Stran 5 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 71

Tema: Krmišče

  1. #41
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Leupold je objavil: Pokaži objave
    Mugo... na 30 krmiščih? Ja hudiča, kaj ti pa je... Misliš, da prašiči v eni noči obiščejo 30 krmišč in na vsakem pojejo 2-3 kg koruze??? A misliš,da so krmišča en od drugega oddaljena 100 metrov?
    Še tole... koliko pa je zate Mugo preobilno krmljenje?
    Leupold govorim o tem kar sem že videl in doživel sam, ne na pamet. Ko je bilo v našem koncu ogromno prašičev, so jih vsi hoteli krmit in streljat na krmiščih. In brez heca, tudi na 100 m in še bližje so bila krmišča. Pa ljudje so tekmovali, kdo jim bo več koruze vrgel na dan, ker so mislili, da bodo rajši prišli tja, kjer je več hrane. Eden je vrgel eno vedro na dan, pa je drugi dve vedri na dan nosil, tretji je pa ugotovil, da ko vrže koruzo, prašiči takoj pridejo in požrejo. Niti niso čakali na noč. Pa je popoldne prišel, stresel 2 vedri, malo potolkel z vedrom, se usedel na prežo, so prišli, pojedli, šli. On pa še po 2 vedri v avto pa je spet vrgel. Uplenil je pa največ enega na leto, jih je le gledat hodil...... itd, takih in podobnih zgodb kolikor hočeš... In ja, v taki situaciji prašiči samo hodijo od krmišča do krmišča, smo jih spremljali in je npr isti trop obiskal v eni noči kar precej krmišč.
    Koliko je preobilno krmljenje? Vse kar je več kot 2-3kg na dan dokler ne primejo in potem bum. Ne pa krmiti v nedogled pa nič ustrelit.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #42

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Leupold, sedajle si me pa presenetil. Če ti šteješ mladiče v tropu je imel Mugo prav. Jaz sem mislil, da šteješ zarodke, ko je lanščakinja ali ozimka uplenjena. In če misliš, da tega ni se krepko motiš. Jaz sem zarodke še v formaldehid dajal za pouk biologije. Pa so bile svinke legalno uplenjene.
    Imele pa so od 2 - 4
    Lahko bi štel tudi zarodke ja, ampak to so še ne rojeni mladiči, ni pa rečeno da vsi ti mladiči preživijo. Preverjeno iz obore (ampak to ne iz tiste 100*100 metrov) Svinja je polegla recimo 8 mladičev, a nikoli ni vseh 8 mladičev dočakalo svojega drugega tedna starosti. Vedno je 1 ali 2 vzela teta Matilda (hujša zima, mogoče bolezen,...)
    Drugače sem pa tudi že jaz videl kako je imela uplenjena ozimka v sebi že 6 zarodkov, vprašanje pa je ali bi vseh 6 preživelo porod in prvih nekaj tednov.
    Dobro,to so že zadeve za znanstvene raziskave v tej zadevi nebi želel biti preveč "pameten". Vsak se je lahko srečal dejansko s takšnimi in drugačnimi primeri, nič ni v tem pribitega in ekzaktnega. Sam lahko rečem le tisto kar sem sam videl in sam doživel in v tisto verjamem.
    A so zdaj v vašem koncu kaj obiskovana krmišča?

  3. #43

    Privzeto

    Citat Leupold je objavil: Pokaži objave
    Lahko bi štel tudi zarodke ja, ampak to so še ne rojeni mladiči, ni pa rečeno da vsi ti mladiči preživijo. Preverjeno iz obore (ampak to ne iz tiste 100*100 metrov) Svinja je polegla recimo 8 mladičev, a nikoli ni vseh 8 mladičev dočakalo svojega drugega tedna starosti. Vedno je 1 ali 2 vzela teta Matilda (hujša zima, mogoče bolezen,...)
    Drugače sem pa tudi že jaz videl kako je imela uplenjena ozimka v sebi že 6 zarodkov, vprašanje pa je ali bi vseh 6 preživelo porod in prvih nekaj tednov.
    Dobro,to so že zadeve za znanstvene raziskave v tej zadevi nebi želel biti preveč "pameten". Vsak se je lahko srečal dejansko s takšnimi in drugačnimi primeri, nič ni v tem pribitega in ekzaktnega. Sam lahko rečem le tisto kar sem sam videl in sam doživel in v tisto verjamem.
    A so zdaj v vašem koncu kaj obiskovana krmišča?
    Tole sem še hotel dopisati... tisto o krmiščih na vsakih 100 metrov je pa krepko pretiravanje, se strinjam, to se res nebi smelo dogajati.

  4. #44

    Privzeto

    Ne glede na količino koruze,ki jo lovci polagamo na krmišča,pa raje vidim da jo poje divjad,kot pa da ti jo pokradejo cigani,kot se redno dogaja pri nas. Ta teden sem jih spet dobil,kako so spraznili krmišče za malo divjad,banda črna.

  5. #45
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Tudi oni so na krmišču zaščiteni, počakaj jih 201m vstran.

  6. #46
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Cviček, zarad mene neprobojca kar snemi. Ti dam v vsem prav. Sploh v tem, da smo za številčnost divjih prašičev odgovorni in krivi le lovci sami.
    S krmljenjem povečujemo številčnost prašičev. O tem ni dvoma.
    Krmljenje je za mene edino smiselno za namen odstrela. To pomeni max 2-3 kg koruze dnevno, ko primejo pa čakat in ustrelit.
    Preprečevalno krmljenje pa po moje nima učinkov na škode, ima pa na povečanje šetvilčnosti, zato bi ga jaz kar lepo ukinil.


    Če bomo vztrajno tiščali glavo v pesek se nam obeta tudi ukinitev privabljalnih krmišč oz. totalna prepoved krmljenja . Tako nam piše v osnutku letnega načrta za leto 2014.
    Vzrok jre iskati v škodah in prenizkim odstrelom prašičev. Zanimiv je podatek o škodah , ki pravi : Izplačane škode po divjadi na 100 ha - srna 0,68€ , jelen 1,5 € , divji prašič 35,34 €, siva vrana , muflon , kuna 1,13 € Skupaj 38,65 € / 100ha

    Se je kdo vprašal kako po na razgrnitvi oz. usklajevanju plana predstavniku lovcev oz. OZUL-a?Kako bo argumentiral , da je stalež divjega prašiča prenizek, če pa škoda povzročena od te divjadi presega 90 % škod povzročene od vse divjadi???????

    O tem kako se razmnožujejo divji prašiči ob preobilnem krmljenju pa kdaj drugič .
    errare humanum est - motiti se je človeško

  7. #47

    Privzeto

    Očitno še nismo prebil... Prašiča NE moreš toliko nafutrat, da ne bi povzročal škode. Čokoladne palčke z zlatimi mrvicami, pa bo še vedno tiščal rilec v tla.
    Kar pa se tiče privabljalnega krmljenja zaradi odstrela je pa vseeno če daš minimalno koruze,bodo prišli. In nič manj radi kot na tako krmišče ki ima kar rumeno po tleh.
    Ali si krmo (koruzo) kupujete sami?
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #48
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Dolgin, dobro si napisal.

  9. #49

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Ali si krmo (koruzo) kupujete sami?
    NE. Zato pa je tako kakor je.
    Če bi sami kupovali bi bili malo bolj varčni. Lovec v naši LD je lani porabil 12 žaklov koruze dobil pa ne vem če je 2 prašiča.


    Lp

  10. #50
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Veliko kupujemo sami.

Stran 5 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •