Stran 12 od 18 PrvaPrva ... 28910111213141516 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 180

Tema: Geco

  1. #111
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    V soboto so bili Main, geco tm in Zastava 7x57 spet v akciji.
    V drugem mraku zagledam lisico na cca. 150m.
    Eh, slab naslon imam, si mislim, ne bom je streljal. Potem se mi lisica začne približevati. Lepo jo vidim skozi daljnogled. Lisica se približa mladici, ki se pase na detelji. Mladica jo spodi. Aha pojavi se priložnost za Maina. Odkočim puško, naslonim kopito na ograjo, dvignem koleno, naslonim komolec na koleno. Potegnem šnelarja in pustim prst na njem, lisica je v križu, samo obrni se, si mislim. Lisica se obrne in obstoji, prst preide na petelina in puška poči. Lisica pade kot list papirja v knjigi. Razdalja cca. 30m.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice lisica.JPG‎  
    Last edited by main757; 11. July 2014 at 19:31.

  2. #112
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto 308 Win Geco

    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #113

    Privzeto

    Zelo poučen prispevek o Geco kroglah, vsekakor vreden ogleda. Nekaj v tem smislu glede SP in bonded krogel sem že večkrat pisal tukaj po forumu. Razlika ni očitna pri šolskih strelih, pač pa šele ko kaj ne gre po šolsko. Tam se lepo vidi razlika v delovanju, to je koliko več teže ohrani Plus in koliko boljše prodira... Škoda le, da ni v prispevku prikazano še naprej, kakšno težo ohrani Plus po prestrelu "simulacije kosti" ter kaj bi pri strelu v tak simulacijski gel s "kostjo" povedal Geco Teilmantel...
    Geco Plus je dejansko trenutno ena najbolj atraktivnih krogel na tržišču glede na samo ceno streliva. Ima bonded konstrukcijo ter poleg tega še mehansko zaporo za zaustavitev preoblikovanja, kar v bistvu pomeni da ima dvojno kontrolirano ekspanzijo. Tega nima še celo recimo precej bolj opevani in poznani, ter nenazadnje tudi precej dražji Norma Oryx, le ta ima namreč le bonded jedro in plašč brez mehanske zapore.
    Žal veliko lovcev, ki se morda ne spozna preveč na zgradbo in delovanje krogel, Geca po mojem mnenju po krivici ne ceni kaj preveč, zato so krogle Ceco Plus precej prezrte s strani uporabnikov. Temu se gre zahvaliti predvsem zaradi dejstva, da je Geco leta in leta pod svojo blagovno znamko prodajal le običajne Teilmantel krogle, katere pa resnici na ljubo niso ravno nek presežek, kar se tiče lovskih krogel, saj gre za povsem običajno SP kroglo.
    Je pa Geco pred časom končno ob zelo konkurenčnih cenah napovedal naskok na lovsko tržišče s kroglama Plus in Express, letos pa prihaja še Geco Zero, ki bo ob primerno konkurenčni ceni nedvomno tudi resno posegel na trg lead - free streliva.

  4. #114
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Škoda, da je ni v 7x57R...

  5. #115
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Geco expres vsaj pri moji puški trosi, še vedno dobro za lov. Bolj me je motilo, da v telesu divjadi ne drži linije pač pa zavija. Nisem balistik, ne vem zakaj to. Mogoče se krogla že v cevi deformira ali se v telesu divjadi slabo odpira. Plusa pa ne poznam. Bo čas pokazal kvaliteto teh krogel.

  6. #116
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    Geco ima novo krogle zero. Ali je že kdo streljal z njo in kaki so rezultati?

  7. #117

    Privzeto

    Pa imate nasprotniki monolitk tudi kroglo brez svinca. Pa še draga ni. So pa kar hude poškodbe, kar pa je za tiste malo slabše strelce, ki ne želijo iskati kar dobrodošlo.

  8. #118
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    V kalibru 7x65R je nisem našel težjo od 8,2g. A obstajajo težje?

  9. #119

    Privzeto

    Ne rabiš težje. Zadnji del vedno prebije.
    Če pa misliš z težo samo našemu zakonu zadostit, sem pa že večkrat napisal, da je zastarel in bo treba težo krogle črtat. Energija je dovolj.

  10. #120
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Če je tako pa jo bom sprobal. Sam ne vem kje jo dobit!
    A ima kdo kakšen namig v tej smeri??

Stran 12 od 18 PrvaPrva ... 28910111213141516 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •