Stran 9 od 18 PrvaPrva ... 5678910111213 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 180

Tema: Geco

  1. #81

    Privzeto

    Tasi. Pri nas so namišljene težave. Če gre divjad v drugo lovišče mora vodnik obvestiti vodstvo tega lovišča pred vstopom ali takoj, ko je to možno. V izogib nesporazumom (nepoznani lovci v lovišču). Nikoli pa se zasledovanje ne more prepovedati ali preprečiti.

  2. #82
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Nikoli pa se zasledovanje ne more prepovedati ali preprečiti.
    To ti misliš oz. so tvoje pobožne želje.

  3. #83
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tasi. Pri nas so namišljene težave. Če gre divjad v drugo lovišče mora vodnik obvestiti vodstvo tega lovišča pred vstopom ali takoj, ko je to možno. V izogib nesporazumom (nepoznani lovci v lovišču). Nikoli pa se zasledovanje ne more prepovedati ali preprečiti.
    Prosim, da citiraš predpis, ki to ureja.

  4. #84

    Privzeto

    To ureja pravilnik. Pa tudi vodja lovskih inšpektorjev pove enako.
    To je podobno kot z streljanjem v tarčo. Noben predpis ne dovoljuje. Pomembno je, da noben predpis ne prepoveduje.

  5. #85
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    5. točka 6. člena Pravilnika o vrsth in moči lovskega orožja, zasledovanja....... res pravi da upravljalec mora dovoliti iskanje


    Primer 1): na področju kjer želiš ti nadaljevati iskanje se izvaja lov, nobeden lovovodja ne bo iz varnostnih razlogov dovolili, da ti izvajaš iskanje na tem področju.

    Primer 2): kako boš dokazal, da si na sledi ranjene divjadi, vkolikor ni krvne sledi

    Primer 3): nadaljevati želiš preko državne meje, kjer pa se konča veljavnost Pravilnika

  6. #86

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tasi. Pri nas so namišljene težave.
    Vem, da so težave le v glavah posameznikov.
    Pri nas vodi našo LD sedaj bivši član sosednje LD, ki je (pred prestopom v našo LD) ob iskanju zastreljene divjadi negodoval, ker so naši fantje iskali divjad ustreljeno v našem lovišču in je šla v sosednje. Pa je bilo vse tako, kot mora biti v dogovoru z vodilnimi sosednje LD.

  7. #87

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Primer 3): nadaljevati želiš preko državne meje, kjer pa se konča veljavnost Pravilnika
    Tole je tvoj dodatek. Jaz tega nikoli nisem napisal. Omenil sem le, da obstaja možnost dogovora z sosedi. Seveda v okviru zakona. Ne tako, da dva jagra z orožjem brez vednosti sosedov prečkata zunanjo mejo EU.
    Tudi prvi dve točki sta vprašljivi. Napisal sem, da se obvesti sosede PRED vstopom v lovišče.
    Zato smo si izmenjali tel. številke odgovornih v LD. Oni bodo že vedeli, če tam poteka skupni lov. In sled brez krvi. Hm. Noben resen vodnik ne bo šel k sosedom jagat zdravo divjad.
    Kar ni dobesedno napisano v aktih se obravnava posamični primer. Če se izkaže, da ni bilo ranjene divjadi ampak so šli le malo jagat v sosednjo LD potem si mislim, kaj sledi.
    Tasi. Marsikdo negoduje in si pravila razlaga po svoje. Enkrat pravi tako, drugič drugače. Take ne jemljem resno. Če pa je funkcionar pa take razlage niso tako nedolžne.
    Last edited by alojz1; 14. April 2014 at 12:25.

  8. #88

    Privzeto

    Pred mnogo leti sem imel edini konflikt zaradi mej. Iskal sem merjasca, ki je šel k sosedom. Obvestili smo sosede, ki so prišli tudi pomagat in so zastavili področje. Prvi od mojih psov je merjasca preganjal eno uro po goščavi dokler nisem s drugim na povodcu prišel tja (prašič je vedel, da so zunaj lovci zato goščave ni zapustil. Zadet je bil v rilec) Ko sva z kolegom prišla v goščavo je prašič skušal pobegniti. Takrat ga je ustrelil sosednji lovec.
    Potem pa med lovci obeh LD spor, čigav je prašič. Povedal sem, da je last prvega strelca. Pa so klicali policijo in inšpektorja, ki je tako tudi določil.

  9. #89
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Nikoli pa se zasledovanje ne more prepovedati ali preprečiti.
    Zgoraj preberi kar si napisal.

    Kar se tiče nadaljevanja v sosednji državi, pa se redno dogaja, da pač ne pustijo nadaljevati oz. "sami poiščejo".

  10. #90

    Privzeto

    Saj dobro veš, da sem pri tem stavku mislil Slovenijo in našo zakonodajo. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx (by admin)
    Tudi, če sami nadaljujejo dalje je to v skladu z našo in njihovo lovsko etiko.
    Last edited by alojz1; 14. April 2014 at 13:02.

Stran 9 od 18 PrvaPrva ... 5678910111213 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •