Stran 4 od 18 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 180

Tema: Geco

  1. #31
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Odlična novica. Vedno več novih krogel brez svinca se pojavlja. Prav zanimivo bo te novosti preizkusiti. Me prav zanimajo balistični podatki (mislim kako bodo tovarniško napolnjene) za te krogle, ki so res precej lahke.
    Ja in strinjam se z Alojzom, naš pravilnik je zastarel in ga je potrebno spremeniti. Sam od sebe se ne bo, potrebno bo podati pobudo, da se gre v to.


    veliko bi naredili,če bi v pravilniku upoštevali samo zadnjo kolono - torej minimalna energija za določeno divjad. Se pa strinjam , da je onemjeni pravilnik ( žal ni edini ) idealni poligon za špetir po določenih LD . Res ne vem zakaj s preže na 30 m ne bi ustrelil lanščaka z 223 ali celo 222 . S strelom v uhelj ne bo naredil niti koraka.
    Tehnika , strelska oprema in posledično tudi strelske sposobnosti gredo naprej- določeni pravilniki pa so iz prejšnjega stoletja .
    Podobno kot bi bila omejitev na AC 80 km/ uro
    errare humanum est - motiti se je človeško

  2. #32

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    [/B]

    veliko bi naredili,če bi v pravilniku upoštevali samo zadnjo kolono - torej minimalna energija za določeno divjad. Se pa strinjam , da je onemjeni pravilnik ( žal ni edini ) idealni poligon za špetir po določenih LD . Res ne vem zakaj s preže na 30 m ne bi ustrelil lanščaka z 223 ali celo 222 . S strelom v uhelj ne bo naredil niti koraka.
    Tehnika , strelska oprema in posledično tudi strelske sposobnosti gredo naprej- določeni pravilniki pa so iz prejšnjega stoletja .
    Podobno kot bi bila omejitev na AC 80 km/ uro
    Problem je ker nekateri ne znajo niti 80 km/h normalno voziti.

    Enako je z lovom, ko bodo nekateri prepričani, da če lahko drugi zadanejo, da so tega sposobni tudi sami.

  3. #33
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tisto s preže po prašiču z 223 je bilo že večkrat testirano pa ne z moje strani. Ni se obneslo. In po govoricah sodeč je bila povzročena škoda tudi na jelenjadi, zaradi takšnih neodgovornih strelcev. Isto je pri lovu srnjadi z 22 mag. Pravilnik naj kar ostane tak kot je.

  4. #34

    Privzeto

    Tu govorimo o npr 7 Rem mag z 7,8g TTSX ali 9g SP. Z prvo ni dovoljeno jelenjad loviti, z drugo pa.
    To je največja neumnost. Kdor je v dvomu naj proba, če druga sploh prestreli. Strelec največkrat ugotovi po pobegu, da je zgrešil. Še, ko me je po ukazu predsednika klical za iskanje je prisegal, da je čisto zgrešil. Košuta pa mrtva po 200m brez kaplje krvi.
    Pa Detel ima prav. Ne moremo pa primerjati tistih malih kroglic z 7mm ali več.
    Last edited by alojz1; 12. March 2014 at 13:46.

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tu govorimo o npr 7 Rem mag z 7,8g TTSX ali 9g SP. Z prvo ni dovoljeno jelenjad loviti, z drugo pa.
    To je največja neumnost. Kdor je v dvomu naj proba, če druga sploh prestreli.
    Imaš popolnoma prav. Imamo pri hiši tudi 7mm rem mag, pa sem že marsikaj videl. Recimo T-mantel (=SP) od RWS 9,4g ni prebil odraslega muflona, pa junice in jelenčka šilarja tudi ne, govorim za strele, ko je divjad stala lepo prečno.. Junica je šla še 300m brez krvi.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #36

    Privzeto

    Eden že razume.
    Meni osebno sploh ni prekršek, če se strelja prelahka KJG ali TTSXali LOS. Vedno grejo skozi in dajo kri. Le res butast lovec bo spregledal znake zadetka. In enako butast bo šel v dokazovanje kakšna krogla je bila (v primeru prijave).
    Z temi malimi kalibri je pa drugače. Sem tudi pisal kakšne izkušnje imam pri iskanju več kosov srnjadi streljane z Hornetom.

  7. #37

    Privzeto

    Pa še tole. Z 7 Rem mag in 120 grain TTSX kroglo bo streljanje naenkrat simfonija. Z to kroglo so pri Gecu zadeli v polno.
    Seveda bo odsun manjši tudi v ostalih dveh kalibrih.

  8. #38
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat JevŽ je objavil: Pokaži objave
    Problem je ker nekateri ne znajo niti 80 km/h normalno voziti.

    Enako je z lovom, ko bodo nekateri prepričani, da če lahko drugi zadanejo, da so tega sposobni tudi sami.
    Namenoma sem izbral manjši kaliber - namreč spomniti kako pomemno je mesto zadetka napram velikosti krogle. Strinjam se tudi , da niso vsi enako dobri strelci. Če je v Sloveniji res samo 15 % , ki so sposobni doseči boljšo grupo kot so na slikah na začetku teme , je pravilnik še premalo strog.
    Končni efekt pri oplaznem strelu z kroglo 5,6 je isti kot pri krogli 9,3 mm .
    Ne zagovarjam "flekanja " s kakršno koli municijo- samo sem mnenja , da je pravilnik zastarel in ga je potrebno prilagoditi današnjemu času.
    errare humanum est - motiti se je človeško

  9. #39

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    Ne zagovarjam "flekanja " s kakršno koli municijo-
    Jaz tudi ne. Lahko pa, če pravilnik dopušča takšnega majstra najdeš potem tudi na pogonu, kjer pa so zadetki povsod. Res je pa to. Pri dobrem zadetku je vsak kaliber dober.

  10. #40

    Privzeto

    Najraje je bilo že povedano;pa da ne iščem....če fabriško moderno strelivo stane 45-50EUR , koliko košta moderno poljnjenom pri forumskih mojstrih. Recimo 7x64 neka "univerzalna" reč.

Stran 4 od 18 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •