Stran 7 od 13 PrvaPrva ... 34567891011 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 121

Tema: kaliber 8x68s

  1. #61
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Kolikor sem jaz spremljal ni bilo govora o tem, da magnum kalibri delajo veliko škodo (čeprav nekateri to res trdijo), temveč o tem, da magnumi ob neprimerni izbiri krogle delajo škodo, kar pa je res (pa ne samo za mag., temveč za vse kalibre).

  2. #62
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Seveda mlatiš prazno slamo.
    - Zakaj potem tisti, ki imate ta kaliber napišete, da za oddajo je komad vseeno kakšen je. Za lasten odkup pa streljate v vrat (poglej malo nazaj, da ne citiram)
    - Meni je jasno, da z Gromom ali drugimi dražjimi monolitnimi ni hudih poškodb. Pisal sem le, da je z takšnim kalibrom večini lovcev bistveno težje streljati (in dobro zadeti).
    - In zakaj se tako trudiš prikazat manjšo hitrost. Ko sem jaz objavil, da imajo naboji dejansko manjšo hitrost kot piše na škatli ste se tule trudili to demantirati (30-06)
    - Zakaj kupovati drage naboje, če z 8x57IS dosežemo skoraj enak učinek. Še več. Prej bo jelen padel z tem kalibrom in kroglo PP kot z tvojo monolitno.
    Če pa napolnimo 8x57 z Impalo ali Mulerjevo lahko kroglo ima pa tudi preko 900m/s (max polnitev)
    Svoje nepoznavanje kompenziraš z močnim kalibrom. Ali pa imaš hud kompleks večvrednosti ko imaš to puško v rokah.
    1.Jaz se v temo 30-06 nisem vtikal
    2.Vse komade streljam za plečko in še nobenega ni bilo treba prisilno odkupit
    3.Nič se ne trudim prikazat manjšo hitrost ampak samo povem DEJANSKO STANJE
    4.Z 8x57 LAHKO dosežeš takšno hitrost, ampak ne pelješ 12g s to hitrostjo
    5.Z 8x68 LAHKO dosežeš 1100m/s, če ti tako paše, jaz v tem ne vidim potrebe, ker deluje odlično pri bolj normalnih hitrostih
    6.Ne mi nabijat o maksimalnih polnitvah, ker na veliko zagovarjaš minimalne polnitve pri tvojem preljubem 308
    7.Puško sem kupil zaradi sebe in ne zaradi drugih (ne vem kao je pri tebi)
    8.Očitno ti je zmanjkalo argumentov, ker si začel z žaljivkami in provokacijami
    9.O svojem kalibru vem gotovo več kot ti tudi če tega ne boš nikoli priznal, in ravno tako so na forumu tudi drugi uporabniki ki so pametnejši in izkušenejši od tebe na določenih področjih in marsikateri izmed njih je že ugotovil, da se s teboj nima smisla ukvarjat jaz sem to ugotovil sedaj in se zato s teboj ne mislim več ukvarjat in trošit časa

    Uživaj naprej v svoji samooklicani vseevednosti, počasi boš itak pisal monologe na forumu.
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  3. #63

    Privzeto

    Citat stjrp je objavil: Pokaži objave
    ...
    2.Vse komade streljam za plečko in še nobenega ni bilo treba prisilno odkupit
    ...
    Na zunaj oprano in obrisano res lepo izgleda vsem, ki ne odkupijo svojega plena. Poznam kar nekaj takih, ki so se hvalili s tem. Tisti, ki vse kar uplenimo tudi odkupimo in pojemo, smo pa veliko premenjali na nežnejše kalibre. Za oceno poškodbe ni dovolj le notranje organe iz kadavra stresti in na kljuko obesit. Svoje se pokaže, ko začneš odirati in kosati. Meni je bila že 30-06 preveč prav tako pa tudi 222rem, ker so očitno začeli delati hitrejšo municijo...

    Luknjica notri, na drugi strani ven še ne pomeni da ni škode. Za kožo in med mrenami je pa vse v župi in zelenem, ker je za seboj potegnilo.

    Pa ne bodi tako presneto občutljiv!
    Last edited by Sršen; 24. February 2014 at 07:53.
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #64

    Privzeto

    .O svojem kalibru vem gotovo več kot ti tudi če tega ne boš nikoli priznal, in ravno tako so na forumu tudi drugi uporabniki ki so pametnejši in izkušenejši od tebe na določenih področjih in marsikateri izmed njih je že ugotovil, da se s teboj nima smisla ukvarjat jaz sem to ugotovil sedaj in se zato s teboj ne mislim več ukvarjat in trošit časa

    To je odgovor...

  5. #65

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    .O svojem kalibru vem gotovo več kot ti ...

    To je odgovor...
    Butast sigurno!
    Ravno tako bi se lahko neargumentirano z jokanjem oglasili sedaj vsi, ki mislijo obratno in se začnemo preklat kot otroci.
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #66

    Privzeto

    Citat stjrp je objavil: Pokaži objave
    Uživaj naprej v svoji samooklicani vseevednosti, počasi boš itak pisal monologe na forumu.
    Ti sploh osnove debat ne poznaš. To ni kimanje in pritrjevanje neumnostim. Ampak z argumenti prepričati nasprotnika. In ti argumentov nočeš videti. Natrosiš kup stvari, ki ne držijo in na koncu poveš, da ne boš več razpravljal.
    In kako takšni vlečete iz konteksta le tisto kar vam štima. Da uporabljate monolitne krogle. Ko napišem ceno naboja pa dodate kako ni res in navedete ceno za KS, ki je skoraj pol cenejši.
    Spomni se strelov v glavo. Toliko nasprotovanja in "argumentov" proti. Dokler nisem začel slik lepit. Pa še takrat je nekdo zahteval priče zraven kot na sodičšu.
    Jaz sem za takšne res neugoden. Vsaj pri nekaterih temah. V stvari katere ne poznam se ne mešam. Me pa ne skrbi, da nebi imel sogovornikov. Me fantje od povsod kar veliko kontaktirajo ker vidijo, da sem objektiven.

  7. #67

    Privzeto

    Toliko je že napisanega, in toliko podtikanj, da je treba spomniti kakšno je moje stališče.
    Naj osvežim. Jaz sem navedel visoko ceno streliva z monolitno kroglo, ki se pri tej hitrosti dobro izkaže. Tudi polnjenje je zaradi velike količine smodnika drago.
    Pa močan pok in odsun ni vsakemu všeč (ne obvladuje orožja). To pišem od začetka. Pa poglejte kam smo prišli.

  8. #68

    Privzeto

    Do tega pregovarjanja na koncu pride zato, ker že v samem začetku težko najdemo smisel v njegovem vprašanju. Kupuje močan kaliber, ker planira, da bo streljal do cca. 200m. Povejte mi, kaj bo pri razdalji do cca. 200 m 8×68 naredil drugače od katerega koli 308, 30-06, 7×64 ali 8×57, razen tega, da bo bolj butnil, kar pa pri marsikaterem strelcu žal posledično pomeni slabši zadetek. Se pravi, da kalibra ne kupuje iz potrebe po takem kalibru, ker 7×64 že ima. Tak kaliber si kupuje ker si ga je pač zaželel. Tukaj pa bi rad potrditev za svojo odločitev. Tako kot ima marsikdo od nas v omari pištolo, ker si jo je zaželel imeti in ne zato ker bi jo rabil. Ampak če vprašaš za mnenje, zna biti da boš dobil tudi protinasvet in zaradi tega ni treba biti takoj užaljen. Se pravi si je zaželel ta kaliber in če je tako naj ga ima. Če mu ne bo odgovarjal, ga bo pač prodal. Ne bo ne prva, ne zadnja puška, ki bo šla od hiše zaradi prevelikega odsuna, ali prevelike škode na mesu, ali predragega kalibra ali karkoli že. Vse tole nadaljnje pregovarjanje je povsem nepotrebno. Kot tudi debate o škodi na mesu. Tudi pri 30-06 bo ena krogla delala lepo, druga pa bo naredila kašo, četudi ne bo zadeto v mehko, bo potegnilo vse za sabo, kot je eden napisal. Preverjeno. Potem pa še kratek beg in imaš meso tako onesnaženo, da ni za na krožnik. Zato gre marsikdo na lažje kalibre sploh če se veliko jaga srnjad. Tudi jaz grem med drugim zaradi strelov pod 100 m na 308win, ker pri taki daljavi enostavno ne rabim hitrosti, ki jo ima 30-06. Ampak, kupovati 8×68, potem pa spraševati, kako bo delal na srnjadi? Pa ta stvar je bila razvita za lov v Afriki. Kaj ima zdaj srnjad s tem? Če boš jagal jelenjad na 200m+ je smiselno razmisliti o nakupu. Če boš pa več srnjadi jagal, kot jelenjadi, pa kar ostani pri 7×64... Ker še slednji zna narediti kašo iz srnjadi ob neposrečeni izbiri krogle.
    Glede nasvetov, kako je en kaliber super za vse in nič ne razbija pa tole: jaz takih nasvetov več ne jemljem kot relavantne. Sem imel sam primer, ko sem na tem forumu za določeno kroglo in kaliber prebral, kako je super, med drugim super dela na srnjadi. Kako super dela, sem se imel sam priložnost prepričati. Res da hitro pade. Noter pa kot bi bombo razneslo. Kaj je za ene super delovanje, bi se dalo na dolgo in široko razpredati. Zato se odloči, ali rabiš ta kaliber iz dejanske potrebe ali ne. Če ga hočeš zato, ker si si ga pač zaželel, ga boš pa tako ali tako kupil ne glede na to, kaj ti tukaj pišemo in se boš lahko sam prepričal, kako deluje, koliko udari in koliko škode na mesu dela.

    Moje mnenje pa je sicer takšno, da je bolje z normalnim kalibrom dobro zadeti, kot z močnim slabo. Kalibri kot so 8×68, so bili razviti z določenim namenom in sicer za lov v Afriki, kjer se strelja težko divjad na dolge razdalje. Kar se potrebe tiče je torej to to. Če ga pa vseeno želiš imeti, ga pa imej, nihče ti ne brani.

    Citat hrabri misek je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni! Sicer, ko sem malo brskal po temah foruma, sem našel nekaj na temo kalibra 8x68s. Vseeno pa me zanima, kake imate izkušnje s tem kalibrom pri strelih, ali morda kdo uporablja ta kaliber tudi za srnjad. Po tehničnih podatkih palete teh krogel je "načeloma" stvar uporabna tudi za manjšo divjad. No, predvsem pa je kaliber, ki ga imam v planu nabavit, mišljen za prašiča, jelenjad.
    Hvala in lep pozdrav
    Citat hrabri misek je objavil: Pokaži objave
    Ker ne morem premikat prež po mili volji je včasih potrebno kak strel narediti tudi cca 200 m.
    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    To pa je argument. Vidim, da veš kaj hočeš. Za strel na 200m pa res rabiš 8x68

  9. #69

    Privzeto

    Vidim, da je Deerhunter enakega mnenja kot jaz. Pa še marsikdo, ki tole le bere in ne sodeluje v debatah. Zato je skrb nekaterih, da sem v svojem prepričanju osamljen čisto odveč.
    Ko sem pisal o 308 in mojem načinu lova nisem nikoli posploševal in sugeriral, da morajo vsi to početi. Puško sem kupil predvsem za streljanje na tarčo in občasni lov. Poleg Blaserjeve 7x65R. Odločilna pa je bila cena streliva, natančnost in uporabnost. Še veliko kalibrov je bilo v konkurenci. Zato ne trdim, da je ta najboljši.
    Ker se smatram za dobrega strelca in ker večino divjadi odkupim sem šel v drugo skrajnost (lahke krogle, blažje polnitve, druga krogla za večje razdalje itd). Celo pri tem kalibru in debeli cevi je odsun pomemben, če streljamo natančno. Posledica je, da Blaser sedaj čaka v omari. Z Tikko lovim vse od vran do prašičev. To je tisto kar nekateri poudarjamo. Puško je treba obvladati in bodo dobri rezultati.

  10. #70

    Privzeto

    Zanimivo, da vse teme pridejo nekak do istih zaključkov, sem šel prav malo prebirat za nazaj
    V bistvu kreg, da je vse premočno in da je .308 najboljši

    Verjetno bi fantu/stricu/jagru, ki je vprašanje načel bolj prav prišli nasveti ljudi, ki s tem kalibrom lovijo in ne copy/paste iz drugih tem, sam malo drugače zavito

    Prav je, da vsak svoje mnenje argumentira, sam vedno bolj vidim, da to vse samo vodi v špetir in napihovanje kot žabe na Morostu k so ven prlezle glihkar..

    Najboljšega in najbolj uporabnega kalibra NI isto kot ni najboljše babe, vsake oči imajo svojega malarja

    Moja izkušnja z 8x68S (krogle DoppelKern in KS):

    - streli na cca 250m+, puška Blaser R93 Attache in Borovlski karabin
    - lisica s KS 11,7g še dokaj solidna lukna, koža ni bla bolj uničena kot od 8x57IS
    - srnjad ponavadi pade v ognju, strelne rane na izkoženem trupu podobne 6,5x57

    Na jelenjad nisem imel prilike strelat, je pa jager, ki jo poseduje ustrelil nekaj jelenov in prašičev, sem pa imel priliko videt sam enga pujska, strel na cca 50m. Razbit je bil manj kot moj s .300WSM, Barnes TTSX.

    Pa še ena druga zgodba iz družine:

    - jager, ne prav dec po postavi, je 8x86S prodal, ker se je boji :)
    Strelja pa zej se mi zdi da s toplarco 9,3x74.. tak, da vprašanje kaj ga je pri uni puški motilo

    lp
    Last edited by mahrenberg; 24. February 2014 at 19:18.

Stran 7 od 13 PrvaPrva ... 34567891011 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •