Stran 8 od 13 PrvaPrva ... 456789101112 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 121

Tema: kaliber 8x68s

  1. #71

    Privzeto

    Citat mahrenberg je objavil: Pokaži objave
    da je .308 najboljši
    - streli na cca 250m+,
    - jager, ne prav dec po postavi, je 8x86S prodal, ker se je boji :)
    Strelja pa zej se mi zdi da s toplarco 9,3x74.. tak, da vprašanje kaj ga je pri uni puški motilo
    Spet zavajanje.
    Jaz nikoli nisem trdil, da je 308 najboljši. Za moj način lova je dovolj.
    Streljal si na 250+ . Tisti, ki sprašuje pa bi do 200m (tako je napisal)
    Če ugotavljaš, da ni razlike med 8x68 in 9,3x74 moraš probat. Tisti je že vedel zakaj mu ne sede.
    Glede poškodb pa verjamem.
    Last edited by alojz1; 24. February 2014 at 20:41.

  2. #72

    Privzeto

    Alojz sej post ni letel direkt nate, ne narobe razumet

    Z 9,3x74R še nism probal ustrelit, tak da nemorem rečt kak občutek je Vem pa, da je kdo je tisto puško naredo in verjamem, da je mogoče malo slabš spasana.

    Moj 8x68S je še bela, kopito je treba še dokončat in čaka še na rešpetin pa montažo ( po domače:da našparam za svoje želje ).
    Bo pa puška zato, ker si jo želim in ne ker jo rabim.. upam pa, da bo kakega pujska pa jelenkota na dlako prekucnla

    lp
    Last edited by mahrenberg; 24. February 2014 at 21:11.

  3. #73

    Privzeto

    Me veseli, da se razumeva. Sem pa deležen takih posplošenih napadov, da je najbolje drugič kar citirati.
    Želja in veselje je že veliko. Verjamem, da boš zadovoljen z svojo puško. Ampak ti že imaš določene izkušnje. In boš znal vse pametno izkoristiti. Predvsem pri daljših strelih.
    Tisti, ki kupuje pa tako ker mu je nekdo svetoval se pa najveškrat osmoli.
    Je kupil znanec puško 6,5 - 284 Norma. Ves navdušen, ker ima najnovejši kaliber in sploh najboljši. Dokler ni z njo lovil. Veliko razočaranje. Pa je dober kaliber ampak za daleč in z ustrezno kroglo. Tovarniških nabojev pa ni bilo (zdaj verjetno so) na izbiro.

  4. #74

    Privzeto

    Verjemi, da se tudi meni čedalje manj da vsakih 14 dni iste debate okrog obračat. Ampak po 7 straneh tega prepucavanja nisem več zdržal, da ne bi še jaz pristavil svoj lonček. Poleg tega sem se počutil nekoliko izzvanega, ker se je začela omenjati prejšnja debata o 30-06 in 308.

    Se pa cel tvoj prejšnji post vrti okoli tega, da je nekdo napisal, da je 308win najboljši kaliber. Kje je kdo to napisal? Sam nisem, kot trdiš, nikoli napisal, da je 308 win najboljši kaliber. Ne vem zakaj je treba takoj demantirati, obračati besede in prirejati po svoje.
    Vsak kaliber je dober za svoj okvir v katerega sodi. Zato sem napisal, da je zame, ker jagam do 100m in veliko srnjadi, dovolj 308win, ker je pri strelih na blizu njegova relativna počasnost prednost pri izogibanju "kaši". Če bi streljal jelene na 200m, bi vzel pa 30-06. Za prašiče na pogonu in strele na blizu pa 8×57. Če bi šel na safari pa 8×68S. A razumeš kaj hočem povedat? Vsak kaliber je dober za svoj namen. Ni kalibra, ki je idealen za vse. Vsak kaliber pa je za nekaj idealen. 8×68 je namenjen za Afriški lov, ne pa za srnjad jagat. Kako naj mu ga priporočim, če govori o tem da bo srnjad z njim jagal in mogoče jelenjad do 200m. Do 200m je za jelenjad vsak standarden kaliber dober. Kdor na jelena na 200 m tako slabo ustreli, da rabi top, da bo padel, naj raje ne strelja na take razdalje. Sicer pa bo pri slabem strelcu "top" imel najbrž še kontra učinek, ker bo prisoten še strah pred pokom in odsunom. Tisočkrat videno. Govorite, kako smo deci in kako puška mora ruknit, hkrati pa takoj vsak iz rokava strese zgodbico o nekom v njihovi LD, ki se takega kalibra tako boji, da se ne upa z lastno puško streljat... Od kod pa potem vedno te zgodbice, če ti kalibri tako milo počijo?

    Glede nasvetov od tistih, ki imajo 8×68 je pa tako. Seveda bodo hvalili. Tisti, ki z njim ni bil zadovoljen, ker ga je tako butal, da se s puško več ni upal streljati, ali delal preveliko kašo, se s tem ne bo hvalil. S svojimi napačnimi odločitvami se ne hvalimo radi. Puška gre v male oglase, pa je pač zadeva hitro pozabljena. Je pa seveda tudi nekaj takih, ki vejo kaj imajo, zakaj to rabijo in znajo uporabljat. Če kdo res jaga veliko jelenjadi na 200m+, verjamem da mu tak kaliber prav pride. Tudi za kak safari je najbrž idealen. Toda tudi sam si na koncu napisal tisto, kar sem jaz že v prejšnjem postu opisal, da ta kaliber ne kupuješ iz potrebe, ampak iz želje. In ga boš imel ne glede na to kaj mi tukaj pisarimo, ali ga je smiselno imeti ali ne. Če ga boš pa obdržal ali pa bo čez leto ali dve v malih oglasih, bo pa pač čas pokazal. Vse je pa odvisno od tebe osebno in ne od nas. Zato so take debate, v stilu, želim si imeti 8×68, jagal bom pa z njim srnjad in če bo mogoče Diana naklonjena kakšnega jelena, precej brezpredmetne. Išče se potrditev, ko je pa ni je pa užaljenost. Ne biti užaljen, če ti kdo napiše, da bi bil za srnjad in kakega jelena sem in tja jagat mogoče boljši 308. To še ne pomeni, da je rekel, da je 308 najboljši. Tudi sem že napisal, da če si pač vseeno želiš imeti 8×68, je to še vedno tvoja odločitev, mi ti ne bomo tega preprečevali, le ne biti užaljen, če kdo poda mnenje, ki ni čisto v skladu s tvojim razmišljanjem

    Citat mahrenberg je objavil: Pokaži objave
    Zanimivo, da vse teme pridejo nekak do istih zaključkov, sem šel prav malo prebirat za nazaj
    V bistvu kreg, da je vse premočno in da je .308 najboljši
    Verjetno bi fantu/stricu/jagru, ki je vprašanje načel bolj prav prišli nasveti ljudi, ki s tem kalibrom lovijo in ne copy/paste iz drugih tem, sam malo drugače zavito
    Prav je, da vsak svoje mnenje argumentira, sam vedno bolj vidim, da to vse samo vodi v špetir in napihovanje kot žabe na Morostu k so ven prlezle glihkar..
    Najboljšega in najbolj uporabnega kalibra NI isto kot ni najboljše babe, vsake oči imajo svojega malarja
    Moja izkušnja z 8x68S (krogle DoppelKern in KS):
    - streli na cca 250m+, puška Blaser R93 Attache in Borovlski karabin
    - lisica s KS 11,7g še dokaj solidna lukna, koža ni bla bolj uničena kot od 8x57IS
    - srnjad ponavadi pade v ognju, strelne rane na izkoženem trupu podobne 6,5x57
    Na jelenjad nisem imel prilike strelat, je pa jager, ki jo poseduje ustrelil nekaj jelenov in prašičev, sem pa imel priliko videt sam enga pujska, strel na cca 50m. Razbit je bil manj kot moj s .300WSM, Barnes TTSX.
    Pa še ena druga zgodba iz družine:
    - jager, ne prav dec po postavi, je 8x86S prodal, ker se je boji
    Strelja pa zej se mi zdi da s toplarco 9,3x74.. tak, da vprašanje kaj ga je pri uni puški motilo
    lp
    Citat mahrenberg je objavil: Pokaži objave
    Alojz sej post ni letel direkt nate, ne narobe razumet.
    Z 9,3x74R še nism probal ustrelit, tak da nemorem rečt kak občutek je. Vem pa, da je kdo je tisto puško naredo in verjamem, da je mogoče malo slabš spasana.
    Moj 8x68S je še bela, kopito je treba še dokončat in čaka še na rešpetin pa montažo ( po domače:da našparam za svoje želje ).
    Bo pa puška zato, ker si jo želim in ne ker jo rabim.. upam pa, da bo kakega pujska pa jelenkota na dlako prekucnla
    lp

  5. #75
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Sami strokovnjaki ste

    Dobro da nimam 8x68, ker bi ga po prebiranju teme prodal :)

  6. #76

    Privzeto


  7. #77

    Privzeto

    Verjemita, da sem videl preveč "strokovnjakov", ki se na nastrelitvi tresejo od straha pred strelom s standardnim kalibrom, ali pa potem nosijo na jago 223 rem., da bi komu priporočil nekaj, kar je v osnovi bilo izdelano za lov v Afriki.
    Tudi preveč jelenov je pri nas že padlo s 7×57R, da bi komu tukaj govoril, da rabi safari kaliber zato da bo jelen padel.
    Sprijaznite se, taki kalibri so pri nas prisotni večinoma iz želje po nečem "večjem" in "močnejšem" oziroma "mine is bigger than yours", le redki pa imajo take kalibre zato ker jih dejansko rabijo.

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Sami strokovnjaki ste

    Dobro da nimam 8x68, ker bi ga po prebiranju teme prodal :)
    Citat mahrenberg je objavil: Pokaži objave

  8. #78
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Nikoli ne bom imel nad 30.06, pa ne da se bojim, ampak ni potrebe. Deerhunter, eni se tresejo tudi z MK, to ni strah , je nekaj drugega.

  9. #79

    Privzeto sprobano

    No, da vse skupaj nekoliko umirim, zadevo sem sprobal v živo. Riskiral sem pač tistih 10 kom. patronov na strelišču. Kaj naj rečem, zadeva je precej huda ni pa zdaj tako da bi se puške zbal. Rukne pač, kot se za ta kaliber pričakuje. Sam sem veliko streljal na strelišču z 300 WIN MAG, ki si jo lasti kolega. 8x68s je malenkost močnejši (mislim na odsun).

    Odločitev pa je taka: Puške ne bom kupil, pa ne zato ker bi bil razočaran, ampak sem po premisleku prišel do zaključka da je pač ne rabim. Zato da mi bo stala v omari pa je tudi ne rabim. Kot sem rekel, ponudba je bila ugodna glede na samo puško in optiko. Vseeno ostanem pri svojem 7x64.

    Pa še to: Nisem rekel, da bom streljal srnjad! Za jelenjad bi jo uporabil 200+!

    Hvala in lep pozdrav

  10. #80
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Modra odločitev!;) kako si pa z njo zadel?

Stran 8 od 13 PrvaPrva ... 456789101112 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •