Stran 4 od 13 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 121

Tema: kaliber 8x68s

  1. #31

    Privzeto

    Citat stjrp je objavil: Pokaži objave
    Sicer pa se vdam 308 je THE BEST in seveda LOS je ravno tako THE BEST. LP
    Spet si mimo usekal. In dokazal, da sploh ne bereš kaj pišem. Kar si napisal zgoraj jaz nikoli nisem trdil. Kot nisem trdil, da imajo vse krogle v tem kalibru takšno hitrost. Če bi poznal svoje orožje, do tega nebi prišlo.
    Sem pa vajen takih zaključkov. Ko zmanjka argumentov sledi užaljenost, nato jeza in prepir.

  2. #32
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Ne vem kaj zate pomeni poznati svoje orožje in kako prideš do zaključkov, da ga ne poznam.
    Kot argument da vem kaj pišem, lahko povem, da sem z 8x68S uplenil cca 70 kosov parklajste divjadi. Pretežno divje prašiče in srnjad. Pri nobenem komadu ni bilo pretreslijivih poškodb,
    pravzaprav sem bil s poškodbami zelo zadovoljen (2 primera sta v temi grom).
    Poleg tega pa sem hitrost krogel tudi dejansko izmeril, tako da ne govorim nekaj tja v tri dni, ko rečem, da imajo okrog 900m/s.
    Na nemškem forumu, kjer lovijo podobno divjad kot mi je tudi kar nekaj zadovoljnih uporabnikov tega kalibra.

    Upam da si sedaj zadovoljen z argumenti. In če si še vedno v dvomih, predlagam, da greva v jeseni skupaj na lov, in bom jaz proval tvoj 308 ti pa moj 8x68S in bova lahko primerjala v živo.

    Apeliram pa tudi da se nehamo zbadat ker je forum že tako dovolj nepregleden.

    LP
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  3. #33

    Unhappy 8x68s - še enkrat

    1100m/s ????

    Nekaj podatkov o hitrostih :

    - RWS KS 11,7g V0=990 m/s
    - RWS EVO 13,0g V0=970 m/s
    - RWS KS 14,5g V0=870 m/s


    Pišem samo tisto kar preizkusim pa dober pogled vsem - grem preverit ali mi 8x68S še služi !

  4. #34

    Privzeto

    Iz par postov sem razbral da je pri 8x68S hitrost cca 900 do 1000 m/s, večina pa vas uporablja mehkejše krogle glede na to da omenjate predvsem KS in ID.
    Osebno uporabljam krogli LOS in MJG ki ste dokaj trde v kalibrih 308 in 8x57IS, pa jih furam na približno 800 do 900 m/s.
    Držim se nekako pravila da:
    -mehka = počasi
    -trda = hitro

  5. #35

    Privzeto

    Citat stjrp je objavil: Pokaži objave
    Kot argument da vem kaj pišem, lahko povem, da sem z 8x68S uplenil cca 70 kosov parklajste divjadi.
    To ni argument. Enako bi lahko napisala tukaj večina, ki lovijo z bokarico.
    Osnovno poznavanje orožja je tudi seznanjanje z minimalno in max. hitrostjo krogle. Zanimivo je predvsem to, kako se trudite dokazovati manjše hitrosti. Ko smo pa razpravljali o 30-06 so pa nekateri dokazovali le največje hitrosti. Kakor komu paše. Pa tistih par metrov/s ne pomeni nič.
    Je pa res, da si vsaj kroglo Grom uporabil. Kar je prav za tak kaliber Čudno, da ne napišeš kako sem se tudi tu motil.
    Dule. Tvoje pravilo je zakon. To naj vsi upoštevajo.
    Last edited by alojz1; 21. February 2014 at 15:47.

  6. #36

    Privzeto

    Mehka krogla bi bila pri veliki začetni hitrosti uporabna na daljše razdalje kjer hitrost pade, se pravi streli preko 250-300m. Če vam lovišče omogoča oz zahteva daljše strele potem imate uporabno kombinacijo, tisti pa ki imate lovišča kjer so po večini streli do 150-200m pa....no lahko tudi.

  7. #37
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat stjrp je objavil: Pokaži objave
    Jaz pogledam kar na škatlo. Za KJG krogle ne vem ker jih ne uporabljam. Vem pa, da ima večina krogel v tem kalibru v0 okrog 900m/s. Seveda pa lahko iščemo neke ekstreme in potem kar posplošujemo.
    Pa še to, naboje za 8x68S se dobi od 3,2€ naprej(11,7g KS).

    Sicer pa se vdam 308 je THE BEST in seveda LOS je ravno tako THE BEST.



    LP
    tole je pa zmaga

  8. #38

    Privzeto

    Citat stjrp je objavil: Pokaži objave
    Pa še to, naboje za 8x68S se dobi od 3,2€ naprej(11,7g KS).
    Kolikor vem 11,7g KS piše 990m/s,
    Samo en primer objektivnosti.
    Ko govorimo o ceni navedeš ceno za KS. Čeprav z njim ne streljaš. Ne streljaš pa zato, ker je že v 8x57 zelo hud. Pa ima bistveno manjšo hitrost kot 990m/s.
    In če gremo v skrajnost. Za 30-06 sem polnil 110 grain kroglo. Pa je srnjad pretrgalo. Marsikdo bi bil zelo zadovoljen z njo. Zastrelitev praktično ni. Za oddajo pa tudi ni.
    Povedati hočem (pa nočete razumeti), da z izbiro krogle šibkejšega kalibra dosegamo hitrosti mag. nabojev. Seveda lahko tudi obratno.
    Sedaj pa je vprašanje. Zakaj rabimo tako močan kaliber in potem izbiramo počasno strelivo z dragimi kroglami, ki ne razbijajo.

  9. #39
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    VUGI, glej tukaj so te hitrosti z MJG od Lutza: http://lutzmoeller.net/8-mm-S/8x68S.php

  10. #40
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Samo en primer objektivnosti.
    Ko govorimo o ceni navedeš ceno za KS. Čeprav z njim ne streljaš.

    To ne drži, prvo sem kupil in porabil 4 škatle KS in verjel ali ne ni bilo nič kaj hudo. Divjad je padala v ognju, poškodbe pa normalne. Nato sem pa polnil Grom, sedaj pa bom presedlal na TSX(na tarči že sprovan, ko bo malo več časa in lepega vremena pa še na kakšnem pujsku).
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

Stran 4 od 13 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •