Stran 5 od 13 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 121

Tema: kaliber 8x68s

  1. #41

    Privzeto

    Citat stjrp je objavil: Pokaži objave
    To ne drži, prvo sem kupil in porabil 4 škatle KS in verjel ali ne ni bilo nič kaj hudo. Divjad je padala v ognju, poškodbe pa normalne.
    Zanimivo, da so pri 990m/s normalne poškodbe. Pa toliko je napisano, da so mehke krogle za nižje hitrosti. Kot jo ima npr 9,3
    Citat bena je objavil: Pokaži objave
    KS 16g v 9,3×62 razbija ko hudič tako da ostajam pri tug 19g
    Ja fantje nima smisla debatirat. Vsak vidi samo tisto kar sam hoče.

  2. #42

    Privzeto

    Zelo zanimiva debata za branje. A kdo s tem kalibrom strelja v tarčo na 200, 300m? Bi prosil naj prilepi sliko tarče. A imate v kopitu ali na koncu cevi zavoro odsuna? Kaliber 8x68S so nemci dejansko naredili za afriško divjad, tako da njegove moči najbrž ne gre podcenjevati. Če ima kdo v lovišču ogromno jelenjadi v planu, je izbira tega kalibra povsem razumljiva. Je pa res da je .308Win čisto zadosti za našo divjad kot pravi alojz.

  3. #43

    Privzeto 8x68....... tretjič

    1. NIKOMUR NE ŽELIM SOLITI PAMETI !
    2. v FORUM SEM SE PRIJAVIL, KER SEM OPAZIL, DA IMATE OBČASNO TUDI ZANIMIVE DEBATE
    3. VSI , KI ZAGOVARJATE 308 ; JA VENDAR LE V IDEALNIH PRIMERIH (KOT NA TARČI) - V NARAVI NI NIKOLI NIČ IDEALNO. DIVJAD SE PASE, PREMIKA, SPUŠČA IN DVIGA GLAVO, SE PREMIKA .... IN V VSEM TEM IZKORISTITI TISTI PRAVI TRENUTEK, KO JE DIVJAD KOT TARČA ... USPEH!!!

    ŽAL SE V NARAVI ZGODI, DA TUDI NAJBOLJŠI STRELCI PRI VSEH KALKULACIJAH NME DOSEŽEJO IDEALNEGA STRELA - ZATO KER DIVJAD DVIGNE GLAVO... SE PREMAKNE...

    IN SEDAJ MI PROSIM RAZLOŽITE, KDO ŠE TEGA NI DOŽIVEL.

    ČE LOVIŠ NA MEJI(DRŽAVNI) SI ŠE KAKO HVALEŽEN ZA TISTIH NEKAJ JOULOV VEČ, SAJ TUDI PRI SLABŠEM ZADETKU (KER SAM V NARAVI NE GARANTIRAM IDEALNIH ZADETKOV) SI USPEŠEN.
    ČE PA ŽE STRELJATE ZA PRODAJO :
    KAKŠNA JE RAZLIKA V CENI ČE PRODAŠ MESO npr. NIMRODU ALI ČE PRODAŠ KOMU DRUGEMU ?
    čE STE SLUČAJNO OPAZILI MORAMO ENI TUDI IZVAJATI PLAN ODSTRELA. V KOLIKOR PA STRELJAŠ ZASE PA STRELJAJ V VRAT ....V KOLIKOR SEVEDA ZADENEŠ ... V NARAVI IN NE NA TARČO !!!

    L.P. VUGI



    ModEdit: VUDI, prosim, če pišeš z malimi črkami, saj velike tiskane črke pomenijo kričanje, tu pa ni nihče gluh. Hvala!
    Last edited by Pinkfloyd; 22. February 2014 at 15:39.

  4. #44

    Privzeto 8x68s

    Slayer ;
    jaz streljam na tarčo in to vsako leto najmanj 5x - ko bo letos preverjal puško in strelivo na 200 in 250 bom prilepil tarčo (če nimaš za preizkus puške je tudi na lovu ne uporabljaj ! )

    za vse uporabnike lutz-moeler streliva ;
    lanskega maja in junija sem imel goste iz avstrije. Lovili so srnjaka. Oba gosta sta imela puški v kalibru 30-06. Prvemu smo po neuspešnem praznenju puške s "šipko" izbijali kroglo iz cevi, drugemu je po neuspešni sprožitvi naboja, pri repetiranju padel iz zaklepišča najprej naboj in nato še krogla!
    Prvi gost je imel blaser r93, drugi pa žal le sauer 202 !

    Dober pogled !

  5. #45

    Privzeto

    Me je že skrbelo, da je debata zamrla je pa vedno bolj glasna (velike črke).
    Ampak je v zadnjem postu kup (po moje) neumnosti.
    Delikatni streli. Lepo sem že prej razložil zakaj rad streljam na večjo razdaljo. Divjad ni pozorna, jaz si vzamem čas in tako ni nepredvidenih dogodkov.
    Nikoli ne zagovarjam le enega kalibra. Vsak je dober, če ga lovec obvlada. Je pa bistveno lažje z šibkejšim dobro zadeti kot z najmočnejšim.
    Pa o strelih v vrat (če zadaneš seveda). Večja je možnost izgube divjadi kot pri strelu v trup ali glavo. Sem prevečkrat iskal tako zadeto divjad. Pa zelo težko jo je dobiti. V vratu je veliko mišic, sapnik in požiralnik.
    In da nekateri tudi plan delate. Jaz lovim le mulasto divjad. Za plan seveda. Pa to ne sme biti izgovor za delikatne strele. Delikatnih se poslužujejo nekateri in že vnaprej vpijejo da je pač MORAL streljati v dobro plana.
    Kaj si hotel pa povedati nazadnje mi pa ni jasno. Tisti, ki je naboje polnil pač ni tulca stisnil. To je vse.
    Last edited by alojz1; 22. February 2014 at 15:53.

  6. #46

    Privzeto

    Eno vprašanje malo izven teme: Koliko je možnosti da pri strelu v vrat zgrešiš vratno kost, ampak vseeno zadaneš arterijo, da divjad hitro izkrvavi?

  7. #47

    Privzeto

    Seveda v večini primerov divjad pade. Poznam pa veliko primerov, ko z prestreljenim vratom beži. Sapnik je visel pod vratom in srnjak se je tesno držal srne po 10 dneh tako, da ga je lovec težko uplenil. Jelen z zadetkom v vrat je bil pokončan 18 dni po prvem strelu.
    Sploh ne vem zakaj bi streljali v vrat saj je več odpada mesa kot za pleči skozi rebra.

  8. #48

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ta kaliber so naredili namensko za afriške ravnine in večjo divjad. Če jo imaš ti za gamse to še ni argument uporabnosti. Kar nekaj kalibrov je za to bolj primernih.
    Zelo redki so tisti, ki priznajo, da z svojo puško niso zadovoljni. 8x68 je redek pri nas. Pa poznam dva lovca, ki sta jo kupila za omaro.
    Če se prav spomnem iz učnih ur je bil kaliber izdelan namensko za visoko divjad Evrope.
    Pušk je v Sloveniji precej, le uporabljajo se bolj malo, ker včasih je bil ta kaliber relativno drag (dražje magnum puške in posledično dražji naboji) in zato že kar malo bolj "nobel".

    Je pa to sigurno lep kaliber, narejen za lovce, ne za vojsko. Tist k se ga preveč boji zaradi razbijanja ga ne pozna. Tisti k pa misli, da bo zej pa na 300m vse zadel že zaradi kalibra se pa tudi moti. Kaliber je res zelo natančen, tudi na večje razdalje. Zanimivo ga veliko puškarjev v Avstriji predlaga lovcem za dolge, "položne" strele.

    lp

  9. #49

    Privzeto 8x68S

    (ModEdit: VUDI, prosim, če pišeš z malimi črkami, saj velike tiskane črke pomenijo kričanje, tu pa ni nihče gluh. Hvala!)

    Očitno sem še premalo časa na forumu, saj za pomen velikih črk nisem vedel !

    Vsem furumašem, kateri so velike črke sprejeli kot kričanje se opravičujem. Kričanja namreč ne maram, saj se držim pravila, da se pametne stvari povejo potiho !

    lp Vugi

  10. #50
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Slayer je objavil: Pokaži objave
    Eno vprašanje malo izven teme: Koliko je možnosti da pri strelu v vrat zgrešiš vratno kost, ampak vseeno zadaneš arterijo, da divjad hitro izkrvavi?
    Precej manj je možnosti za tak zadetek kot za to, da boš zgrešil še arterijo in sledi to, o čemer je pisal že Alojz. Sem pa že videl primer jelena ustreljenega v vrat samo skozi arterijo, šel je še 50m.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 5 od 13 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •