Stran 8 od 18 PrvaPrva ... 456789101112 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 180

Tema: Geco

  1. #71

    Privzeto

    Deerhunter. Imam slabe izkušnje z hrvati in nikoli več ne prestopim meje. To pa ne pomeni, da obmejni lovci ne morejo imeti dobrih sosedskih odnosov. Saj še pri nas takoj obvestim sosede, če prestopim mejo LD na krvni sledi. To določa zakon. Z orožjem v drugo državo brez njihovih spremljevalcev pa jaz nebi hodil.

  2. #72

    Privzeto

    S hrvati imaš slabe izkušnje. Brez svojega orožja pa tudi ne bi hodil čez mejo, torej ne moreš usmrtiti ranjenega d. prašiča, tudi če bi ga našel. Se pravi smo zaključili s tem ali je še kaj za razčistiti okoli iskanja čez mejo ?

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Deerhunter. Imam slabe izkušnje z hrvati in nikoli več ne prestopim meje. To pa ne pomeni, da obmejni lovci ne morejo imeti dobrih sosedskih odnosov. Saj še pri nas takoj obvestim sosede, če prestopim mejo LD na krvni sledi. To določa zakon. Z orožjem v drugo državo brez njihovih spremljevalcev pa jaz nebi hodil.

  3. #73

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Se pravi smo zaključili s tem ali je še kaj za razčistiti okoli iskanja čez mejo ?
    JAZ ne bom prestopil Hrvaške meje (z orožjem ali brez). Ne posploševat.Drugi hodijo k južnim sosedom veselo na lov. Mislim, da ne brez pušk.
    Če pa je primer zasledovanja ranjene divjadi in lovci obeh strani sodelujejo bodo pa že oni na drugi strani bolje poznali svoje zakone in obvestili pristojne. Moji znanci so med vojno v Bosni celo tam iskali medvede. Z orožjem seveda. Če je volja se najde pot.

  4. #74

    Privzeto

    Vem kako to gre. Najlažje se je po stojiščih nastavljat. Takrat imajo vsi polno prijateljev čez mejo. Ko je pa treba kaj poiskati pa noben nikogar ne pozna na drugi strani meje. Sam pa si tudi nihče ne upa čez iz že opisanih razlogov. Kakorkoli že tole obračava, meni osebno ni znan noben primer, da bi kdo v sodelovanju s čezmejno LD iskal obstreljeno divjad. Sami pa so tudi nehali hoditi čez mejo po zgoraj opisanem primeru.


    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    JAZ ne bom prestopil Hrvaške meje (z orožjem ali brez). Ne posploševat.Drugi hodijo k južnim sosedom veselo na lov. Mislim, da ne brez pušk.
    Če pa je primer zasledovanja ranjene divjadi in lovci obeh strani sodelujejo bodo pa že oni na drugi strani bolje poznali svoje zakone in obvestili pristojne. Moji znanci so med vojno v Bosni celo tam iskali medvede. Z orožjem seveda. Če je volja se najde pot.

  5. #75

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Ko je pa treba kaj poiskati pa noben nikogar ne pozna na drugi strani meje.
    Saj vem, da imaš prav. Sem bolj seznanjen z severno mejo. Tam zadeva deluje.
    No ja. Deluje tudi na južni meji, če gre preko dober ranjen jelen. Tistega so dobili.
    Kot sem rekel "če je volja se najde pot". Pri mulasti divjadi so pa nepremagljive ovire.

  6. #76

    Privzeto

    Saj oba podobno razmišljava. Možno, da bi se tudi pri nas razvila kakšna skupna "akcija", če bi šel čez mejo dober jelen. Ali pa bi šli sami za njim in zopet tvegali "zajetje" s strani obmejnih organov
    Vendar zaradi ozimcev in lanščakov noben noče več tvegati. Sam sem bil lani zraven na krvni sledi tudi za dobrim merjascem. Iskali smo dva dni, z dvema psoma. Ampak oba psa sta nas pripeljala do meje, čez pa ni noben niti pomislil riniti. Prašič je bil na stojišču zadet, padel, se pobral in ucvrl v smer meje. Kri le po posameznih kapljicah. Kjer se je podrgnil ob skale, je bilo kri na skali videti precej visoko. Najbrž je šlo za strel nekje v bližini hrbtenice, zato ga je ob zadetku tudi za kratek čas "streslo", potem pa se je "popravil". Kakorkoli že, niti za merjasca ni noben od obeh krvosledcev in strelec niti pomislil, da bi šli čez mejo. Sploh ker je verjetno glede na znake zadetka šel še daleč. Najbrž pa za jelena BI šli pogledat, če bi kazalo da je dobro zadet.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Saj vem, da imaš prav. Sem bolj seznanjen z severno mejo. Tam zadeva deluje.
    No ja. Deluje tudi na južni meji, če gre preko dober ranjen jelen. Tistega so dobili.
    Kot sem rekel "če je volja se najde pot". Pri mulasti divjadi so pa nepremagljive ovire.

  7. #77
    žandar Guest

    Privzeto

    Glede prehajanja državne meje z orožjem, me prav zanima kaj bi storili vrli slovenski lovci, če bi na Slovenski strani meje, v svojem lovišču, našli soseda iz druge strani meje, ki bi s svojim psom in orožjem iskal zastreljeno divjad.

  8. #78

    Privzeto

    ... ko znamo biti tako pametni na vseh področjih. Najprej metlo v roke pa pred svoj prag ; pa kar ta veliko, kamionsko smetišnico prej naročimo

    Dober pogled!

  9. #79

    Privzeto

    Citat pidog je objavil: Pokaži objave
    ... ko znamo biti tako pametni na vseh področjih. Najprej metlo v roke pa pred svoj prag ; pa kar ta veliko, kamionsko smetišnico prej naročimo

    Dober pogled!
    Ne razumem. Podnapise prosim!
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #80

    Privzeto

    Verjetno je mislil, da imamo včasih še v LDjih po SLO (ki so si sosednje) težave pri prestopu meje posameznih lovišč...ali se motim pidog pri predvidevanju?

Stran 8 od 18 PrvaPrva ... 456789101112 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •