Stran 2 od 13 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 121

Tema: kaliber 8x68s

  1. #11
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Če mu je všeč ta kal. pa naj ga ima ...

  2. #12

    Privzeto

    Detel. Vem, da tole pisanje ne bo vplivalo na njegovo odločitev.
    Če je tebi všeč avto ki ga prvič vidiš ga verjetno ne boš kupil po sliki ampak ga boš prej peljal.
    Isto drži za puško.
    Spomnim se navala v začetku na pištole. Kupili so zato ker jim je bila všeč. Pa tiste noben od mojih znancev nima več.
    Ker mislim, da zadeve poznam tudi napišem mnenje. Ne trdim pa, da se mora upoštevati. Se lahko tudi motim.

  3. #13
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Jaz imam 8x68S in z njim lovim vso našo parkljasto divjad. Odsu je nekoliko močnejši, kot pri običajnih kalibrih, vendar nič alarmantnega.

    Če je fantu všeč kaliber zakaj pa ne. In saj je povedal da bo lovil pretežno težjo divjad, poleg tega pa ta kaliber sploh ni razbijaški na divjadi.
    Glede dragih nabojev je pa zelo elegantna rešitev reloading.

    Hrabri mišek, svetujem ti, da upoštevaš tudi mnenja zadovoljnih uporabnikov in ne samo tistih ki so proti ker pač morjo bit proti. Mnenj boš kar precej našel v temi 8x68S.

    LP
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    To pa je argument. Vidim, da veš kaj hočeš. Za strel na 200m pa res rabiš 8x68
    Glede na to, da je na forumu vedno več "dolgoprogašev" predlagam da se organizira kaka čist forumsko-prijateljska trening tekma na 200 ali 300m, pa bo hitro 308win spet popularen med slovenskimi strokovnjaki
    ...ah saj res, za jelenjad je 308win na 300m že prešvoh

  5. #15

    Privzeto

    Citat stjrp je objavil: Pokaži objave
    in ne samo tistih ki so proti ker pač morjo bit proti.
    Če bi dobro bral bi razumel, da nisem proti kalibru. Tudi ne razbija z pravo kroglo. To venomer ponavljam. Sem pa predvideval kako se bo tak strelec, ki še nikoli ni z njo ustrelil, učil. Na divjadi. In ti kot poklicni lovec to podpiraš.
    Glede reloada. Izkušen polnilec je napisal: srčno upam, da se na tem kalibru ne boš učil polniti.
    Ta kaliber so naredili namensko za afriške ravnine in večjo divjad. Če jo imaš ti za gamse to še ni argument uporabnosti. Kar nekaj kalibrov je za to bolj primernih.
    Zelo redki so tisti, ki priznajo, da z svojo puško niso zadovoljni. 8x68 je redek pri nas. Pa poznam dva lovca, ki sta jo kupila za omaro. Lovita pa z bolj rami in ušesom prijaznim kalibrom. Prodati jo pa tudi ne moreta oz bi morala krepko pod ceno.

  6. #16

    Privzeto

    Bo že veljalo, da je najboljša obramba napad...ampak kaj bi to...saj smo slovenci a ne? Hotel sem samo malo povprašati obstoječe uporabnike tega kalibra, kake imajo izkušnje. Nevem, morda se pustil vtis, da kupujem prvo puško in da nimam pojma o pojmu. Že skoraj deset let streljam s kalibrom 7x64 in sem zelo zadovoljen z njim. Vseeno pa me zanima tudi kaj močenjšega, kot vsakega ljubitelja orožja včasih zasrbi prst za novo puško.

    "Dolgoprogaši" pa tudi na papir streljamo. Zanimivo je, da ljudje povsod jemljejo določene besede iz konteksta in se tam obesijo in natolcujejo. Kdo pa je rekel da streljam samo na 200 m?

    Sicer pa kot sem rekel, kaj bi to...sem nov na forumu, sem samo vprašal za mnenje z namenom da se podučim od nekaterih "strokovnjakov"...

    Hvala pa vsem, ki ste vseeno zaželeli dobrodošlico in dali nek konstruktiven odgovor

    lovski zdravo (morda tudi pozdrav postaja samo prazna fraza...)

  7. #17
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    In ti kot poklicni lovec to podpiraš.
    Ne vem od kje tebi ta podatek, vendar si totalno mimo vsekal.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Glede reloada. Izkušen polnilec je napisal: srčno upam, da se na tem kalibru ne boš učil polniti.
    Ne vem zakaj bi bil bolj kompliciran za polnit od ostalih. Sam sem se oziroama se še vedno učim polnjenje ravno na tem kalibru. Res da ne obstaja malo morje tabel kot za pogostejše kalibre, vendar z malo zdrave pameti in kakšnim nasvetom dejansko izkušenega polnilca ne vidim nobenih težav.

    Sploh pa je hrabri misek povedal da NI začetnik, tako da je pol postov v temi brezpredmetnih.


    LP
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  8. #18

    Privzeto

    Citat hrabri misek je objavil: Pokaži objave
    Sicer pa kot sem rekel, kaj bi to...sem nov na forumu, sem samo vprašal za mnenje z namenom da se podučim od nekaterih "strokovnjakov"...
    Midva se osebno ne poznava. Če vprašaš za mnenje moraš pričakovati tudi kakšno tako, ki ti ni všeč. Ne takoj drugačno mnenje od tvojega popljuvati. Če je tvoje edino pravilno potem ne sprašuj.
    Vse prevečkrat hočete tukaj le potrdilo za VAŠO odločitev. In kar ošpice dobite, če se kakšno drugo z vašim ne ujema.
    Moje izkušnje pa prevečkrat potrdijo stališče, ki sem ga napisal.
    Lovec, ki ogromno upleni (tudi v tujini) je imel 30-06. Pa z kalibrom ni bil zadovoljen (parkrat sem mu moral iskati). Pa je na hitro upošteval nasvet kolegov in kupil 9,3x64. Prvo junico je streljal iz preže na manj kot 40m. Zadel pa v rit (živa drugi dan). Sam je priznal, da ga moti udarec in pok.
    Iz prejšnjih postov bi lahko razbral, da nisem proti kalibru. Je pa treba prej z tako puško na strelišče in oddati nekaj strelov. Ali ti bo všeč ali pa jo boš črtal iz seznama želja.

  9. #19

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Midva se osebno ne poznava. Če vprašaš za mnenje moraš pričakovati tudi kakšno tako, ki ti ni všeč. Ne takoj drugačno mnenje od tvojega popljuvati. Če je tvoje edino pravilno potem ne sprašuj.
    Vse prevečkrat hočete tukaj le potrdilo za VAŠO odločitev. In kar ošpice dobite, če se kakšno drugo z vašim ne ujema.
    Moje izkušnje pa prevečkrat potrdijo stališče, ki sem ga napisal.
    Lovec, ki ogromno upleni (tudi v tujini) je imel 30-06. Pa z kalibrom ni bil zadovoljen (parkrat sem mu moral iskati). Pa je na hitro upošteval nasvet kolegov in kupil 9,3x64. Prvo junico je streljal iz preže na manj kot 40m. Zadel pa v rit (živa drugi dan). Sam je priznal, da ga moti udarec in pok.
    Iz prejšnjih postov bi lahko razbral, da nisem proti kalibru. Je pa treba prej z tako puško na strelišče in oddati nekaj strelov. Ali ti bo všeč ali pa jo boš črtal iz seznama želja.
    Saj razumem, nisem mislil pljuvati po nikakršnih komentarjih. Kar se tiče izkušenj z večjimi kalibri pa sem vesel vsakega mnenja, kot je recimo o tem kolegu ki je na hitro kupil 9.3x64. Moram pa priznati, da me je malo užalilo to, da sem takoj dobil etiketo dolgoprogaša, ker pač sprašujem o močnem kalibru. V vseh letih ko sem lovec, sem se vedno izogibal strelom za katere nisem bil "siguren", sicer se vedno lahko kaj zalomi...ampak zakaj bi dodatno tvegal, če ni potrebno? Zaradi enega kosa manj na planu odvzema, zaradi trofeje? Do vsake divjadi imam spoštovanje, pa naj bo srnjski mladič ali kronski jelen. Lovstvo pa name ni prenešeno preko družine, sem prvi v naši družini, ki se je odločil za to pot ker me je že od malih nog vleklo v naravo, kjer sem tudi večino dvojega otroštva trgal hlače.

    Nikogar nisem mislil potegniti za jezik in se iskreno opravičujem za nastali nesporazum.

    Kdo ve, morda se pa kdaj spoznava tudi osebno...

    LP

  10. #20

    Privzeto

    Ne vem zakaj je potrebno toliko prerekanja če si nekdo želi nek kaliber ki ni najbolj pogost. Jaz podpiram vsakega ki se je prej pozanimal o kalibru ki ga kupuje in če je to 8x68s potem super.
    308win tudi ni vse ko ga tako zagovarjate, pa ga imam da ne bo pomote (moj oče že 15let)je super kaliber NI pa za vso divjad in NE za vse vrste lova !!!

    p.s. aja tudi jaz si želim puško v kalibru 375 Holland&holland, je s tem kaj narobe če bom z njo ustrelil srninega mladiča ali 10kg ozimca?

Stran 2 od 13 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •