Stran 10 od 18 PrvaPrva ... 67891011121314 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 180

Tema: Geco

  1. #91
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Saj dobro veš, da sem pri tem stavku mislil Slovenijo in našo zakonodajo. ...
    Tudi, če sami nadaljujejo dalje je to v skladu z našo in njihovo lovsko etiko.
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx (by admin)

    Ti si pa kot izkušen in kvalificiran na tem področju, lahko bolj eksakten.

  2. #92

    Privzeto

    Saj sem. In večina tudi razume. Če smo razčistili iskanja prek meja LD znotraj Slovenije pa naredimo še povzetek med državami.
    Vse je v dogovoru in zakonih. Zakon je z odpravo varovanih mej bistveno drugačen kot pred tem. Za dogovor mora pa biti pripravljenost na obeh straneh. In recipročnost. Drugače je nesmiseln.
    Navedel sem primer z severnimi sosedi. Ne trdim, da je povsod tako. Je pa odraz dobrih odnosov, kjer so lovci obeh strani dobri prijatelji. O prehodu ranjene divjadi se jih obvesti potem pa skupaj poiščejo rešitev v dobro ranjene divjadi. Lahko pa se pokaže tudi klasična foušija. "Če ga jaz ne dobim, naj kar tam pogine". Ne bom nikogar obveščal, če ne smem za njim. To sem doživel tudi pri nas, ko so bili lovci sosednjih družin skregani. In za takšna dejanja vedno iščemo krivce drugje in kažemo z prstom na druge.

  3. #93
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    . Nikoli pa se zasledovanje ne more prepovedati ali preprečiti.
    [QUOTE=alojz1;109101]
    Kar ni dobesedno napisano v aktih se obravnava posamični primer. Če se izkaže, da ni bilo ranjene divjadi ampak so šli le malo jagat v sosednjo LD potem si mislim, kaj sledi.

    Spoštovani Alojz, kot vidiš, so v tvojem pojasnjevanu protislovja, čeprav razumem, kaj hočeš povedati.
    Stvar vedno deluje, če se sporazumejo pametni in dobromisleči ljudje, toda nas (mene) zanima če obstaja kakšen predpis ali kombinacija, ki to jasno določa in ne dopušča samovoljnih odločitev, kajti, če tega predpisa ni, ga je treba ustvariti, saj poznamo geslo pravnikov (in birokratov): "česa ni v aktih, tega ni na svetu", da ne opletam z latinščino.

  4. #94

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Stvar vedno deluje, če se sporazumejo pametni in dobromisleči ljudje,
    Tako mislim tudi jaz. In razen opisanega primera, ko je bilo vprašanje ČIGAV JE merjasec, nisem imel nikoli nobenih težav z prehodom lovskih meja. Če pa bi kdo uveljavljal samovoljo pa vemo kako poteka. Policija ali lovski inšpektor. Jaz ne mislim pravil z sabo nosit in kakšnega trdobučneža na licu mesta prepričevati. Za to so drugi. Imamo osebne dokumente in naj popišejo ter sprožijo postopek, če mislijo, da je kaj narobe.
    Večkrat se zgodi, da sem sam v tujem lovišču. Ni spremljevalca ali pa me ne dohaja. NIKOLI se ni postavil kakšen dvom o upravičenosti. Nikoli tudi ne streljam brez potrebe. Ali prvo zdravo divjad kot se je že zgodilo drugim. Pa so tudi tisto po zakonski poti rešili.
    Vodniki krvosledcev smo z pravili večinoma seznanjeni. Vsaj tisti, ki so obiskovali tečaj in poslušali tudi g Simčiča o načinu obveščanja v takih primerih. Jaz mu verjamem zato se v akte nisem posebej poglabljal.

  5. #95

    Privzeto

    Sem šel vseeno iskat v akte. Točno tako, kot sem že napisal. In je Muzikant rekel, da so le moje pobožne želje.

    (5) Vodniki iz prejšnjega odstavka zasledujejo obstreljeno ali ranjeno divjad in velike zveri tudi preko meja matičnega lovišča. Vodnik je v tem primeru v sodelovanju z upravljavcem lovišča dolžan pred prestopom lovske meje obvestiti vodstvo lovišča, v katerega namerava vstopiti. Če to iz objektivnih razlogov ni izvedljivo, mora o tem vodstvo vstopnega lovišča obvestiti takoj, ko je to mogoče. Upravljavec lovišča, kamor je obstreljena ali ranjena divjad ali velika zver vstopila, mora dovoliti iskanje in nuditi potrebno pomoč vodnikom s preizkušenimi psi v delu po krvnem sledu.

    (6) Upravljavec lovišča, kjer je bila divjad ali velika zver prvotno streljana, po uspešnem iskanju obstreljene ali ranjene divjadi ali velike zveri postane lastnik celotne uplenjene divjadi ali velike zveri.
    Last edited by alojz1; 14. April 2014 at 17:29.

  6. #96
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Moj najljubši lov: V maju na gumbarja.
    Geco je bil iz Zastave 7x57 spet v akciji.
    Najprej je bil prikaz šprinta srnjaka in vilarja, za njima pa je izstopil tale lanskoletnik. Rogovje v mahu, tanek vrat, prestrašeno obnašanje so kazali na mladost.
    Puška k licu, noga na zic, izdih in bum. Nekaj se je hotel obrniti, vendar je bil prepozen. Na cca. 70 metrov je padel na mestu. Strel v pleče, na sliki se vidi. 11 kg očiščen. Na prvi sliki leži, kot je počakal. Na drugi, izstopna rana z zadnjim grižljajem.

  7. #97

    Privzeto

    Kter geco pa? Zdej jih je že ene par različnih.

  8. #98
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Teilmantl

  9. #99
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Včeraj dopoldne sem nesel sol v solnico. S travnika mi v gozd skočita srnjak in srna. Zagotovo je mladica, popoldne grem po njo si mislim. Ob 18:20 sem že na preži. ob 19:00 mi pride iz gozda srnjak. Kje je mladica si mislim. Travnik je bil okoli 1.maja pokošen. Sedaj pa rastejo nizki šopi sveže trave. Ob 19:30, ko sem v mislih že počasi zaključeval lov zagledam na travniku komad.
    Komad je majhen, si mislim. Pogledam skozi daljnogled. Gumbar ni. Trebuh ima pritegnjen, trikotne vdolbine med trebuhom hrbtenico in stegnom nima, samo še rit mi pokaži si mislim. Srna se obrne in mi začne kazati zadnjico. Hmm je vime ali ga ni? Gledam svetle dlake med stegni in opazujem ali se med gibanjem in praskanjem kaže vime. Ni ga. Dvignem puško, odkočim, dvignem koleno k rami, naslonim na ograjo, pogledam skozi dalnogled. Na 7x-ni povečavi mi še enkrat potrdi da je komad majhen. Potegnem šnelarja, izdihnem, komad stoji kot pribit, potem počasi s hrbtom nohta začutim petelina, ga zaobjamem. Križ je na sredini za plečetom, meri meri meri si govorim, ko puška poči. Komad pade na mestu, se v trenutku pobere in začne teči v smeri prihoda. Ni možno, da sem falil, hočem repetirat, ko zagledam krvav madež za njenim plečetom. Izgublje na hitrosti, začne iti v polkrog, pade in še dvakrat brcne.

    Streljal sem z Geco TM 10,7g v kalibru 7x57 na cca 80m. Po padcu je šla še cca 20m.
    Na 1. sliki je vstopna rana, kot je počakala, na 2. je izstopna rana. Očiščena 11,5 kg.
    Lp Main

  10. #100
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Spoštovani administrator Marjan Likar!

    Vljudno vas prosim, da moji dve objavi (odstrel gumbarja in mladice) vrnete nazaj v to temo. Oba komada sem odstrelil z geco nabojem zato spadata v to temo. Čez čas bom zase delal statistiko, zato si želim imeti vse na enem mestu. V upanju na ugodno rešitev moje želje vas lepo pozdravljam.
    LP, Main

Stran 10 od 18 PrvaPrva ... 67891011121314 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •