Stran 6 od 18 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 180

Tema: Geco

  1. #51
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Po dooooolgem času sem danes nabavil RWS ID (TIG), ker nisem dobil Nosler Part. Pač vsak ima o kroglah svoje ideje in mnenja...

  2. #52
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    @ Deerhunter

    To je sploh prvič, da sem uporabil Fluna-tec. Lani mi je puška nosila cca. 4cm višje od sredine. Po enkratni uporabi Fluna-teca pa mi nosi cca. 8 cm višje. Letos Flune več ne bom šprical v cev.
    Upam, da sem ti odgovoril na vprašanje.

  3. #53

    Privzeto

    Ja razumem. Prej si imel nastreljeno 4 cm višje od centra. Zdaj po uporabi Fluna Teca pa nosi 8 cm višje od centra, se pravi 4 cm višje kot prej. Me zanima, ali bo tudi po naslednji uporabi (pri tebi bo pač to po koncu te sezone) spet prestavilo zadetke.

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    @ Deerhunter

    To je sploh prvič, da sem uporabil Fluna-tec. Lani mi je puška nosila cca. 4cm višje od sredine. Po enkratni uporabi Fluna-teca pa mi nosi cca. 8 cm višje. Letos Flune več ne bom šprical v cev.
    Upam, da sem ti odgovoril na vprašanje.

  4. #54

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Že mogoče, da gre razvoj krogel v lažje-hitrejše. Kaj pa pogoni? Tam gre pa vse težje-počasnejše. Sam ne poznam nikogar, ki bi na pogonih jagal s kako lahko monolitno. Pravzaprav ne poznam nikogar, ki bi jo nasploh uporabljal. Pri nas je še vedno svinec zakon, če je to v redu ali ne, bo pa čas pokazal.
    Da bi se Geco ttsx uporabljal na pogonih ne vidim problema razen zakonskega. Prebojnost ttsx je po testih in mnenj uporabnikov na ostalih forumih izjemna. Prav tako ima iz teorije taka krogla večji šok efekt.
    Popolnoma pa se že odpre po parih cm in tudi tu ni vzrok.
    Tako da ne vidim razloga zakaj se ne bi to strelivo uporabljalo na pogonih. Vsekakor bolje da pride 7,9 g (7x64 geco ttsx) čez, kakor pa, da v trupu ostane plašček svinčenke 2 g.

    Lp

  5. #55

    Privzeto

    Kako naj bi krogla delala v teoriji je eno. V teoriji (in večinoma tudi v praksi) je za odstrel s preže dobra krogla, ki je lahka, hitra ter ne dela velikih poškodb mesa. Ker gre pač pri strelu iz preže večinoma za dobre zadetke. Na pogonih pa sem imel slabe izkušnje s takšnimi kroglami, ki nimajo velike mase in ne delajo škode na mesu, saj so prašiči nakazali zadetek le pri strelu v hrbtenico ali čez obe plečeti. Če je padlo za plečko ali v črevesje pa ni bilo nobenega znaka zadetka. Če je zadetek za plečko, bo sicer počakal nedaleč od nastrela neglede na kroglo. Pri strelu čez črevesje pa tak naboj, ki je hiter in ne dela velikih notranjih poškodb, prašiča le prevrta in gre dalje in to še kilometre. Zato se osebno ne bi upal na pogonih uporabljat lahkih in trdih krogel. Sploh za odstrel manjših prašičev. Zagovarjam vsaj 11.7, krogle ter takšne, ki se močno deformirajo, se pa ne razletijo (bonded soft point), npr. Oryx. Zaželjene so notranje poškodbe organov (pokanje jeter, črevesja, želodca...), kar vse prispeva k temu, da slabo zadeta divjad odide čim manjšo razdaljo iz mesta nastrela.
    Geco Barnes TTSX, ki ima v 308 in 30-06 težo 10,7g je zame še pogojno zanimiv, predvsem za lov s preže, med tem ko pa se zdi Geco Zero v omenjenih kal. v teži 8,8g precej omejeno uporaben. Sam ga za pogone zagotovo ne bi hotel.

    Citat JevŽ je objavil: Pokaži objave
    Da bi se Geco ttsx uporabljal na pogonih ne vidim problema razen zakonskega. Prebojnost ttsx je po testih in mnenj uporabnikov na ostalih forumih izjemna. Prav tako ima iz teorije taka krogla večji šok efekt.
    Popolnoma pa se že odpre po parih cm in tudi tu ni vzrok.
    Tako da ne vidim razloga zakaj se ne bi to strelivo uporabljalo na pogonih. Vsekakor bolje da pride 7,9 g (7x64 geco ttsx) čez, kakor pa, da v trupu ostane plašček svinčenke 2 g.

    Lp

  6. #56

    Privzeto

    Ah, to pa res ni problem, da bo žival še zelo daleč šla po zadetku s hitro in lažjo kroglo! "Takšna bo preživela." Večina lovcev je prepričana, če gre žival daleč iz mesta nastrela bo sigurno preživela, ker če bi ji bilo kaj hudega bi že padla na tla takoj ob nastrelu. Če pa ni krvna sled obilna in močna, je pa pri divjih prašičih na pogonih mogoče, da se je zadel od drevo ali robido in sedaj samo malce krvavi. Možnost slabega zadetka sploh ne obstaja.
    Zgleda da imamo strelce, ki poznajo dve skrajnosti, ena je zadetek v desetko, druga možnost pa je da zgrešiš desetko za približno en meter.Tako je na pogonih, kjer to lažje vidimo in slišimo, koliko podobnega se dogaja ob posamičnem lovu pa ve vsak samo sam pri sebi!!! Na pogonih je dostikrat veliko strelov slišati, pozdrav lovini pa ni vedno temu približno primerno velik.
    Glede na povedano tudi sam ne zagovarjam takšnih krogel samo iz razloga, ker ni dovolj lovcev z etičnim pogledom na divjad. Če ni živali 30 metrov stran od nastrela je sigurno zgrešil. Mogoče bi se šlo poiskati jelena, srnjaka, prašiča, kar pa je mulastega pa gotovo ne.

  7. #57
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    ž Zaželjene so notranje poškodbe organov (pokanje jeter, črevesja, želodca...), kar vse prispeva k temu, da slabo zadeta divjad odide čim manjšo razdaljo iz mesta nastrela.
    Geco Barnes TTSX, ki ima v 308 in 30-06 težo 10,7g je zame še pogojno zanimiv, predvsem za lov s preže, med tem ko pa se zdi Geco Zero v omenjenih kal. v teži 8,8g precej omejeno uporaben. Sam ga za pogone zagotovo ne bi hotel.
    Malo si pomešal pojme.
    Pokanje notranjih organov bolj nastane pri hitrih kroglah, ne težkih in počasnih.
    Pa monolitke rabijo kar hitrost, da so učinokvite, da se odprejo, tako da sem skeptičen, če bo Geco Barnes TTSX, v 308 in 30-06 s težo 10,7g dovolj hiter.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #58

    Privzeto

    Treba si je naliti čistega vina in si priznati, da je na pogonih precej strelov slabih. Največkrat zgrešenih, dostikrat pa pride tudi do zastrelitev. Potem pa mora slab strelec, ki ponavadi uporablja še slabo kroglo, zaradi česar še krvi ni, samo še prepričati vse ostale, da je zgrešil, pa ni treba naslednji dan iskati netrofejne divjadi. Ker imajo službo in obveznosti in delo na kmetiji in vse mogoče, le za jago kar naenkrat ni več časa.
    Zdaj, odvisno je tudi od LD do LD, predvsem glede staleža prašiča. Nekje kjer imajo veliko prašičev, je gotovo članstvo bolj izurjeno za strele na bežečo divjad, kot kje, kjer jih imajo v pogonu dvakrat letno.
    V ta kontekst, se te lahke trde monolite krogle po mojem mnenju ne vklopijo preveč dobro. Sploh še zaradi tega kar je Mugo napisal, ker v določenih kalibrih niti niso ne vem kako hitre, za dobro odpiranje pa rabijo hitrost. To s hitrostjo krogle je sicer na pogonu delno kompenzirano z večinoma kratkimi strelnimi razdaljami.

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Ah, to pa res ni problem, da bo žival še zelo daleč šla po zadetku s hitro in lažjo kroglo! "Takšna bo preživela." Večina lovcev je prepričana, če gre žival daleč iz mesta nastrela bo sigurno preživela, ker če bi ji bilo kaj hudega bi že padla na tla takoj ob nastrelu. Če pa ni krvna sled obilna in močna, je pa pri divjih prašičih na pogonih mogoče, da se je zadel od drevo ali robido in sedaj samo malce krvavi. Možnost slabega zadetka sploh ne obstaja.
    Zgleda da imamo strelce, ki poznajo dve skrajnosti, ena je zadetek v desetko, druga možnost pa je da zgrešiš desetko za približno en meter.Tako je na pogonih, kjer to lažje vidimo in slišimo, koliko podobnega se dogaja ob posamičnem lovu pa ve vsak samo sam pri sebi!!! Na pogonih je dostikrat veliko strelov slišati, pozdrav lovini pa ni vedno temu približno primerno velik.
    Glede na povedano tudi sam ne zagovarjam takšnih krogel samo iz razloga, ker ni dovolj lovcev z etičnim pogledom na divjad. Če ni živali 30 metrov stran od nastrela je sigurno zgrešil. Mogoče bi se šlo poiskati jelena, srnjaka, prašiča, kar pa je mulastega pa gotovo ne.
    Mugo, nikjer nisem napisal, da težke in počasne krogle delajo poškodbe notranjih organov. Tašne krogle naredijo šok s širokim strelnim kanalom, s tem povezanimi hujšimi krvavitvmi in počasnejšim potovanjem čez trup. Zavedam se, da je to povezano s hitrostjo krogle, ampak tudi s zgradbo same krogle. Sam sem pisal o izkušnjah z Oryxom pri mojem kal. 30-06, kateri je očitno pri 11,7g krogli pri strelih na blizu očitno dovolj hiter za precej hude notranje poškodbe. Nedvomno pa ima tudi zgradba krogle kaj pri tem, saj gre za precej mehko kroglo. V bistvu je klasična soft point krogla, le izboljšana z vezavo jedra na plašček, oziroma bondingom, da se ne razleti.

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Malo si pomešal pojme.
    Pokanje notranjih organov bolj nastane pri hitrih kroglah, ne težkih in počasnih.
    Pa monolitke rabijo kar hitrost, da so učinokvite, da se odprejo, tako da sem skeptičen, če bo Geco Barnes TTSX, v 308 in 30-06 s težo 10,7g dovolj hiter.
    Last edited by Deerhunter; 13. March 2014 at 08:04.

  9. #59
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Potreniral sem z repetirko z gecom TM. En tulec mi je ostal v cevi, uporabil sem šibko za čiščenje cevi. Po 6. strelu mi je flintica začela delat lepo grupo , brez korekcije.
    Last edited by detel; 10. April 2014 at 20:35.

  10. #60

    Privzeto

    Nevem zakaj hočete da pri strelih poka črevesje? Potem je meso zanič, kolikor je meni jasno.

Stran 6 od 18 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •