Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 31

Tema: Lovska in osebna strelišča

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Bor je objavil: Pokaži objave
    Sršen, če tvoja trditev drži pomeni, da lahko vzamem svoje lovsko orožje,
    grem v sosednjo LD, kjer imam parcelo, in po mili volji vadim streljanje.
    Ja to drži. So že bili taki primeri, lovski inšpektorji so se čudili, to je bilo pa to.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #12

    Privzeto

    Seveda je dobro pred streljanjem obvestiti pristojno LD vsaj zaradi dobrih odnosov. Če vodijo evidenco javljanja strelov.

  3. #13
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Če bi bilo vse tako kot piše MilanK, bi si moral strelni referent zapisati tudi serijsko številko puške in optike, lovec pa bi ga moral obvestiti o vseh zamenjavah določenih delov puške, menjavi optike, popravilih orožja in optike, menjavi streliva,...

    Saj tako bi bilo prav, vendar tisti, ki smo pametni, beri zavestni, po vsakem takem posegu v orožje in optiko, gremo na strelišče in postrelimo vsaj celo škatlo nabojev, da smo v opremo 100%. So pa spet na drugi strani lovci, ki gredo v lovišče brez, da bi oddali strel in se prepričali ali orožje nosi točno... Ob takih primerih se samo zgrozim...

  4. #14

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Saj tako bi bilo prav, vendar tisti, ki smo pametni, beri zavestni, po vsakem takem posegu v orožje in optiko, gremo na strelišče in postrelimo vsaj celo škatlo nabojev, da smo v opremo 100%.
    Po vsakem zgrešenem strelu na divjad (ob raznih udarcih tudi) bi morali preveriti puško na tarči. Pa ni treba cele škatle. Je en strel dovolj. Zato pa ne sme biti ovir za tak preizkus. Še vzpodbujati bi morali ne pa na vse kriplje onemogočat. Še na uradnih streliščih so prepovedi npr v nedeljo.

  5. #15

    Privzeto

    Citat Bor je objavil: Pokaži objave
    Sršen, če tvoja trditev drži pomeni, da lahko vzamem svoje lovsko orožje,
    grem v sosednjo LD, kjer imam parcelo, in po mili volji vadim streljanje.
    Kot so ti odgovorili, ja to drži. In to vedo tisti, ki se informirajo.

    Seveda to ne pomeni, da se sedaj lahko poka po mili volji kjerkoli po parcelah. Zagotovljena mora biti varnost in to je tisto, ker bo preveril inšpektor ali policist, ko/če bo prišlo do prijave. Verjetno je jasno, da nekje v panonski nižini na ravni parceli ni možno zagotoviti varnosti za strel z večjim kalibrom brez ustreznih tehničnih posegov na parceli. Nekje v grapi ali opuščenem kamnolomu pa brez težav.

    Kar me pri tej zadevi moti, je to, da tisti, ki so plačani, da nas izobražujejo in informirajo, o takih rečeh niti ne črhnejo. Ali nočejo ali so nesposobni. Jaz imam svoje mnenje, svojega si ustvarite sami.
    Mislim tudi, da ne bom zgrešil, da naše policijsko vodstvo ob podpori raznoraznih članov in vodilnik etičnih in pravnih komisij ne želi, da bi ljudje prakticirali svoboščine, ki so jim zagotovljene z zakonom. Ker nas očitno smatrajo za preneumne in ker imajo izgleda vgrajeno policijsko miselnost v najslabšem pomenu in v vseh nas vidijo potencialne kršitelje.

    Pa to je res že izven naslova teme, a kaj ko nas je MilanK-jevo izvajanje napeljalo k temu.
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #16

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Mislim tudi, da ne bom zgrešil, da naše policijsko vodstvo ob podpori raznoraznih članov in vodilnik etičnih in pravnih komisij ne želi, da bi ljudje prakticirali svoboščine, ki so jim zagotovljene z zakonom.
    Tale stavek pove vse. Dodati je treba le, da ima tako miselnost tudi veliko članov. In NOČE tega kar mu zakon zagotavlja. In se na vse kriplje trudi dokazat nasprotno.

  7. #17
    žandar Guest

    Privzeto

    Tako preprosto in enostavno, kot nekateri tu razlagate skorajda neomejene možnosti streljanja na zasebnih zemljiščih seveda ni. Obstaja cel kup omejitev, od katerih jih po mojih izkušnjah, vsaj polovico postavljajo LD v svojih aktih (Če sem prav razumel Milana K, je o tem pisal v svojem zadnjem postu).
    Sam čez leto velikokrat uporabljam družinsko strelišč in s tem v svoji LD nimam težav, saj imamo od tega vsi koristi pa tudi kak strel, oddan v lovišču za preiskus, ne predstavlja disciplinskega problema.

  8. #18

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Tako preprosto in enostavno, kot nekateri tu razlagate skorajda neomejene možnosti streljanja na zasebnih zemljiščih seveda ni. ...
    Nihče ne govori o neomejenih možnostih. Zakon o orožju dovolj dobro precizira kako se z orožjem ravna in kakršnokoli ogrožanje kogarkoli ima lahko za posledico najmanj odvzem orožnih listin.

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    ... Obstaja cel kup omejitev, od katerih jih po mojih izkušnjah, vsaj polovico postavljajo LD v svojih aktih
    ...
    Nobena, niti lastna LD tudi v primeru, da imam zemljišče v njenem lovišču, mi ne more postavljati nikakršnih omejitev, ki niso vezana na lovsko dejavnost. Taka vadba streljanja niti člana LD niti nečlana se jih enostavno ne tiče! To je isto, kot bi mi LD prepovedala nabirati gobe v lovišču ali se sprehajati s psom.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Nobena, niti lastna LD tudi v primeru, da imam zemljišče v njenem lovišču, mi ne more postavljati nikakršnih omejitev, ki niso vezana na lovsko dejavnost. Taka vadba streljanja niti člana LD niti nečlana se jih enostavno ne tiče! To je isto, kot bi mi LD prepovedala nabirati gobe v lovišču ali se sprehajati s psom.
    Sršen, pojma nimaš.
    Moja lastna LD je prepovedala lokostrelskemu društvu streljati v lokostrelske tarče na eni parceli v gozdu. A nismo ?eki Name:  00001823.gif
Views: 529
Size:  758 Bytov
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #20

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Sršen, pojma nimaš.
    Moja lastna LD je prepovedala lokostrelskemu društvu streljati v lokostrelske tarče na eni parceli v gozdu. A nismo ?eki Name:  00001823.gif
Views: 529
Size:  758 Bytov
    Pa carji tudi.
    Prav želim si, da bi take LD oz. njihovi vodilni za svoje kozlarije enkrat pošteno odgovarjali.
    In kako je ta "prepoved" izgledala? Je eden "ta glavnih" šel tja in rekel "Ti, ti, barabini, da vas ne vidimo več tle!"?
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •