Stran 18 od 18 PrvaPrva ... 81415161718
Rezultati 171 do 180 od 180

Tema: Geco

  1. #171
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Eno vprašanje za poznavalce.
    Krogla Geco Zero ima namesto svinca kositer. Krogla se prime na magnet. Predpostavljam, da je jedro krogle jekleno, prevlečeno s tombakom ali bakrom.
    A bo to držalo ?
    V opisu te krogle proizvajalec ne omenja niti jekla niti železa:
    https://geco-munition.de/en/ammuniti...o.html#!0/21/0

    Pač pa piše, da ima krogla dvoje jeder iz kositra. Citat iz tega opisa:
    "This highly innovative jacketed bullet has two tin cores. Assisted by the hollow-point design, the pre-fragmented front core disintegrates instantly upon contact with the targeted animal and releases a large portion of its energy to quickly bring it down. Together with the jacket, the rear core remains a stable slug to penetrate and provide a certain exit wound."

    Ne vem pa, če ima tudi kositer magnetne lastnosti.

  2. #172
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    To se pravi, da imajo svoje tajne.

  3. #173
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Po mojem je drugi del jedra (rear core) zlitina cinka in železa, zaradi teže in trdnosti oz. boljše prebojnosti. Drugače res ne vem, zakaj bi bila krogla magnetno privlačna
    Sem pa ravnokar na internetu prebral, da cinka in železa sploh ne moreš zliti skupaj, ker ima železo veliko višje tališče kot cink.
    Last edited by Robert91922; 12. August 2017 at 12:11.

  4. #174

    Privzeto

    Ja, tališče obeh je okrog 1000 stopinj razlike. Pa "skrivnosti" so samo za tiste ki iščejo kroglo, ki vedno zadane. V krogli pač ni visoke znanosti.

  5. #175
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Spet pametuješ.... Mene to zanima in ne vem kaj te to moti? Ne kupujem najcenejših krogel tako kot ti, umetnik! Bi bil čas, da se nehaš povsod vtikat, ala kisli prašiči, umetnost v kroglah, itd.

  6. #176

    Privzeto

    Od tebe sem prvič prebral, da je dobro prašiča čez noč zunaj pustiti ko je podnevi preko 33 stopinj.
    Pa menda si veterino študiral. Tudi muh menda pri vas ni.
    Tole o kroglah pa ni tvoje področje. Pa kovine in zlitine tudi ne. Zato se po nepotrebnem razburjaš.
    In mešaš znanost in umetnost. Hm. Je razlika.
    Sicer sem bolj Robertu pritrdil kot tebi odgovoril. Zato uberi bolj kulturen ton.
    Last edited by alojz1; 12. August 2017 at 17:36.

  7. #177

    Privzeto

    Citat Robert91922 je objavil: Pokaži objave
    Ne vem pa, če ima tudi kositer magnetne lastnosti.
    Te lastnosti imajo železo, kobalt in nikel. Pa zlitine, ki vsebujejo katero od teh kovin.
    Last edited by alojz1; 13. August 2017 at 10:52.

  8. #178

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Spet pametuješ.... Mene to zanima in ne vem kaj te to moti? ... bla, bla, bla ... itd.
    A je spet en t'č z glavo ob zdrav les nabijal?
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #179

    Privzeto

    A je kdo opazil da so popravili balisticne na geco strani konkretno geco plus 308win prej 810m/s zdaj 780m/s in seveda energija in vse kar pride zraven.
    Zdej ali prej ni stimalo ali je recisija in sparajo na pujfru ali so menjali dobavitelja ali ali......
    Ali bo vsaka skatla drugace nosila kot je ze imel geco z tem probleme

  10. #180

    Privzeto

    RWSu so v zelje hodili, pa ne bilo potrebno malo balistične podatke "pokvariti".

Stran 18 od 18 PrvaPrva ... 81415161718

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •