Stran 4 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 71

Tema: Krmišče

  1. #31
    Član od
    Jan 2014
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    37

    Privzeto

    Privabljalno krmljenje prašičev je eno, odvračalno krmljenje (npr. medveda) in zimsko krmljenja jelenjadi pa nekaj povsem drugega. Pri slednjih študije kažejo, da je več negativnih kot pozitivnih učinkov!

  2. #32
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Leupold je objavil: Pokaži objave
    Mene žal ne boš prepričal, da vse (ali pa večina) ozimke poležejo 5-6 mladičev!
    No pa te ne bom. Je pa ta številka povzeta iz nemških raziskav. Sicer pa, kako veš, katera od vodečih živali, ki si jih gledal, je ozimka, katera lanščakinja, katera 3 letna svinja? Si jim pogledal v zobe?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #33

    Privzeto

    Ja tudi v zobe se lahko pogleda. Saj so na tleh. Zarodki se pa preštejejo.

  4. #34
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Ojoj najprej berem kako stalež d. zajca iz neznanih razlogov v dveh letih močno upade tudi za 80% nato pa berem kako 2-3 kg koruze povzročijo takšen razplod d. prašiča!

    Fantje, kakšen vpliv bi moral imet teh 2-3 kg koruze na trop 8-10 prašičev?? Po vrhu vsega pa ta koruza tam leži več dni ker so prašiči na naravni hrani globoko v gozdu!

    Bodimo resni! Tako kot lovec ni imel vpliva pri zmanjšanju staleža d. zajca ga sedaj nima pri povečanju d. prašiča.

    Aja zakaj pa ne krivite naših dedkov za tako veliko številčnost male divjadi iz pred mnogo let??
    Zato ker morda niso krmili??? Pa še kako so, saj je bilo celo lovišče ena sama bogata krmna njiva!!

    Dejmo se tukaj malo umirit in raje primimo za puško in opravimo našo poslanstvo tam kjer je to potrebno!! Prašiči so prišli in bodo odšli prav tako kot zajci!

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat jagerboss je objavil: Pokaži objave
    Dejmo se tukaj malo umirit in raje primimo za puško in opravimo našo poslanstvo tam kjer je to potrebno!! Prašiči so prišli in bodo odšli prav tako kot zajci!
    Daj se ti raje melo umiri ker je iz tvojega pisanja jasno, da ti stvari niso čisto jasne in si jih razlagaš po svoje. Spremembe v krajini odločilno vplivajo na veliko vrst živali, na vsako vrsto pa še drugi dejavniki. Pa ne razpravljamo tu o zajcu in fazanu. Krmljenje prašičev- kot si rekel 2-3kg koruze na dan ne vpliva samo po sebi, če pa je to 2-3kg na 30 krmiščh v lovišču na dan si pa izračunaj. Kaj šele če vzameš realne količine, ki ponavadi niso 2-3kg ampak precej več. V obdboju ko je naravna hrana na razpolago v veliki količini tudi krmljenje nima veze, ampak rast populacije omejujejo ozka grla, obdobja ko je naravne hrane malo. To pa izničimo z nepravilnim, se pravi preobilnim krmljenjem.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #36

    Privzeto

    Zavod za gozdove je napisal pravila za posamezna območja, koliko krmišč ima lahko vsaka LD, poznamo pa ukrepe za črna krmišča in koliko se po strukturi odstreli (kolik je odvzem) divjih prešičev po strukturi z odstopanji. Mislim, da je večji problem odstrel vodnice, ker se potem trop razbije in dela škode na kmetijskih površinah.

  7. #37

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ja tudi v zobe se lahko pogleda. Saj so na tleh. Zarodki se pa preštejejo.
    Aha, no lepo Alojz1, a si to povedal iz svojih izkušenj? Če ti tako to preveriš v redu, jaz ne.
    Mugo... na 30 krmiščih? Ja hudiča, kaj ti pa je... Misliš, da prašiči v eni noči obiščejo 30 krmišč in na vsakem pojejo 2-3 kg koruze??? A misliš,da so krmišča en od drugega oddaljena 100 metrov?
    Še tole... koliko pa je zate Mugo preobilno krmljenje?
    Pa še nekaj... vidim,da enim ni po volji mnenje drugih sodelujočih v tej debati. Spoštujmo mnenje drugega,ok, in ne bodimo žaljivi, v redu?

  8. #38

    Privzeto

    Leupold, sedajle si me pa presenetil. Če ti šteješ mladiče v tropu je imel Mugo prav. Jaz sem mislil, da šteješ zarodke, ko je lanščakinja ali ozimka uplenjena. In če misliš, da tega ni se krepko motiš. Jaz sem zarodke še v formaldehid dajal za pouk biologije. Pa so bile svinke legalno uplenjene.
    Imele pa so od 2 - 4
    Last edited by alojz1; 5. March 2014 at 19:31.

  9. #39

    Privzeto

    Citat Leupold je objavil: Pokaži objave
    Aha, no lepo Alojz1, a si to povedal iz svojih izkušenj? Če ti tako to preveriš v redu, jaz ne.
    Mugo... na 30 krmiščih? Ja hudiča, kaj ti pa je... Misliš, da prašiči v eni noči obiščejo 30 krmišč in na vsakem pojejo 2-3 kg koruze??? A misliš,da so krmišča en od drugega oddaljena 100 metrov?
    Še tole... koliko pa je zate Mugo preobilno krmljenje?
    Zakonske omejitve, da se ozimk in lanščakinj ne strelja NI! Velikokrat pade taka, ki je že breja, pa se velikokrat zamolči. Seveda pa ni prav, da se to dopušča.
    Po moje bi se moralo za lanščakinje uvesti ista doba kot za svinje 2+.

    Marsikje je tudi na 100 m krmišče.
    V enem tednu se nabere že 20 kg koruze, pa računaj koliko se zaredijo samo zaradi koruze.

    Tista od odvračalnih krmišč je pa bosa. To je isto kot, da bi imel na izbiro frišn kruh ali pa en teden starega. Normalno da gre prašič na mlečno koruzo-tudi jaz bi šel.

    Lp

  10. #40
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Kar se tiče futranja lahko govorimo o tonah na posamezno LD. Prašiči lahko obiskujejo več LD, zlasti po mejah so ponavadi krmišča bolj na gosto. Ozimko uplenimo jeseni, pozimi, spomladi... tokrat je lahko tudi breja. Bolj me moti, da se vodeča upleni poleti in ostanejo prašiči brez matere. Lovno dobo za svinjo bi pomaknil na jesenski čas.

Stran 4 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •