smislu "vesel" da se mi je to naredilo, da sem sam pri sebi videl da znam ukrepati v taki situaciji.
    "A predator's heart knows no remorse, it lives for the hunt, a natural force!"

  7. #47

    Privzeto

    Click image for larger version. 

Name:	WP_20150503_004.jpg 
Views:	257 
Size:	677.6 KB 
ID:	15310

    Konec včerajšnega uspešnega iskanja obstreljenega srnjaka, ki ga je v našem lovišču obstrelil lovski gost. Ko ga je pes dohitel in oblajal se je srnjak "zakadil" v njega. Ker sem bil najbližje se mi je ponudila priložnost za strel in muke so bile končane.

    Na tem mestu zahvala vsem vodnikom krvosledcev in njihovim štirinožnim pomočnikom za njihovo požrtvovalnost in pripravljenost pomagati.

  8. #48

    Privzeto Pogodba z vodnikom krvosledca

    Živjo!
    Mi lahko kdo na ZS pošlje osnutek pogodbe med LD in vodnikom krvosledca?
    Hvala!

  9. #49
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Kam je bil srnjak zadet?


    Citat POLH je objavil: Pokaži objave

    Konec včerajšnega uspešnega iskanja obstreljenega srnjaka,...
    Last edited by Pinkfloyd; 23. May 2015 at 15:39.

  10. #50
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Osnutek je dostopen na strani LZS.

    http://www.lovska-zveza.si/ftp/doc/P...krvosledec.doc


    Citat sine je objavil: Pokaži objave
    Živjo!
    Mi lahko kdo na ZS pošlje osnutek pogodbe med LD in vodnikom krvosledca?
    Hvala!

Stran 5 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •