Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 49

Tema: Zastrupitev psa z močeradom

  1. #11

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ne moreš na močeradu vaditi.
    Zakaj ne moreš vaditi, ko ga pes zagleda?

  2. #12

    Privzeto

    Če boš na 2 metra vadil ne bo razumel.
    Na bliže je nevarnost, da zgrabi.
    Pes, ki rad grabi vse kar se premika bo zgrabil tudi krastačo. Pol ure bo gobec drgnil v tla. In nikoli več ne bo ponovil. Tudi močerad ne bo več zanimiv.
    Detel ima prav. Običajno močerada pes sploh ne pogleda. Se pa najde kdo, predvsem mlad.

  3. #13

    Privzeto

    Ali obstaja kakšno zdravilo, ki se pasu lahko da na "kraju nesreče"?

  4. #14
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Se dobi. Treba znat pikat.

  5. #15

    Privzeto

    Največji problem je, da niti veterinar ne more veliko pomagati. Sem jih več vprašal pa je vsak nekaj drugega svetoval (izpiranje, mleko, soda itd).
    Tablete kalcija se kupijo (šumeče) in se da v vodo. Če bo pes še pil. Vlivanje ni dobro ker zaide v pljuča in še poslabša.
    Imel sem koker španjela. Močerada niti pogledal ni. Je pa našel krastačo. Po tej izkušnji se je na daleč izognil vsemu podobnemu (kačam, kuščarjem, žabam ). To je največ kar lahko naredite. Tudi teletakt sem posodil enemu, ki je imel rad močerade. Pa jih takrat par mesecev ni bilo tako, da ne vem kako bi se obnesel.
    Detel, vem da se dobi. Le pri nas ne. V Avstriji pa. Tudi sirete atidota so bile v vojaškem kompletu včasih.
    Last edited by alojz1; 15. March 2014 at 19:05.

  6. #16

    Privzeto

    Dobim dosti odgovorov vendar nobeden ni konkreten. A je kdo izmed vas že kdaj uporabljal ali usaj imel karkoli ki je narejeno za to, da psu pomaga pri ugrizu v močerada?

  7. #17
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Se da pomagati. Kalcij izniči učinek živčnega strupa, ki ga izloči močerad.
    Brez tega pa z umetnim dihanjem. Psico sem tako rešil, ko je bila že v komi.

  8. #18

    Privzeto

    Citat Slayer je objavil: Pokaži objave
    Dobim dosti odgovorov vendar nobeden ni konkreten. A je kdo izmed vas že kdaj uporabljal ali usaj imel karkoli ki je narejeno za to, da psu pomaga pri ugrizu v močerada?
    Pripravka za I.v. aplikacijo ne boš dobil kar tako za domačo uporabo...
    Ca šumečke pa dobiš u vsaki štacuni..
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  9. #19
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Slayer je objavil: Pokaži objave
    Dobim dosti odgovorov vendar nobeden ni konkreten. A je kdo izmed vas že kdaj uporabljal ali usaj imel karkoli ki je narejeno za to, da psu pomaga pri ugrizu v močerada?
    Ne vem zakaj si se vpičil ravno v močerada. Kaj pa druge bolezni in nesreče.... Recimo, da bo vse v redu in bo psička dočakala visoko starost. Nima smisla se toliko sekirati. Se vidi , da si še mlad.

  10. #20

    Privzeto

    Mene stvar bolj spominja na "ostrost" na prašiča; mogoče kdaj zakrpaš psa, ampak slej ko prej pride konec.
    Če malo pošpekuliram; če bi vsi lovili prašiče bi vzreja doživela naravno selekcijo
    ...mogoče pa obstaja kakšen video za virtual kinologe kako s pozitivno motivacijo potrenirat močerada. Moja vrianta je preveč "hard" za javne forume
    Preberite dobro rodovnike, mogoče v njih piše kaj tudi na "ostrost" na močerada, krastačo...

    Dober pogled!

Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •