Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 20

Tema: Davek na nepremičnine

  1. #1

    Privzeto Davek na nepremičnine

    Pozdravljeni,
    ste že dobili informativni izračun višine davka za lovske koče? Meni se zdi nepošteno,da je treba za lovsko kočo plačati tako visok davek. 0,50! Saj to ni luksuz! V redu, naj plača nekdo, ki ima prazna stanovanja ali hiše!
    Zanimajo me vaša mnenja.
    Lp

  2. #2

    Privzeto

    Citat sine je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni,
    ste že dobili informativni izračun višine davka za lovske koče? Meni se zdi nepošteno,da je treba za lovsko kočo plačati tako visok davek. 0,50! Saj to ni luksuz! V redu, naj plača nekdo, ki ima prazna stanovanja ali hiše!
    Zanimajo me vaša mnenja.
    Lp
    Sine, kaj imate vi naseljeno lovsko kočo ali prazno. Kaj pa je drugega kot luksuz.

  3. #3
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Saj se boste lahko pritožili, to je informativni izračun geodetske in ne davčne.

  4. #4

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Sine, kaj imate vi naseljeno lovsko kočo ali prazno. Kaj pa je drugega kot luksuz.
    Lahko pa kekšno fajn kuharco pa sobarco notri za stalno prijavite. Pridem na obisk.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #5

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Lahko pa kekšno fajn kuharco pa sobarco notri za stalno prijavite. Pridem na obisk.
    Ne sobarice, ne kuharice, imamo pa enga "ledik" oskrbnika! Ti kar pridi na obisk, ti bom vse uredil!
    No, pustimo hec, tole temo sem zastavil bolj resno. Res me zanima, kako so obdavčeni objekti v lasti društev (gasilci, kulturniki, športniki....)
    Lp

  6. #6
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Privzeto davek

    Mislim, da je tema še kako umestna.Tudi mene zanima kaj se bo iz tega izcimilo,

  7. #7

    Privzeto

    Citat zoran26 je objavil: Pokaži objave
    Mislim, da je tema še kako umestna.Tudi mene zanima kaj se bo iz tega izcimilo,
    V maju bodo prispele položnice z DURS-a. Humanitarne organizacije in gasilci so izvzeti iz obdavčitve. Za lovce pa velja 0.50% od, v letu 2014 80% ocenjene vrednosri, v letu 2015 od 90% ocenjene vrednosti ter vsa naslednja leta od 100% ocenjene vrednosti nepremičnine ( lovskega doma-lovske koče ). In imate seveda potem kot ugodnost še možnost plačila na obroke. Število obrokov je odvisno od višine davka.

    Če želite bolj poglobljeno razpravo ter več vedenja o tem pa, pa mi na ZS pošljite svoj elektronski naslov in vam pošljem zanimivo branje iz katerega boste dobili skoraj vse odgovore na vaša vprašanja.

  8. #8

    Privzeto

    Tu vidim samo dve rešitvi.

    Prva je da bi LZS tu dosegla, da bi bili tudi lovci kot društva v javnem interesu izvzeti iz obdavčitve tako kot gasilci ipd.
    A v času, ko je lovstvo uspelo postaviti svoj ugled na psa, dvomim, da bo šlo, še sploh ker ni zaznati nobenih prizadevanj LZS v tej smeri. Bomo pač plačali davek v skladu z novim Pravilnikom o postopku pred odborom etičnega kodeksa.

    Druga je ta, da LD naredi najemno pogodbo z enim od penzionističnih jagrov, da tam stanuje za bagatelo. Tu je potrebno preveriti kaj vse to za seboj potegne zaradi najemnega odnosa in oceniti kaj se splača.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #9

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Tu vidim samo dve rešitvi.

    Prva je da bi LZS tu dosegla, da bi bili tudi lovci kot društva v javnem interesu izvzeti iz obdavčitve tako kot gasilci ipd.
    A v času, ko je lovstvo uspelo postaviti svoj ugled na psa, dvomim, da bo šlo, še sploh ker ni zaznati nobenih prizadevanj LZS v tej smeri. Bomo pač plačali davek v skladu z novim Pravilnikom o postopku pred odborom etičnega kodeksa.

    Druga je ta, da LD naredi najemno pogodbo z enim od penzionističnih jagrov, da tam stanuje za bagatelo. Tu je potrebno preveriti kaj vse to za seboj potegne zaradi najemnega odnosa in oceniti kaj se splača.
    xxx ne biksaj ga! Lovskih in gasilskih društev ter namembnostmi nepremičnin, ki jih eni in drugi posedujejo za opravljanje svoje dejavnosti, pa ja ni mogoče enačiti. Pa saj ti to prav dobro veš.

    In tvoj drugi predlog rešitve ne rešuje ničesar. Lovski dom v katerega boš nekoga vselil, bo za LD kot lastnika še vedno nerezidenčni objekt in obdavčen po stopnji 0,50. Rezidenčnost objekta se doseže na način, da si lastnik objekta in sam v njem tudi prebivaš in potem plačaš davek po stopnji 0,15%. Rešitev je lahko le v tem, da Lovski dom nekomu prodate in sam se bo vanj vselil in potem bo dosežena rezidenčnost. Zanj kot novega lastnika seveda in ne za vas.
    Lep pozdrav!

  10. #10

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    ...
    In tvoj drugi predlog rešitve ne rešuje ničesar. Lovski dom v katerega boš nekoga vselil, bo za LD kot lastnika še vedno nerezidenčni objekt in obdavčen po stopnji 0,50.
    Ali je to potem rešitev le za družinske člane? Vem da je znanec moral napisati najemno pogodbo za svojo mati, ki živi v stanovanju, ki je njegova last, on pa živi drugje. In to v smislu manjše obdavčitve.
    Če to področje obvladaš, bo tudi tolmačenje tega komu od nas prav prišlo.

    LP
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •