Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 18 od 18

Tema: Pomoč o nakupu!!!

  1. #11
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Osebno ti svetujem da si za prelamačo omisliš kaliber z robom in ja 6,5x57R je pomoje boljša izbira, lahko brez skrbi prašiče in srnjad streljaš...

  2. #12

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Pa kaj bi jaz mogu na mojo ki je 9,3 še 2kg uteži obesit?
    Vem, da provociraš. Če imaš 9,3x74R v 2,8kg puški pač imaš. Če pa ima možnost povprečni strelec z tvojo ustreliti npr ob palici tri strele in še z enim blažjim kalibrom pa lahko prognoziram rezultat.
    Jaz imam kombinirko Blaser. Pa ti odkrito povem, da 11g krogel sploh nočem streljati.

  3. #13

    Privzeto

    14 dni je mimo pa smo spet pri istih temah 6,5×57R izpolnjuje pogoje le za srnjad, tele jelena, tele damjaka, ozimce divjih prašičev... Do zakonske meje 2500J za odstrel odrasle jelenjadi in d. prašičev mu manjka kar okoli 400J na 100m. Moje mnenje je da je ta kal. primeren le za lovišča, kjer je samo srnjad, če se seveda želimo držati zakonov. Ker kjer so ozimci prašičev in teleta jelenjadi, so tudi odrasli primerki...

    Kar se pa odsuna tiče, smo pa to debato že trikrat okoli in okoli obrnili, nima smisla ponovno. Resno...

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Pa kaj bi jaz mogu na mojo ki je 9,3 še 2kg uteži obesit?
    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Osebno ti svetujem da si za prelamačo omisliš kaliber z robom in ja 6,5x57R je pomoje boljša izbira, lahko brez skrbi prašiče in srnjad streljaš...
    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Vem, da provociraš. Če imaš 9,3x74R v 2,8kg puški pač imaš. Če pa ima možnost povprečni strelec z tvojo ustreliti npr ob palici tri strele in še z enim blažjim kalibrom pa lahko prognoziram rezultat.
    Jaz imam kombinirko Blaser. Pa ti odkrito povem, da 11g krogel sploh nočem streljati.

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Prelamača v 243win, takšno puško nekoč imel bom tudi jaz!;) Za lov srnjadi in gamsov je to to.

  5. #15

    Privzeto

    z 243 win nimam drugega namena kot jagat srnjad in gamsa... za težjo divjad pa mam 308 win...

  6. #16

    Privzeto

    Ti daj kar v 308 LOS kroglo pa bo za vse. Ali pa Mega. Oboje je poceni pa dobro. Če si dober strelec seveda
    Za 243 boš moral imeti kakšno drago kroglo (Barnes) ker bodo drugače poškodbe večje kot z 308.

  7. #17
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ti daj kar v 308 LOS kroglo pa bo za vse. Ali pa Mega. Oboje je poceni pa dobro. Če si dober strelec seveda
    Za 243 boš moral imeti kakšno drago kroglo (Barnes) ker bodo drugače poškodbe večje kot z 308.
    Pa smo zopet na začetku.
    Nič se bat, strel na pravo mesto in so poškodbe povsem znosne (čisto brez poškodb pri nobeni krogli ne gre, razen, če ga namesto krogle kap zadene)

  8. #18

    Privzeto

    Ne. Rad bi imel malo lahko in prelemačo nič druga.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •