Stran 7 od 18 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 180

Tema: Geco

  1. #61

    Privzeto

    Citat Slayer je objavil: Pokaži objave
    Nevem zakaj hočete da pri strelih poka črevesje? Potem je meso zanič, kolikor je meni jasno.
    Si me nasmejal. Še lovec nisi pa poznaš logiko lova.
    Eni lovijo zaradi trofeje. Uporabljajo hude kalibre in krogle. Za meso jim ni mar, saj plen oddajo. Pomembno je, da pade na mestu.
    Drugi divjačino odkupijo. Tudi, če oddajo nočejo, da je onesnažena ali preveč poškodovana. Taki praviloma tudi več streljajo na papir za trening. Niso zadovoljni z vsakim zadetkom ali izbiro najbolj razbijaške krogle.
    Seveda je to le moje mnenje. Drugi bodo razložili drugače.

  2. #62
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Potreniral sem z repetirko z gecom TM. En tulec mi je ostal v cevi, uporabil sem šibko za čiščenje cevi. Po 6. strelu mi je flintica začela delat lepo grupo , brez korekcije.
    Verjetno bi ležišče blo potrebno kake čistilne akcije;)

  3. #63

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Eni lovijo zaradi trofeje. Uporabljajo hude kalibre in krogle. Za meso jim ni mar, saj plen oddajo. Pomembno je, da pade na mestu.
    Drugi divjačino odkupijo. Tudi, če oddajo nočejo, da je onesnažena ali preveč poškodovana. Taki praviloma tudi več streljajo na papir za trening. Niso zadovoljni z vsakim zadetkom ali izbiro najbolj razbijaške krogle.
    Seveda je to le moje mnenje. Drugi bodo razložili drugače.
    Ne vem kako bi lahko bolje razložili. Bo to kar pravo.
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #64

    Privzeto

    Citat Slayer je objavil: Pokaži objave
    Nevem zakaj hočete da pri strelih poka črevesje? Potem je meso zanič, kolikor je meni jasno.

    Na tak način prihraniš na začimbah. Sploh v pomladanskem času.
    Meso ni ravno zanič ga je pa potrebno temeljito očistiti in to čimprej, pa roke ponavadi še 3 dni lepo dišijo,pa ženske so ponavadi vesele ko prideš zvečer u posteljo z lepo nadišavljenimi rokami
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  5. #65

    Privzeto

    Jaz sem o kontekstu uporabe razbijaških krogel že večkrat pisal in razlagal, med drugim tudi v tej temi. Pa so nekateri preslabo prebrali in vidim da moram še enkrat. Za začetek naj povem da meni je meso pri lovu drugotnega pomena. Več mi pomeni sam lov, kot pa divjačina, ki je zame bolj stranska posledica lova. Pa čeprav večino mesa sam odkupim. Torej, tudi jaz ne prinesem domov rad kosa, ki je bil ustreljen čez mehko. Prvič je veliko dela s čiščenjem, kot ste napisali, drugič, pa se kljub čiščenju ponavadi kosa ne da v popolnosti urediti in očistiti, vonj ostane. Zato imam na čakanju raje krogle, ki niso razbijaške, ker je največkrat dober zadetek v vitalno cono in tam posledično ni tako važno kaj naredi krogla, saj kos v vsakem primeru ni daleč zaradi vitalnega zadetka. Važno je le da krogla ne razbija preveč.
    Druga zgodba so pa pogoni. O tem sem že večkrat pisal na tem forumu. Dobri zadetki so bolj izjema kot pravilo. Še posebej je problem zadetkov preveč zadaj, v mehko zaradi prehitka pri strelu, kot vemo se strelja na bežečo divjad. Še Alojz mislim da je nekoč nekje napisal, da ne lovi rad na pogonih, ker mu streljanje na bežečo divjad ne gre preveč dobro. Naše lovišče je zraven državne meje. Pri krogli, ki, na kratko "ni razbijaška" se hitro zgodi, da pade strel čez mehko, prašiča samo prevrta, na nastrelu najdeš par kapljic krvi, prašič gre pa še kilometre daleč in pogine na drugi strani meje čez nekaj dni in to v takšnih razmerah, da si ne upam sploh razmišljati. Noben krvosledec nič ne pomaga, saj ne moreš čez mejo za njim. V takem kontekstu pa zagovarjam kar se da razbijaške krogle, čeprav na škodo onesnaženega mesa, saj je moj edini cilj čim hitrejša in čim bolj humana usmrtitev, takšna razbijaška krogla pa ob zadetku čez mehko potegne za sabo velik del črevesja in povzroči pokanje notranjih organov, od črevesja, do želodca in jeter, kar vse povzroči mnogo hujše notranje poškodbe, kot krogle, ki niso razbijaške in se zato divjad hitreje umiri oziroma jo je zaradi krajšega bega lažje najti in usmrtiti. Po mojih izkušnjah je takšna krogla Oryx. Pri tej krogli sem imel celo primer padca v ognju, čeprav je bilo zadeto čez mehko. Enostavno je noter naredilo tako hude poškodbe in tak šok. In točno to rabiš na pogonih pri lovu na trdo divjad, kot so d. prašiči, še posebej pa zaradi tega, ker na pogonu lahko pričakuješ slabše zadetke.

  6. #66

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Naše lovišče je zraven državne meje. Pri krogli, ki, na kratko "ni razbijaška" se hitro zgodi, da pade strel čez mehko, prašiča samo prevrta, na nastrelu najdeš par kapljic krvi, prašič gre pa še kilometre daleč in pogine na drugi strani meje čez nekaj dni in to v takšnih razmerah, da si ne upam sploh razmišljati. Noben krvosledec nič ne pomaga, saj ne moreš čez mejo za njim.
    Slovenija in vse sosednje države so od 2013 v "isti" državi in mej ni več! Tako nam razlagajo politiki in državniki...
    Kako pa je to v praksi? Se sedaj lahko gre iz SLO, v sosednje države ob obvestitvi družin na drugi strani, čez mejo s krvosledcem za divjadjo?

  7. #67

    Privzeto

    Tasi. Vse je v sosedskih odnosih. Sem bil nekoč na lovu ob avstrijski meji. V bližini ni bilo ceste prek meje zato so sosedje pustili avte tam in kar peš prišli na lov. Po lovu so vsi skupaj odšli v najbližjo gostilno, ki je bila slučajno v avstriji. Potem pa na kosilo v lovski dom nazaj k nam.
    Tudi ob hrvaški meji bi morali sosednji lovci sodelovati. Vem, da takšni dogovori že obstajajo ker so me klicali za iskanje jelena, ki je šel preko meje. Pa sem predlagal naj pokličejo kakšnega bližjega iskalca divjadi. Kar so tudi storili.

  8. #68

    Privzeto

    Vama bom tudi to opisal, kako je to v praksi. Dva naša sta šla pred leti za obstreljenim prašičem čez mejo, naletela na policijsko patruljo in oba po hitrem postopku končala v zbirnem centru za ilegalce, puške so šle in jih nikoli več nista dobila nazaj, spustili pa so ju šele po plačilu kazni, ki pa ni bila majhna. Zato zdaj nobeden od naših več niti ne pomisli, da bi čez mejo iskal obstreljene prašiče! Pa EU gor ali dol!
    Poleg tega imajo sosedje čez mejo toliko prašičev, da sami svojih obstreljenih sploh ne iščejo, ne vidim kako naj bi se potem ukvarjali s tistimi, ki smo jih mi na svoji strani obstrelili...
    Po mojih izkušnjah je edina rešitev pri tem v razbijaških kroglah. Da krogla naredi čim več notranjih poškodb, kar precej skrajša beg divjadi. In kot sem že rekel, meso je pri tem drugotnega pomena, precej za čim hitrejšo uplenitvijo divjadi.

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Slovenija in vse sosednje države so od 2013 v "isti" državi in mej ni več! Tako nam razlagajo politiki in državniki...
    Kako pa je to v praksi? Se sedaj lahko gre iz SLO, v sosednje države ob obvestitvi družin na drugi strani, čez mejo s krvosledcem za divjadjo?
    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tasi. Vse je v sosedskih odnosih. Sem bil nekoč na lovu ob avstrijski meji. V bližini ni bilo ceste prek meje zato so sosedje pustili avte tam in kar peš prišli na lov. Po lovu so vsi skupaj odšli v najbližjo gostilno, ki je bila slučajno v avstriji. Potem pa na kosilo v lovski dom nazaj k nam.
    Tudi ob hrvaški meji bi morali sosednji lovci sodelovati. Vem, da takšni dogovori že obstajajo ker so me klicali za iskanje jelena, ki je šel preko meje. Pa sem predlagal naj pokličejo kakšnega bližjega iskalca divjadi. Kar so tudi storili.

  9. #69

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Dva naša sta šla pred leti za obstreljenim prašičem čez mejo, naletela na policijsko patruljo in oba po hitrem postopku končala v zbirnem centru za ilegalce,
    Ja. Pred leti je bila tam Šengenska meja.

  10. #70

    Privzeto

    Dvomim da bi bilo danes dosti drugače. Še vedno bi šlo za ilegalen prehod državne meje in to še z orožjem povrhu!

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ja. Pred leti je bila tam Šengenska meja.

Stran 7 od 18 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •