Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 28 od 28

Tema: Vožnja po gozdu s "kroskami"

  1. #21

    Privzeto

    Ja mugo. Saj se strinjam. Veliko kmečkih fantov ima te motorje. Vem, da nam tudi nagajajo in se vozijo pred mrakom, ko vidijo lovca na preži. To je tisto nagajanje, ko se odnosi skrhajo.
    Je pa tudi res, da lahko z motorjem sekačem malico prinese ali pelje domov verigo nabrusit. Zato ne v en koš metat mestne frajerje, ki se pridejo izživljat in kmete, ki se vozijo po svojem.
    Z vlakami je pa tako. Vsako podrto drevo se odvleče. Prej je pa treba tudi do njega priti. Dokazovanje upravičenosti je na zelo trhlih nogah.
    Last edited by alojz1; 17. March 2014 at 10:55.

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Z vlakami je pa tako. Vsako podrto drevo se odvleče. Prej je pa treba tudi do njega priti.
    Zato ima traktor vitel in na njem 50m ali več žične vrvi.

    Alojz, roko na srce, kroske so ilegalne ne glede na to, kdo jo ima. Nimajo obvezne opreme za na cesto in se po cesti z njimi ne smeš vozit. Po gozdu se tudi ne smeš vozit. Ostanejo samo poligoni. Do tja pa na prikolici. Vse ostalo pa je mižanje pristojnih organov pregona.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #23

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Vse ostalo pa je mižanje pristojnih organov pregona.
    Res je. Zato pa je nesmiselno, da na tem spolzkem področju lovci red delamo. Samo sovražnost si bomo nakopali. Še tisti, ki o tem pojma nimajo se bodo postavili na stran motoristov. In skupaj pljuvali po lovcih.
    Pri nas imamo na ugodnem področju dve visoki preži za srnjad. Lani ni nihče tam lovil. Takoj, ko je sonce zašlo je prišel rekreativec z psom (bližnja hiša) in srnjadi do teme ni bilo. Jaz imam tudi vedno psa z sabo. Seveda je fantu pes ušel in prišel k mojemu. Ko je prišel ponj sva malo podebatirala o psih. In glej. Od takrat je bil zvečer na travniku mir.
    Mugo. Če se vse postavlja "na nož" se lahko hitro urežeš. Nismo le lovci uporabniki prostora.

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Mugo. Če se vse postavlja "na nož" se lahko hitro urežeš. Nismo le lovci uporabniki prostora.
    Saj se strinjam. Z normalnimi uporabniki se da marsikaj urediti na normalen način. Imaš pa take, zavestno kršijo predpise. Takih pa ni treba nič šparat. Pa da se razumeva. Če se lastnik travnika po njem cel dan vozi s krosko je to zanemarljiva stvar. Problem je, ko se ti nekdo cel dan vozi po nekem predelu in tam uniči vse vlake in prerije vsak kotiček gozda. Takega pa nič ni treba šparat, točno ve, da krši zakon in dela škodo lastnikom in naravi.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #25

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    točno ve, da krši zakon in dela škodo lastnikom in naravi.
    Zgrešena debata. Jaz sem začel sodelovati v njej, ko je napisal
    Citat Leupold je objavil: Pokaži objave
    Smo prijavili policiji a zataknilo se je pri... oba prijavljena sta lastnika gozda kjer se vozita, v tem primeru policija pravi, da v tem primeru ne more nič.
    In dvomim, da so lovci po prijavi v njihovem gozdu še dobrodošli. To je pa rezultat.
    Last edited by alojz1; 17. March 2014 at 13:09.

  6. #26

    Privzeto

    Je pa tudi res, da lahko z motorjem sekačem malico prinese ali pelje domov verigo nabrusit
    Še nisem videl kmeta na krosu v gozdu. Večinoma so to mladi fantje ki se na tak način izživljajo po gozdu ker se kje drugje ne morejo. Jaz sem za to da bi se jim omogočilo udejstvovanje in naredilo kako progo, samo ko vsi vemo da nihče ne bo motorja pripeljal na prikolici ampak bojo vsi čez gozd šli. Tudi nihče ne bo upošteval časovnih omejitev v kolikor bi te obstajale na progi, me ne moti če se vozijo čez dan, ma ni treba proti večeru.
    To je tisto nagajanje, ko se odnosi skrhajo.
    To je navadno podrkovanje prepotentnih mladcev in nima nobene veze z dobrimi odnosi.

  7. #27

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Zgrešena debata. Jaz sem začel sodelovati v njej, ko je napisal

    In dvomim, da so lovci po prijavi v njihovem gozdu še dobrodošli. To je pa rezultat.
    Rezultat, katerega si omenil je napačen Alojz1! Saj ko prijaviš, noben ne ve kdo je prijavil, tako tudi onadva ne, saj tisti del uporabljajo še drugi ljudje... sprehajalci, gobarji,rekreativci,... Razlika je v rekreativcih,sprehajalcih od voznikov na glasnih kros motorjih... Rekreativci in sprehajlci oni vsaj potiho gredo. Ko pa kross motor zatuli se ga sliši pa 2 km daleč! To je razlika, se zdej razumemo?
    Ni namen nobenga omejevati na njegovi zemlji, nikakor ne! Je pa res, da iti v neke skrajne meje izživljanja, potem pa to res ne gre. Nobeden nebi njiju prijavil, če bi se recimo 1x na teden peljala po svojem terenu, a če ga "serjeta" po gozdu 5-6 krat na teden po 3 ure na dan in tulita pa poln šus, to pa res ne gre, se vam ne zdi?

  8. #28

    Privzeto

    Pri nas na Kumu smo to rešili. Na vseh odcepih iz cest so lične table, ki prepovedujejo vožnje z motorji. Pa ni problemov. Vsaj jaz ne vidim nobenega. Je pa dovoljeno jahanje in kolesarjenje. Izven stez pa lahko le peš hodiš. Če imač dobro obutev.
    Last edited by alojz1; 17. March 2014 at 16:22.

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •