Rezultati 1 do 6 od 6

Tema: Forum in zasebna sporočila

  1. #1
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto Forum in zasebna sporočila

    Ker nisem vedel, kam bi napisal, sem se odločil, da bom kar tule vprašal.

    Ali obstaja kakšna možnost za povečanje predala ZS?

    Kje na novi platformi za ZS se da videti zasedenost predala?

    Hvala!

  2. #2

    Privzeto

    Med zasebnimi sporočili, greš čisto spodaj in je razdelek Kontrole mape. Tam ti piše koliko sporočil imaš in koliko jih imaš lahko največ.

  3. #3

    Privzeto

    Tudi mene to že nekaj časa žuli.

    V zasebnih sporočilih so pogosto pomembne informacije (tel. številke, maili, naslovi, kakšna navodila). Ne vidim razloga, da je za tekstovna sporočila, ki zavzamejo zelo malo prostora na disku serverja, tako malo namenjeno. Po drugi strani pa se lahko nalaga enomejeno slik...

    Pametna poteza, ki bi povečala uporabnost portala, bi bil neomejen predal za ZS. Menim, da je v primerjavi z galerijo slik neprimerljiv.


    Moje mnenje/predlog...



    LZ
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  4. #4
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    +1 imam enake problem, nenehno zapolnjen predal
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  5. #5
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Tisti, ki se enkaj spoznate na razne forumske kode, boste vedeli, da so zasebna sporočila in naložene fotografije dve popolnoma različni stvari: Zasebna sporočila se hranijo v MySQL bazi (ki je velikokrat omejene velikosti) in zavzemajo vrstice v "kodi" baze, naložene fotografije pa v jpg obliki neposredno na serverju (zavzemajo torej kB na strežniku).
    50 sporočil na vsakega uporabnika x št. uporabnikov = en velik del baze zaseden samo s to nepotrebno navlako.
    Treba je tudi vedet, da MySQL baza poganja in hrani prav vse podatke, ki jih vidite na tem forumu/portalu.
    Moje mnenje je, da je kvota 50 sporočil kar OK, zelo redki forumi nimajo omejitev.

    Predlagam, da si pomembna sporočila shranjujete v Word ali beležnico

  6. #6

    Privzeto

    res je, sem pa šele sedaj ugotovil, da ima naš forum tudi možnost izvoza sporočil v več oblikah. če se da lepo po mapicah, je možno celo določen del zmede sortirati. Je pa res, da bi bilo lažje, če bi lahko vsak svoje snel na lastni disk in jih od tam odpiral s priročnim interfacom, ki bi omogočal pravo strukturo in sporočila obravnaval kot posamezna.
    Mogoče da kje že obstaja takšen programček, pa ga ne poznam....
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •