Stran 1 od 13 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 121

Tema: kaliber 8x68s

  1. #1

    Privzeto kaliber 8x68s

    Pozdravljeni!

    Sicer, ko sem malo brskal po temah foruma, sem našel nekaj na temo kalibra 8x68s. Vseeno pa me zanima, kake imate izkušnje s tem kalibrom pri strelih, ali morda kdo uporablja ta kaliber tudi za srnjad. Po tehničnih podatkih palete teh krogel je "načeloma" stvar uporabna tudi za manjšo divjad. No, predvsem pa je kaliber, ki ga imam v planu nabavit, mišljen za prašiča, jelenjad.

    Hvala in lep pozdrav

  2. #2

    Privzeto

    http://lutzmoeller.net/8-mm-S/8x68S.php
    poglej tukaj ta zadevca je zakon

  3. #3

    Privzeto

    Ker si tako navdušen te prosim za utemeljitev, da bom še jaz
    Kaj je prednost v primerjavi z tvojo 308 in kaj slabost.

  4. #4

    Privzeto

    Ni boljše ampak drugače!!!DIE DEUTSCHE MAGNUM!!!

  5. #5

    Privzeto

    Ah sej mu bo žal ko bo tiste srnce streljal pa jo bo pol manjkal

  6. #6

    Privzeto

    To ne. Čakam pa, da navdušenci navedejo prednosti.

  7. #7

    Privzeto

    Hvala za link s specifikacijami. Zadeva me je še bolj navdušila. Kot sem omenil prej, je kaliber mišljen za večjo divjad. Ker prihajam iz Prekmurja, kjer je pretežno ravnica se vedno bolj dogaja, da si divjad išče in dela druge poti. Ker ne morem premikat prež po mili volji je včasih potrebno kak strel narediti tudi cca 200 m. V lovišču smo še pred nekaj leti imeli samo prehodno jelenjad, prašič je že precej dolgo prisoten. Zdaj pa je še jelenjad prisotna skoraj celo leto, edino ko pokličejo madžarske deklice . Posledično je seveda vedno več škode, zato je potrebno nekaj ukreniti. Precej sem streljal s kalibrom od lovskega tovariša 300 WIN MAG, pa me zanima ali je odsun pri 8x68s močnejši?

    lep pozdrav

  8. #8

    Privzeto

    To pa je argument. Vidim, da veš kaj hočeš. Za strel na 200m pa res rabiš 8x68

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Alojz, kaj se sekiraš za te magnum navdušence, pusti jim veselje;)

  10. #10

    Privzeto

    Človek, ki še nikoli ni ustrelil z tem kalibrom bi ga imel, da bi dosegel do 200m. Učil se bo na divjadi in potem ugotavljal prednosti in slabosti. Dvomim, da bo z dragimi naboji treniral na papirju.
    Če ima ta kaliber izkušen strelec je odličen. Tak bo z njim streljal na 500m ali več. Ali pa v afriki veliko divjad.
    In pri takemu, ki tule sprašuje kako rukne se ne morem znebiti tistega občutka kompleksa. Manj ko zna raje ima polavtomat ali magnum. Pa naj mi oprostijo tisti, ki zadeve obvladate.

Stran 1 od 13 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •