Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 49

Tema: Zastrupitev psa z močeradom

  1. #1

    Privzeto Zastrupitev psa z močeradom

    Pozdravljeni,

    že kake 4 mesece sem vodnik istrijanke in me zanima, kako odreagirati, če pes požre močerada. Baje da je zelo hudo in zelo verjetno smrtno . A se da mogoče psa cepiti proti tem ali pa dobiti karkoli kar bi psu lahko pomagalo na "kraju nesreče".

    Lep pozdrav

  2. #2
    Član od
    Feb 2013
    Lokacija
    Podnanos
    Prispevki
    30

    Privzeto

    Glede zdravljenja ti žal nebi mogel podati kakšnih informacij, imam pa eno žalostno izkušnjo. Pred približno 10 leti je naša terierka v jesenskem času našla močerada in ga nekako požrla. Z bratom sva se kot mulca preganjala v bližini in nisva opazila, da ima psica močerada. Nato pa, takoj ko je strup začel delovati, psa je začelo zvijati, na hrbet, otresala je, močno se je slinila, metalo jo je. Hitro sva jo nesla do očeta, v dobri uri je bila psica pri veterinarju, ampak je bilo že prepozno. Po besedah veterinarja (naj me izkušenejši kinologi popravijo, če se motim) imajo pri močeradu več možnosti za preživetje starejši psi.
    Kdor z malim ni zadovoljen, velikega vreden ni.

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Slayer je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni,

    že kake 4 mesece sem vodnik istrijanke in me zanima, kako odreagirati, če pes požre močerada. Baje da je zelo hudo in zelo verjetno smrtno . A se da mogoče psa cepiti proti tem ali pa dobiti karkoli kar bi psu lahko pomagalo na "kraju nesreče".

    Lep pozdrav
    Glede na moje izkušnje ti povem, da pes še povohat ga ne želi. Če ti ga bo psica pojedla, bo to neke vrste čudež ...

  4. #4

    Privzeto

    Detel, glede mocerada se motis. Sam sem pri svojem psu videl kako je ze poiskusal mocerada grizti. A sem zadevo pravi cas opazil. Tudi sosedov pes je pri starosti dveh let pozrl mocerada. Sicer je prezivel, vendar je imel napade bozjasti vsake par mesecev, ob tem se je vedno slinil in bruhal. Po koncu napada je bil se nekaj dni cisto izmucen.
    Nekateri psi bi dobesedno pozrli vse, tudi sam imam takega vsejeda.
    Slayer v roke povodec in ovratnico okrog pasjega vratu in v dezevnem obdobju iskati mocerade in vaditi psa, naj ga pusti.

  5. #5

    Privzeto

    Pobje, tu je nekaj o tem:

    Vlado Sofronievski:
    Na večkratno pobudo priznane vzrediteljice nemških kratkodlakih ptičarjev gdč. Andreje Strajnar, sem se odločil napisati nekaj besed iz lastne izkušnje o zastrupitvi psa z močeradovim strupom, ki so pri nas sicer redke, pa vendar zelo usodne. Psi so do močeradov večinoma previdni, saj jih svarilne barve opozarjajo na nevarnost. Kljub temu pa verjetnosti, da vanj ne bo ugriznil, ne moremo zanesljivo izključiti. To velja še posebej za pse, ki radi prinašajo - aportirajo.

    Članek je pa na: http://www.forum-lov.org/delo-in-nas...rtna-nevarnost
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #6

    Privzeto

    Ne moreš na močeradu vaditi. Saj pes ga ne požre. Dovolj je, da ga zgrabi. Strupeni so kožni izločki. Kot pri krastači. Samo, da krastača ni smrtna. Tisti, ki zgrabi močerada bo tudi krastačo. To naredite pa se bo takih izogibal.
    Pomaga pa tableta ali injekcija kalcija.

  7. #7
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Detel, glede mocerada se motis. Sam sem pri svojem psu videl kako je ze poiskusal mocerada grizti. A sem zadevo pravi cas opazil. Tudi sosedov pes je pri starosti dveh let pozrl mocerada. Sicer je prezivel, vendar je imel napade bozjasti vsake par mesecev, ob tem se je vedno slinil in bruhal. Po koncu napada je bil se nekaj dni cisto izmucen.
    Nekateri psi bi dobesedno pozrli vse, tudi sam imam takega vsejeda.
    Slayer v roke povodec in ovratnico okrog pasjega vratu in v dezevnem obdobju iskati mocerade in vaditi psa, naj ga pusti.
    Sosedov pes je imel božjast. Takim dajejo zdravila, ki so za ljudi .

  8. #8
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Moj brandelbrak je enkrat povohal krastačo in je takoj bruhnil, nikoli ni kazal nekega posebnega zanimanja za močerade.

  9. #9

    Privzeto

    Kolegu iz naše LD je lani poginila prepeličarka-stara psica, ki je celo življenje jagala, pa je močeradi niso nikoli zanimali. Med obhodom lovišča je psička zagrabila močerada, kar je lastnik videl. Kljub takojšnjemu ukrepanju je poginila na poti do veterinarja. Torej neke 100% garancije da pes ne bo ugriznil v močerada vrjetno ni... Je pa izid večinoma smrten, žal.

  10. #10

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    ne moreš na močeradu vaditi. Saj pes ga ne požre. Dovolj je, da ga zgrabi. Strupeni so kožni izločki. Kot pri krastači. Samo, da krastača ni smrtna. Tisti, ki zgrabi močerada bo tudi krastačo. To naredite pa se bo takih izogibal.
    Pomaga pa tableta ali injekcija kalcija.
    kje se to kupi?

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •