Stran 17 od 18 PrvaPrva ... 7131415161718 ZadnjiZadnji
Rezultati 161 do 170 od 180

Tema: Geco

  1. #161
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    No, nekaj takega poškodb je bilo tudi pri mojem mladiču vendar streljan na nekje 80m z 7x57 TM.

  2. #162

    Privzeto

    Kdo od vas je ze testiral Zero?
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  3. #163

    Privzeto

    Ravnokar sem uplenil 5kg mladiča, strel za pleče, izhodna rana čez 10cm

  4. #164

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Saj sem naposal, da je vsaka krogla boljša kot SPCE...
    Če je Geco Expres na tapeti je čisto vseeno, če ne boljše, če uporabiš SPCE ... pa še ceneje je

  5. #165

    Privzeto

    A je kdo kaj prejagal z Geco Plus 8×57 IS ? Pravkar nabavil par škatel, sezona pa se je žal ravno končala...

  6. #166
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    A je kdo kaj prejagal z Geco Plus 8×57 IS ? Pravkar nabavil par škatel, sezona pa se je žal ravno končala...
    Jaz sem z njim uplenil nekaj srnjadi. Meni je bilo strelivo všeč in v mojem orožju natančno. Če nebi polnil, bi najverjetneje uporabljal to strelivo.

  7. #167

    Privzeto

    Predvsem me zanima ali se v počasnejšem kalibru 8×57 dovolj odpira, ker naj bi bila bolj trda bonded krogla. Večinoma kar hvalijo, tudi puškar jo je pohvalil. Glede na to, da se z njo uspešno jaga tudi srnjad, menim, da težav z odpiranjem in s tem povezanimi pobegi z nastrela ne bo (vem da pri tem kalibru tudi premer in masa dela svoje).

  8. #168
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Predvsem me zanima ali se v počasnejšem kalibru 8×57 dovolj odpira, ker naj bi bila bolj trda bonded krogla. Večinoma kar hvalijo, tudi puškar jo je pohvalil. Glede na to, da se z njo uspešno jaga tudi srnjad, menim, da težav z odpiranjem in s tem povezanimi pobegi z nastrela ne bo (vem da pri tem kalibru tudi premer in masa dela svoje).
    Pri odstrelu srnjadi s Plus ali T-mantel kroglo ni bilo razlik. Najdaljši pobeg je bil 20m. Ne morem pa soditi, ker je z vsako padlo cca 5 kosov.
    Sedaj uporabljam OK in še ni bilo treba iskat, najdaljši pobeg pa je bil 30m.

  9. #169
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    66

    Privzeto

    sam Geco Plus uporabljam že od kar je prišla na naš trg, imam jih za 7X65R in 308 Win. Uplenil sem večino divjega prašiča nekaj malega srnjadi in moram reči, da bi lahko govoril o pobegih jih ni bilo. Divjad z normalnim zadetkom gre do 30 m in obleži. Krvna sled je bila zmerom vidna in zadovoljiva. Z 308 win streljal lanščaka na cca 150 m, krogla ga je prebila in obležal je 20 m stran od nastrela. Z 7x65R sem par let nazaj uplenil merjasca, spucan je imel 135 kg na razdalji 50 m in moram rečt, da sem bil presenečen padel je kot kegelj, čeprav ga krogla ni prebila strel je bil pa za plečko. Evo pa še krogla Plus 7x65R iz zadnjega ozimca, ki mi je pritekel na 10 m, strel ni bil lovsko etični, zadet je bil v čelo krogla je bila pa najdena v hrbtenici za plečeti in je potovala po hrbtenjači od začetka vratu.
    Click image for larger version. 

Name:	20170109_213859.jpg 
Views:	18 
Size:	72.3 KB 
ID:	16478Click image for larger version. 

Name:	20170108_120407.jpg 
Views:	13 
Size:	436.2 KB 
ID:	16479

  10. #170
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Eno vprašanje za poznavalce.
    Krogla Geco Zero ima namesto svinca kositer. Krogla se prime na magnet. Predpostavljam, da je jedro krogle jekleno, prevlečeno s tombakom ali bakrom.
    A bo to držalo ?

Stran 17 od 18 PrvaPrva ... 7131415161718 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •