Rezultati 1 do 8 od 8

Tema: Blaser BD14

  1. #1
    Član od
    Oct 2010
    Lokacija
    štajerska
    Prispevki
    45

    Privzeto Blaser BD14

    Nova igračka na trgu, blaserjev BD14
    https://www.youtube.com/watch?v=0d9V...e_gdata_player
    Click image for larger version. 

Name:	9015161.jpg 
Views:	46 
Size:	189.0 KB 
ID:	13943
    Meni osebno je bolj všeč od D99 s priveznjenimi cevmi, elegantnejši,lažji...

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Kje si pa to pobral da je D99 lažji in elegantnejši od BD14 ? Katero od obeh pušk si že videl v živo oz imel v rokah?

  3. #3
    Član od
    Oct 2010
    Lokacija
    štajerska
    Prispevki
    45

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Kje si pa to pobral da je D99 lažji in elegantnejši od BD14 ? Katero od obeh pušk si že videl v živo oz imel v rokah?
    Tvoje kaprice...
    V živo sem videl/imel v rokah D99 standard (2x20/76-7x65R). Puške s priveznjenimi cevmi mi enostavno niso všeč. Res da BD14 še nisem videl(bom, ko bo mogoče), a če sodim po svoji BBF97 in slikah, mi deluje eleganteje. Teža: D99 standard-3,4kg(duo in trio sta težji); BD14-3,3kg.
    Sicer nič drastičnega, a vendarle...

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Sem danes zgodaj vstal in sem narobe razumel, se ti opravičujem.

    Itak, da je BD14 elegantnejši in lepši od D99 (niti zastonj ga ne bi imel), mislim pa da je lažji od 3,3kg.
    Moram pogledati v W&H, na voljo je od jeseni 2014.

    Če bodo med cevi dali kako gumo oz. plastiko(kot pri BBF) bom interesent za nakup, tako z luftom vmes zgleda kot kak Valmet.

    Kaliber pa 30R/5,6*50RMag/20Mag

  5. #5

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Kaliber pa 30R/5,6*50RMag/20Mag
    Dober izbor

  6. #6

    Privzeto

    Ja res fletna igračka.
    V živo sem jo imel priliko videti in imeti v rokah na letošni IWI. Tako kot vse blazerce je tudi ta brez kompromisna. Izbor kalibrov cela paleta in tudi reklama je bila velika in usmerjena v proizvodni in prodajni hit 2014.
    Po pogovoru s prijateljem iz firme sem bil deležen podrobnejše razlage in predsatvitve na njihovem štantu. Gumijastih vmesnikov kot pri BBF-u ne bo. Na prvi pogled je malo nenavadna ampak, ko jo parkrat vržeš k licu in popestuješ v roki pusti svoj vtis. Glede na to da, jagam z BBF 95 in R 93 sem močno delal na tem da se pridruži v omari tudi K 95. V iskanju kompromisov pa sem se pozanimal o modelu Hanel-jasno enocevna prelamača. Zanimive pohvale iz konkurenčne firme, kot tudi večino Borovljanov. Cena pa je skoraj pol nižja od K 95.
    Vem sedaj bodo takoj skočili nasprotniki in spl...... obe tako ta bokdriling kot Hanelov kiplauf. Pa nič zato.
    Lp.

  7. #7

    Privzeto

    Ma zanima če sem prav razumel možakarja v filmčku: posamezno cev nastreliš z vijaki ki držijo cev?
    Ali je kako drugače?

  8. #8

    Privzeto

    Si prav razumel.
    To je sicer prednost. Ampak tako puško rabim za lov enako kot Ferarija za gozdne ceste.
    Meni je BBF95 kar na lepem začela trositi. Ti vijaki, ki regilirajo cev so popustili ali pa tovarniško niso bili dovolj varovani. Pa kolegu tudi. Nastrelitev obeh cevi pa ni tako enostavna. Je treba kar malo znanja in izkušenj. Pa patronov za obe cevi tudi. Sploh, če želimo da idealka in krogla padeta dovolj skupaj.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •