Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 71

Tema: Krmišče

  1. #1

    Privzeto Krmišče

    Ker sem nekaj pregledoval zakonodajo,pa ne najdem podatka bom kar tu vprašal.
    Koliko mora biti krmišče za divje prašiče odmaknjeno od njivskih površin?
    lp

  2. #2

    Privzeto

    Krmišče mora bit oddaljeno od gozdne zunanje meje vsaj 500m. Imamo preprečevalna in privabljalna krmišča.LOv je na preprečevalnih krmiščih prepovedan v obdobju preprečevalnega krmljenja.

  3. #3
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat Prepeličar serec je objavil: Pokaži objave
    Krmišče mora bit oddaljeno od gozdne zunanje meje vsaj 500m. Imamo preprečevalna in privabljalna krmišča.LOv je na preprečevalnih krmiščih prepovedan v obdobju preprečevalnega krmljenja.
    Od kod imaš podatek o 500m?
    Jaz sem našel le podatek, da v času preprečevalnega krmljenja, ne smemo odstreljevati parkljaste divjadi, v polmeru 200m od krmišča.

  4. #4

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Od kod imaš podatek o 500m?
    Jaz sem našel le podatek, da v času preprečevalnega krmljenja, ne smemo odstreljevati parkljaste divjadi, v polmeru 200m od krmišča.
    LETNI NAČRT ZA NAŠE OBMOČJE - pripravil ga je zavod za gozdove

    Preprečevalno krmljenje divjega prašiča je dovoljeno zgolj v loviščih, kjer povprečni letni odvzem divjega
    prašiča v zadnjih treh letih dosega 5 ali več živali. Preprečevalno krmljenje je v ustreznih razmerah strnjenih
    gozdov in primerne oddaljenosti od kmetijskih površin, namenjeno odvračanju tropov divjih prašičev od
    kmetijskih kultur, pri čemer se priporoča tudi krmljenje z beljakovinsko hrano na osnovi žit (soja, rastlinske
    beljakovine,…). Priporočeno obdobje izvajanja preprečevalnega krmljenja je od začetka junija do konca
    oktobra, izjemoma za konkretna lovišča v primeru večletnega pojavljanja škod tudi prej. Podroben časovni
    termin izvajanja preprečevalnega krmljenja z letnim načrtom lovišča opredeli upravljavec lovišča. Upravljavec
    lovišča sme praviloma imeti le eno preprečevalno krmišče na začetnih 1000 ha gozdne površine, pri določanju
    primernosti lokacij se upošteva tudi strnjenost gozdnega kompleksa (gozdne krajine). Preprečevalno krmišče
    mora biti oddaljeno praviloma vsaj 500 m od zunanje meje gozdnega kompleksa z negozdno krajino. Lov na
    teh krmiščih je prepovedan

  5. #5

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Od kod imaš podatek o 500m?
    Jaz sem našel le podatek, da v času preprečevalnega krmljenja, ne smemo odstreljevati parkljaste divjadi, v polmeru 200m od krmišča.
    Kje si našel podatek katerega navajaš?

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    SEREc vsaj preberi do konca načrt (ali vsaj poglavje), če že nekaj ven prepisuješ. Za privabljalna krmišča velja v našem LUO:
    Krmišč a privabljalnega krmljenja divjih praši č ev so lahko praviloma locirana po eno na vsakih 300 ha gozdne površine. Lociranje privabljalnih krmišč za divje praši č e je dovoljeno samo v strnjenih zaokroženih gozdnih komp leksih, ve č jih od 200 ha...
    Privabljal no krmiš č e mora biti oddaljeno praviloma vsaj 200 m od zunanje meje gozdnega kompleksa z negozdno krajino. Potreb no je zagotoviti, da so mesta privabljalnega krmljenja divjega praši č a zadosti oddaljena od krmiš č , kjer se izvaja prepre č evalno krmljenje. Med seboj morajo biti oddaljena v saj 300. m â??
    .
    Pa zakon bi lahko poznal da se ne smešiš in sprašuješ nekaj, kar je vsem znano:
    ZDLov
    77. člen

    Z globo od 420 do 1.200 eurov se kaznuje za prekršek posameznik:
    ...
    21. ki odstreli parkljasto divjad v sezoni krmljenja v krogu s polmerom 200 m od krmišča, razen na privabljalnih krmiščih (20. točka prvega odstavka 44. člena);...
    Zajec, za svoj LUO si preberi kako je to urejeno v letnem (ali dolgoročnem) načrtu za LUO.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #7

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    SEREc vsaj preberi do konca načrt (ali vsaj poglavje), če že nekaj ven prepisuješ. Za privabljalna krmišča velja v našem LUO:
    .
    Pa zakon bi lahko poznal da se ne smešiš in sprašuješ nekaj, kar je vsem znano:


    Zajec, za svoj LUO si preberi kako je to urejeno v letnem (ali dolgoročnem) načrtu za LUO.
    Ne velja samo za naše LUO, sem si prečital tudi še za nekaj drugih, lahko da imate pri vas drugače, če nimate komplesov večjih gozdnih površin!

  8. #8

    Privzeto

    Jaz bi se pri tem vprašal, kaj zapoveduje zakonodaja in kaj si jagri sami zakomplicirajo preko svojih predstavnikov v OZUL-ih!
    Ko bo to jasno, bo jasno kaj je obveza, kaj pa neumnost.

    Še posebej, ker so vsa ta krmišča ena velika kozlarija!
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Sršen, določila v posameznih načrtov za LUO so rezultat razmer in problematike, ki se v posameznih LUO pojavlja. Privabljalna krmišča niso kozlarija, marsikje se na njih opravi večina odstrela prašičev, ker je tudi najlažje in najbolj prav se da to na teh krmiščih narediti.
    Je pa razlika med določili za privabljalna in preprečevalna krmišča.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #10
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat Prepeličar serec je objavil: Pokaži objave
    Kje si našel podatek katerega navajaš?
    ZDLov-1, čl.44, tč.20.

Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •